Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Gdzie i jak podróżować taniej? Pomysły na budżetowe wyjazdy i sprzyjające kursy walut > POLSKA


Glob-Admin Glob-Admin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / . / . / Gdzie i jak podróżować taniejPodróżowanie wcale nie musi być bardzo kosztowne. Owszem, zawsze wiąże się to z wydatkiem, jednak koszty te można też znacząco ograniczyć. Jak? Wybierać mniej popularne lub po prostu tańsze kierunki podróży i zadbać o finanse. Podczas odwiedzania innych krajów, znaczącą rolę odgrywają płatności w lokalnej walucie, a więc i kursy walut. Dlatego ważne jest, aby do wyjazdu dobrze się przygotować. Gdzie jechać? Jak wymienić środki, by notowania walut były korzystne? O tym poniżej.

Czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze kierunku podróżyOrganizując zagraniczny wyjazd, zwróć uwagę na kilka istotnych aspektów. To one w znacznej mierze sprawiają, że urlop jest nie tylko udany, ale i atrakcyjny finansowo.

Koszty podróży
Podstawową kwestią jest obliczenie kosztów podróży. Weź pod uwagę wszelkie wydatki, które Cię mogą czekać:
● bilety lotnicze,
● zakwaterowanie,
● transport lokalny,
● atrakcje,
● wyżywienie,
● pamiątki,
● zakupy.

Sezon turystyczny i pogoda
Druga kwestia to sprawdzenie sezonu wysokiego w danym państwie. Zwykle wiąże się on z najlepszymi warunkami pogodowymi, ale i znacznie wyższymi cenami. Czasem wystarczy przełożyć podróż o 2-3 tygodnie, by trafić na prawdziwe okazje. Przydatne jest ponadto przeanalizowanie kalendarza lokalnych świąt i uroczystości - niejednokrotnie to one windują ceny.

Kursy walut i ich wartość
Ostatnim krokiem jest sprawdzenie lokalnej waluty. Wiele krajów ma pieniądze tańsze od złotówek, co w połączeniu z niskimi cenami, może wygenerować znaczne oszczędności. Aktualne notowania walut możesz sprawdzić na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/. Znajdziesz tam zestawienie najpopularniejszych walut, których ceny są na bieżąco aktualizowane.

Lokalnie - odkrywaj kuchnię i kulturę taniej
W najpopularniejszych miejscowościach trudno jest poznać prawdziwą kulturę danego regionu. W dodatku często ceny hoteli czy jedzenia w restauracjach są tam zawyżone.

Sprawdzonym rozwiązaniem tych problemów jest odwiedzanie miejscowości mniej popularnych. Niesie to ze sobą szansę:
● poznania prawdziwej, lokalnej kultury,
● spróbowania lokalnych potraw,
● odwiedzenia sklepów z autentyczną, lokalną sztuką i rzemiosłem.

Dodatkową zaletą jest fakt, że tego typu lokalizacje mają znacznie niższe ceny „dla miejscowych”. Lepiej więc zrozumiesz obcy kraj i jeszcze na tym zaoszczędzisz.

Top 3 najbardziej przystępnych kierunków podróży


W Europie jest wiele krajów tańszych lub o cenach zbliżonych do polskich. Poniżej wymieniliśmy kilka, w których wypoczniesz bez wydawania fortuny.

Kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia
Zarówno na Litwie, jak i w Łotwie czy Estonii, obowiązuje euro. Choć jest droższe od złotówki, to ceny (w przeliczeniu na PLN) są zbliżone do naszych. Dodatkową zaletą tych miejsc jest ich położenie. Na miejsce możesz pojechać nawet własnym samochodem. Tam czeka na Ciebie natomiast ogrom zabytków, atrakcji i przepięknych widoków.

Słowacja
Podróż do naszego sąsiada nie wymaga wielkich pieniędzy. Choć należy do strefy euro, ceny tam są w wielu przypadkach nawet niższe niż w Polsce. Kapitalną propozycją jest spędzenie urlopu np. w słowackich Tatrach, które zdecydowanie różnią się od okolic naszego Zakopanego. Kuchnia słowacka jest podobna do naszej, chociaż rosół z makaronem naleśnikowym czy zupa fasolowa z kiełbasą mogą być zaskoczeniem.

Rumunia
Rumunia jest krajem, który zachwyci wszystkich miłośników dzikiej natury i przepięknych widoków. Tamtejsze bezdroża są idealne do urządzenia kempingów czy wypraw off-roadowych. Okolice Konstancy to natomiast okazja do relaksu nad Morzem Czarnym. Lej rumuński jest niewiele tańszy od złotówki (ok. 0,92 zł), ale ceny w większości miejscowości są znacznie niższe.

Wymień walutę na wyjazd taniej


Jak jeszcze można skutecznie zmniejszyć koszty wyjazdu? Nie zapominaj o korzystnej wymianie walut. Im tańszy kurs znajdziesz, tym mniej złotówek wydasz na urlop. Śledź w tym celu stronę https://internetowykantor.pl/land/waluty/. To kantor online, do którego zyskasz dostęp z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. W ten sposób możesz obserwować notowania, ustawiać alerty i kupować obce waluty wtedy, gdy to opłacalne.

Zdjęcia

POLSKA / . / . / Gdzie i jak podróżować taniej

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl