Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Chiny – Shenzhen, Hongkong – czyli w poszukiwaniu dobrej kawy i kapitalizm w chińskim wydaniu > CHINY


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong widok na las wieżowcówCzwarta część relacji z naszego pobytu w Chinach. Podróż rozpoczęliśmy w Pekinie a zakończyliśmy w Hongkongu. Trzy tygodnie to stanowczo za mało żeby poznać choć trochę ten fascynujący kraj. Niewątpliwie jednak pozwoliło nam nabrać ogromnej ochoty żeby tam jeszcze wrócić. Polecam Wszystkim taki wyjazd! Po takiej podróży naprawdę otwiera się umysł - mam wrażenie że teraz możemy pojechać wszędzie i wszędzie sobie poradzimy. Bo jak powiedział poznany w Luoyangu Przemek - kto przeżył Chiny - poradzi sobie wszędzie.

SHENZHEN - SZUKANIE HOTELU - SKLEPOWANIE NA HUAQIANG RD RESTAURACJA AJISEN RAMEN
Shenzhen to młode miasto. Ale już w typowo chińskim stylu rozrośnięte - oczywiście tez w górę. Pełno tu wymyślnych wieżowców. W tym wzorowanym na Hongkongu chińskim tworze musimy znaleźć jakiś przyzwoity i w miarę tani hotel. Tym razem mamy szczęście i po chwili błąkania się przy stacji metra pomaga nam miła Chinka. Podaje nam też nr telefonu na informacje i rezerwacje hoteli 12580. Co najważniejsze mamy też nazwę ulicy gdzie znajdziemy kilka w miare tanich hoteli - trzeba wysiąść na stacji metra Gong Xia . W końcu mamy pokoje - ale w innych hotelach. Nasz pokój jest na 23 pietrze z widokiem na las wieżowców (Hotel Douhui Vogue). Acha – jeszcze małe wyjaśnienie dlaczego właściwie nocujemy w Shenzhen – przestraszyły nas opowieści o robakach w słynnych wieżach w Hongkongu, poza tym w Shenzhen jest taniej niż na wyspie…
Ruszamy w miasto zobaczyć co jest tu do zobaczenia. Niestety przewodniki nam w tym nie pomagają - jest tylko krótka wzmianka o naszym Shenzhen...

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


WYDATKI
- metro w Shenzhen 2Y (ale wybiera się stacje wiec jadąc dalej płaci sie więcej)
- pokój 2 osobowy Hotel Douhui Vogue 180Y
- pokój 3 osobowy 408Y
- kolejka do Hongkongu 42$
- turystyczny bilet dzienny na metro 55$ (bez autobusów, tramwajów i promu)
- zabytkowy tramwaj na Wzgórze Wiktorii + platforma widokowa 48$
- prom Star Ferry 2,5$ górny pokład z Tsim Sha Tsui do Central
- figurki do bonsai 10-18$
- autobus na lotnisko S1 3,5$
- kolejka z Hongkongu - na stacje Lo Wu 20$
- karta pamięci 65Y
- wjazd na wieżowiec w Shenzhen 60Y
- autobus do Aberdeen - 4,7$ (nie wydają reszty w autobusach!)
- przechowalnia bagażu - średni rozmiar 30$ za pierwsze 2h, za następne rozpoczęte 12H kolejne 30$ (czyli za 9h zapłaciliśmy 60$)
- herbata zielona 1l 10-12$ (ta sama za która na północy Chin płaciliśmy ok. 5 Y)
- kawa mrożona KFC 9,5Y
- obiad dla 2 osób z napojami 74Y
- małe banany 5Y

Zdjęcia

CHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong widok na las wieżowcówCHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong widok na las wieżowców z KowloonCHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong zachód słońca z KowloonCHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong słynna Nathan Road CHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong widok z Wzgórza WiktoriiCHINY / brak / Aberdeen / Chiny Aberdeen - restauracja JumboCHINY / brak / Aberdeen / Chiny Aberdeen - portCHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong zabytkowy tramwajCHINY / brak / Hongkong / Chiny Hongkong parada smokówCHINY / brak / Shenzhen Park Lichti / Chiny Shenzhen - choć jedno ładne miejsce

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl