Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Dzedzictwo kulturowe Kijowa > UKRAINA


Olga Bełłonina Olga Bełłonina Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie UKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja / Widok z Góry Zamkowej na Zejście św. AndrzejaKijów otwiera swe ramiona dla koneserów sztuki. Przeszłość historyczna objawia się w sposobie tworzenia miasta. POMNIK \"PŁYWAJĄCA ŁYBID\" lub inaczej \"ŁÓDZ\", jest symbolem miasta, zainstalowany w 1982 roku w parku Primakowa. Teraz się nazywa Nowodnicki. W legendzie jest mowa o trzech braciach: Kyj, Szczek, Horeb i siostrze Łybidzie. Przyszli oni ze Skandynawii, i Kij postawił na tym miejscu grad Kijów. Z artykułu dowiesz się główne turystyczne atrakcji stolicy Ulraińskiej.

Przez półtora tysiąca lat zbudowano wiele świątyń, muzeów, parków, ulic. Ludzie są dumni ze swojego miasta. O nim pisano książki, malowano obrazy.

Zdjęcia: Zejście św. Andrzeja, Kijów, Widok z Góry Zamkowej na Zejście św. Andrzeja, UKRAINA
Zejście św. Andrzeja, Kijów, Widok z Góry Zamkowej na Zejście św. Andrzeja, UKRAINATrudno zrozumieć charakter narodu ukraińskiego, jeśli nie odwiedzi się muzeum w PIROGOWO. Wiejskie życie zachowało się w pierwotnej formie: chata, młyn ze skrzydłami. Jak nie wspomnieć o słynnym barszczu, kluckach, pierogach. Odwiedzić Ukrainę i nie skosztować kuchni narodowej, to znaczy jakby tutaj nie być wcale. Wycieczkę po Kijowie i okolicach zapamięta się na długo.

Rajskim miejscem jest park FEOFANIA. Po męczącym tygodniu mieszkańcy przychodzą tu podziwiać piękno krajobrazu i zrobić kilka zdjęć.

Nie każde miasto może pochwalić się MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH. Prezentowane są w nim eksponaty sześćdziesięciu znanych osób: aktorów, pisarzy, piosenkarzy. Spotkanie z ulubionym bohaterem będzie zapamiętane na długo.

Wielu pisarzy, poetów, muzyków urodziło się i uczyniło tą ziemię sławną: Łesia Ukrainka, Taras Szewczenko, Mikołaj Gogol, Władimir Bułhakow, Aleksander Kuprin i wielu innych. Oni z całej duszy kochali swoje miasto, opiewali w wielu dziełach, opisywali tradycje, życie narodu ukraińskiego. O ich klasycznych utworach dzieci nadal uczą się w szkole.

Zdjęcia: Park Nowodnycki, Kijów, Pomnik założycieli Kijowa, UKRAINA
Park Nowodnycki, Kijów, Pomnik założycieli Kijowa, UKRAINAWycieczka po Kijowie z pewnością doprowadzi Cię na ANDRZEJEWSKI ZJAZD do pomnika nosa. Chorzy na przeziębienia przychodzą pocierać go a katar znika. Na zjeździe świętego andrzeja postawione są pomniki Wertiskiego i Bulchakowa. Również są ciekawe muzea autora „Mistrza i Malgorzaty” i Jednej Ulicy. Zwrócić uwagę warto na Kosciół Prawosławny św. Andrzeja i Zamek Ryszarda Lwie Serce a na pamiątkę kupić jakieś rękodzieło.

Zdjęcia: Zejście św. Andrzeja, Kijów, Kijowskie Murałe, UKRAINA
Zejście św. Andrzeja, Kijów, Kijowskie Murałe, UKRAINAAni jedna zakochana para nie może obejść się bez romantycznego MOSTU ZAKOCHANYCH. Służy on jako maskotka trwałych relacji. Nowożeńcy wieszają kłódki, a kluczyk wyrzucają do rzeki, żeby ich szczęścia nikt nie ukradł. Z mostu roztacza się wspaniały widok na miasto. Łączy on most Maryjski i Chreszczaty parki. Dość ciekawa i nowa turystyczna atrakcja miasta SZKLANY MOST która łączy park Chreszczaty z Górką Włodzimierza.

Zdjęcia: Widok z Gorki Wołodymierza, Kijów, Statki na rzece w Kijowie-2, UKRAINA
Widok z Gorki Wołodymierza, Kijów, Statki na rzece w Kijowie-2, UKRAINAMożna w nieskończoność mówić o tym pięknym mieście, ale najlepiej samemu przyjechać i zanurzyć się w świat jego przeszłości i teraźniejszości. Przewodnik po Kijowie poprowadzi Cię po parkach, można cieszyć się pięknem krajobrazu, czuć zapach ogrodów, wsłuchasz się w brzęczenie pszczół i oczyścić duszę w świątyniach.

Przyjedż i sprawdż sam. Czekam na Twoje pytania oraz komentarze.

Zdjęcia

UKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja / Widok z Góry Zamkowej na Zejście św. AndrzejaUKRAINA / Kijów / Park Nowodnycki / Pomnik założycieli KijowaUKRAINA / Kijów / Zejście św. Andrzeja / Kijowskie MurałeUKRAINA / Kijów / Widok z Gorki Wołodymierza / Statki na rzece w Kijowie-2

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl