Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Port lotniczy Boryspil w Kijowie > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w KijowieObecny port lotniczy \"Boryspil\" znajduje się na przedmieściach Kijowa. Jest największy na Ukrainie. Obsługuje on około 70% krajowych i międzynarodowych rejsów. Ponadto, to właśnie stąd startują samoloty które wykonują loty na inne kontynenty świata.

Początek kijowskiego lotniska \"Boryspil\" nastąpił w połowie ubiegłego wieku wraz z rozwojem połączeń lotniczych.

Dziś w porcie lotniczym \"Boryspil\", gdzie stacjonują samoloty firmy \"Międzynarodowe linie Lotnicze Ukrainy\", działają dwa pasy startowe paski o długości około 4000 m zdolne przyjmować samoloty w trybie całodobowym oraz w trudnych warunkach pogodowych. Dla pasażerów działa terminale D i F, obsługujące przewozy osobowe i jeden terminal cargo.

Jak dostać się na lotnisko \"Boryspil\"

Port lotniczy \"Boryspil\" położony jest w odległości 18 km od centrum stolicy Ukrainy. Jednym ze sposobów, aby dostać się na lotnisko może być autokar SkyBus. Autobus zabierze pasażerów z dworca kolejowego przystanek \"Kijów-Południowy\" do lotniska. Ekspres robi pośredni przystanek przy stacji metra \"Charkowska\". Ruch odbywa się przez całą dobę w odstępach 20-25 minut w dzień i 30-45 minut w nocy. Trasa działa w obie strony. Z lotniska w kierunku miasta odjeżdża z terminali B, D i F.

Ponadto, bezpośrednio z lotniska można jechać autobusem można do miast Zaporoże, Mikołajów, Odessa, Połtawa, Charków, Chersoń. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej https://kbp.aero/ru/transport/bus/.

Usługi portu lotniczego \"Boryspil\"

Głównym terminalem, który obsługuje pasażerów, na lotnisku \"Boryspol\" jest terminal D. Jego powierzchnia wynosi 107 000 m. kw. do dyspozycji pasażerów 60 odpraw na loty międzynarodowe i 16 odpraw na wewnętrzne.

Terminal położony jest na trzech poziomach.

Na pierwszym poziomie znajdują się przyloty i kontrola celna lotów międzynarodowych. Podróżni znajdą tu:
• aviakasy;
• biura wynajmu samochodów i zamawiania taksówek, znajdują się przy wyjściu z terminala;
• przechowalnię bagażu w prawym skrzydle terminala;
• pielęgniarki i apteki w lewym skrzydle;
• toalety, bankomaty, wyjścia do windy.

Na drugim poziomie terminala znajdują się:
• aviakasy;
• recepcja, odloty i kontrola bagażu;
• sala biznes konferencyjna;
• 4 pokoje dla matki z dzieckiem;
• punkt informacyjny.

Na trzecim poziomie znajdują się również recepcja loty międzynarodowe, pokoje matki z dzieckiem, sklep bezcłowy, kawiarnie, restauracje, bankomaty, biura.

Na terenie lotniska można korzystać z hoteli, transferów autobusowych między terminalami.

Podstawowe loty wylatujących z lotniska \"Boryspil\"

Z lotniska \"Boryspil\" można udać się praktycznie w każdy zakątek planety. Obsługuje krajowe, międzynarodowe i międzykontynentalne loty. Z jego lądowisk startują samoloty ponad 20 wiodących linii lotniczych na świecie. Wśród nich państwowe i prywatne, regularne i lowcosts.

Osobno warto przypomnieć firmę RYANAIR Ltd. która codziennie wykonuje loty do wielu miast Europy. Wśród nich i miasta Rzeczypospolitej Polskiej:
*Warszawa,
*Wrocław,
*Gdańsk,
*Kraków.
Tak samo są loty do takich miast jak Praga, Budapeszt, Barcelona, Madryt, Sztokholm i wiele innych. Cena biletu waha się od 30 do 100 euro i zależy od daty. Im mniejszy odstęp pomiędzy rezerwacją biletów i odlotem, tym drożej.


Śledzić czas wylotu i lądowania można w internecie na stronie https://kbp.aero/ru/glavnaya/. Na nim znajduje się numer lotu, kierunek, czas wylotu i lądowania, terminal, przyczyna opóźnienia lotu.

Port lotniczy \"Boryspil\" nie tylko jest największym portem Ukrainy, ale i jednym z najbardziej komfortowych. Rozwinięta infrastruktura, jasna logistyka, oficjalna strona https://kbp.aero/en/ udzielająca informacji w języku polskim, angielskim i ukraińskim, zostawiają najlepsze wrażenie z podróży.

Zdjęcia: Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie, UKRAINA
Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie, UKRAINA


Zdjęcia: Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-3, UKRAINA
Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-3, UKRAINA


Zdjęcia: Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-2, UKRAINA
Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-2, UKRAINA


Zdjęcia: Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-4, UKRAINA
Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-4, UKRAINA


Zdjęcia: Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-5, UKRAINA
Kijów, Kijów, Port lotniczy Boryspil w Kijowie-5, UKRAINA
Czekam na Twoje pytania i komentarze, oraz zapraszam do Kijowa.

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w KijowieUKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w Kijowie-3UKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w Kijowie-2UKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w Kijowie-4UKRAINA / Kijów / Kijów / Port lotniczy Boryspil w Kijowie-5

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl