Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Chiny – Yangshuo – czyli fantastyczne jedzenie, górki i wykańczający upał. > CHINY


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiTrzecia cześć relacji z naszego pobytu w fascynujących Chinach. W ciągu trzech tygodni przejechaliśmy z Pekinu do Hongkongu. Chiny są tak różnorodne że każde z miejsc które odwiedziliśmy zaskakiwało nas czymś nowym.

Już uderzenie ciepłego powietrza w Guilin zapowiadało ciężką noc - a czekało nas jeszcze szukanie noclegu...
Początek pobytu w Yangshuo nie wyglądał zachęcająco. Pierwszy hostel do którego dotarliśmy miał wolną tylko dwójkę, w innym była wolna 6 - niestety wyglądała masakryczne. W końcu znaleźliśmy w innym 2 pokoje - dwójkę i trojkę. Zostajemy. Niestety w naszym 2 osobowym był lokator - bardzo szybko biegające zwierzątko. Uciekamy z stamtąd. Z panienką na recepcji trzeba było jeszcze pokłócić się o zwrot kasy - tracimy na tym 100Y. Panienka w sumie to nawet była zdziwiona - o co nam chodzi - przecież wszędzie są robaki? (to był chyba hostel Flower - choć nie jestem pewna bo ok 1 w nocy już mi się myślenie wyłączyło - cena za dwójkę 140Y). No i od początku trzeba szukać. W końcu na jedna noc zostajemy tam gdzie była wolna dwójka - Senior Leader Youth Hostel (czysto ale toaleta azjatycka). Rano przenosimy się do Hotelu Nana - nie jest to najtańszy hotel - ale mamy śliczny pokój Islet z pokojem kąpielowym. Przy śniadaniu poznajemy bardzo sympatycznych polaków z Gdańska - Kasie i Dawida (http://dkowalski.com/china/) - przyjechali do Chin koleją transsyberyjską. Za łóżko w hostelu płacą 30Y. Hmmm - to tylko my się tak burżuazimy...

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/

Zdjęcia

CHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiCHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiCHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiCHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiCHINY / brak / Yangshuo / Chiny balon nad YangshuoCHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo wół wodnyCHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo Wzgórze Pana Młodego CHINY / brak / tarasy ryżowe Grzbietu Smoka / Chiny nowa znajoma z ludu MiaoCHINY / brak / tarasy ryżowe Grzbietu Smoka / Chiny tarasy ryżowe Grzbietu SmokaCHINY / brak / tarasy ryżowe Grzbietu Smoka / Chiny tarasy ryżowe Grzbietu SmokaCHINY / brak / Yangshuo / Chiny pola ryżowe w okolicyYangshuo CHINY / brak / Yangshuo / Chiny Yangshuo nad rzeką LiCHINY / brak / tarasy ryżowe Grzbietu Smoka / Chiny tarasy ryżowe

Dodane komentarze

biotech dołączył
18.01.2009

biotech 2010-01-31 00:10:55

Lolney Planet proponuje również wspaniałą pierogarnię, oferującą kilkanaście rodzai Chińskich pierożków , które panie lepiły na naszych oczach:)

biotech dołączył
18.01.2009

biotech 2010-01-31 00:07:46

Szkoda również, że nie odważyliście się na wyjazd na tarasy na własną rękę bez pośrednictwa biura.Odległość 4,5 h busem z dworca w Guilin do Longji (z przesiadką na dworcu autobusowym w Longsheng . Dzięki temu można było spędzić na tarasach dowolnie długi czas decysyjąc się nawet na spontaniczny nocleg w jednym z hosteli. Przy wjeżdzie na tarasy wchodził do busa Chińczyk który sprzedawał wszystkim podróżującym niestety konieczne bilety wstępu

biotech dołączył
18.01.2009

biotech 2010-01-31 00:05:33

Szkoda również, że nie odważyliście się na wyjazd na tarasy na własną rękę bez pośrednictwa biura.Odległość 4,5 h busem z dworca w Guilin do Longji (z przesiadką na dworcu autobusowym w Longsheng . Dzięki temu można było spędzić na tarasach dowolnie długi czas decysyjąc się nawet na spontaniczny nocleg w jednym z hosteli. Przy wjeżdzie na tarasy wchodził do busa Chińczyk który sprzedawał wszystkim podróżującym niestety konieczne bilety wstępu

biotech dołączył
18.01.2009

biotech 2010-01-30 23:54:44

Kasiu nie rozumiem dlaczego nie rezerwowaliście noclegów w hostelach zanim nie dojechaliście do celu. Strony jak www.hostelbookers, czy www.hostelworld pozwalają na rezerwację pokoi zanim przyjedzie się do celu. Póżniej nie potrzebnie traciliście dużo czasu i nerwów na poszukiwania hosteli i ich zamianę. Jeszcze przed wyjazdem do Chin patrzyliśmy na ofertę hosteli i ich dostępność w miejscach które planowaliśmy odwiedzić. Dzięki tmu trafialiśmy do miejsc nie drogich i zachwalanych przez odwiedzających je turystów z całego świata.

maaxx dołączył
11.12.2009

maaxx 2009-12-29 14:53:42

Tylko pozazdrościć widoków i przygód... no może poza robakami ;))

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl