Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: relacje z podróży

Liczba wyszukanych artykułów: 2992

AUSTRALIA / WA / WA / Karijini NP
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 68

MwAustralii Karijini NP to jedno z miejsc na mapie Australii Zachodniej, które trzeba odwiedzić!! Słynie przede wszystkim z przepięknych wąwozów, wodospadów (okazalych szczegolnie w porze deszczowej) i kilkunastu szlakow trekkingowych o roznej trudnosci.

inf.praktczne, zdjęcia

BELGIA / - / Bruksela / Bruksela-Muzeum Dalekiego Wschodu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 49

Andy10 W Muzeum Dalekiego Wschodu znajduje się unikatowa w skali światowej kolekcja orientalnych rycin i chińskich wyrobów z porcelany, bilet kosztuje tylko 4 euro, szkoda, ze Muzeum było zamknięte, może przy następnej mojej wizycie w Brukseli uda mi się go zwiedzić oraz zobaczyć swietny ogrod japoński.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

SINGAPUR / Singapur / Ogród Botaniczny / Sztuczne ale piękne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 78

Podróże z Jackami Azjatycki \"Tygrys Gospodarczy\", państwo - miasto, które przyciąga obietnicą czystych ulic i poczuciem bezpieczeństwa. Z drugiej strony miasto nakazów i zakazów, gdzie sprzedaż gumy do żucia jest zabroniona a prostytucja dozwolona. Czy cztery dni wystarczą na poznanie Singapuru? Zobaczymy! Na pierwszy ogień poszedł Ogród Botaniczny.

AdamBB W październiku i listopadzie 2017r spędziłem 21 dni podróżując po Iranie. To była moja pierwsza podróż poza Europę samodzielnie. Generalnie pomimo dość napiętego planu i obaw na początku, radziłem sobie dobrze i udało się zrealizować plan prawie w całości. Poniżej opisuję kilka ciekawszych historii i zdarzeń z wycieczki. Dodatkowo zamieszczam artykuł "Iran - informacje praktyczne i ciekawostki".

zdjęcia, mapy

EGIPT / M Czerwone / Brothers Islands / Spotkanie z rekinem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 47

dariusznow Podróż na tygodniowe sfari nurkowe, krótki pobyt w Safadze i powrót do Kairu

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

EGIPT / Kair / Stare Miasto / Adidasy z Egiptu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 43

dariusznow ciąg dalszy wałęsania się po klimatycznych uliczkach, wizyta w meczecie i ciekawe scenki uliczne

inf.praktczne, zdjęcia

EGIPT / - / Kair / 3500 km po Egipcie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 70

dariusznow wizyta w niesamowitym miejscu, gdzie czas się cofnął o kilkadziesiąt lat. Wszechobecna bieda nie przeszkadza, aby ludzie byli uśmiechnięci i życzliwi.

GRECJA / Morze Jońskie / Marina Gouvia / Corfu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 43

GLOBTOURIST Poniżej opisany jest rejs, który odbył się w 2017 roku, kolejny zaplanowany jest na 15-22.09.2018. Ze względu na rozbieżności w pisowni nazw odwiedzanych miejsc podaję w tekście również współrzędne geograficzne.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

EGIPT / - / Kair / 3500 km po Egipcie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 70

dariusznow moje pierwsze samodzielne kroki po tej kultowej metropolii, a właściwie jej centrum

inf.praktczne, zdjęcia

CHILE / Patagonia- region Magallanes / Park Narodowy Torres del Paine / Od drugiej strony
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 795

baobab-ka Słowa Norwida przyszły mi na myśl, gdy w drodze do Parku Narodowego Torres del Paine po raz pierwszy ujrzałam słynne Wieże. A potem robiło się coraz piękniej. Pogoda dopisała i szybko zapomniałam o bardzo wczesnej pobudce. Były więc ośnieżone szczyty przeglądające się w wodzie wysokogórskich jezior, ozdobiony tęczą wodospad Salto Grande, kolorowe laguny, huk obrywającego się lodowca na Cerro Paine Grande i oczywiście spektakularne Torres, obejrzane ze wszystkich stron.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

EGIPT / - / Kair / 3500 km po Egipcie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 47

dariusznow w sumie prosty sposób dotarcia do Kairu i pierwsze wraznia z tego niesamowitego miasta

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2018-02-27

bobasinska Jamajka

JAMAJKA / Portland / Port Antonio / Jamajka
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 86

bobasinska Zapraszam na relację z podróży na Jamajkę. Wyprawa trwała 2 tygodnie. www.mydwienajamajce.jimdo.com

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

TUNEZJA / - / Kairouan / Kairouan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 83

EllaMK TUNEZJA - Polakom kojarzy się przed wszystkim z wypoczynkiem na Wyspie Jerba, gdzie większość biur podróży wysyła swoich turystów na wypoczynek. Z łagodnym, śródziemnomorskim klimatem, wspaniałym jedzeniem, zapachem niesamowitych przypraw. Wypoczywając nad morzem, warto wybrać się na jedną z wielu polecanych wycieczek w głąb kraju. Wśród miejsc godnych polecenia znajduje się KAIROUAN.

WłOCHY / SYCYLIA / Palermo /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 43

younatheartme59 Kiedy kolejny raz jedziesz do miejsca, które wydaje Ci się znane - zawsze czeka niespodzianka ! Na Sycylii ryba rybie nie równa :)

EGIPT / - / Kair / 3500 km po Egipcie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 62

dariusznow planowanie podróży, bardzo lubię ten etap...

droga na miejsce, zdjęcia, mapy

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 45

czechypopolsku Kravaře -miejscowość na Hlučínsku w kraju morawsko-śląskim (coś jak nasze województwo) w odległości niespełna 27 km od Raciborza, dla województwa śląskiego pomysł na wycieczkę całkiem fajny. Same jednak Kravaře poleciłbym szczególnie w okresie przedświątecznym, a dokładnie w drugi weekend grudnia, gdy odbywają się tam targi świąteczne (zawsze od piątku do niedzieli)

EGIPT / Kair / Zamalek / PUB 28
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 176

dariusznow Z lekkim drżeniem łydek zamieszczam swoje wspominki z trzytygodniowego pobytu w Egipcie. Trochę onieśmiela mnie to, co widzę w artykułach "zawodowych" podróżników, ale cóż trzeba spróbować podzielić się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami również z profesjonalistami. Pewnie większość z Was zaczynała podobnie i to mnie podtrzymuje na duchu. Z góry proszę o wyrozumiałość... :) Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie, szczególnie te konstruktywne i krytyczne, bo one są najcenniejsze... Z góry przepraszam za błędy i niedociągnięcia redakcyjno - edycyjne, ale mimo poważnego wieku dopiero się uczę....

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHILE / Patagonia / Punta Arenas / A do domu daleko
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 817

baobab-ka „Varsovia – 14047 km”, informuje drogowskaz, umieszczony wśród wielu podobnych na tarasie widokowym Cerro w Punta Arenas. – No to mnie tym razem wywiało! I ostatnie słowo ma tu znaczenie kluczowe. Bo przez wiele najbliższych dni wiatr będzie moją codziennością. W Patagonii wieje zawsze. Są nawet znaki drogowe z sugestywnie wygiętym drzewem.

inf.praktczne, zdjęcia

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Emirat Dubaj / Dubaj / Dubaj JLM i Marina
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 83

mmaJola W emiracie Dubaj rozwija się turystyka zdrowotna.

zdjęcia, linki

PERU / Vilcabamba / Vilcabamba / Juvenal Cobos wspomina wyprawę Tony Halika i Elżbiety Dzikowskiej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 563

Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby. W dżungli. Wpierw do góry, stromymi zboczami na cztery tysiące metrów n.p.m. na przełęcz De Malaga, a później w dół, serpentynami do rzeki Urubamby. I dalej wyboistą drogą przez zieloną dolinę Vilcabamby, by po siedmiu godzinach jazdy zatrzymać się w górskiej wiosce Huancacalle. Po wyjściu z pojazdu uderzyło nas suche wysokogórskie powietrze, byliśmy na trzech tysiącach metrów nad poziomem morza.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Emirat Abu Zabi / Abu Zabi / Kohl
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 100

mmaJola W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w każdym prawie sklepie można kupić kredkę do oczu kohl o nazwie Kajal. Warto wypróbować ten kosmetyk.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Emirat Dubaj / Dubaj / Nurek
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 60

mmaJola Na początku XX w. z portów Półwyspu Arabskiego, z rejonów, gdzie teraz mieści się Abu Zabi, Dubaj, Ra’s al Chaima, Szardża, wypływało 1 200 łodzi na połów pereł.

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Emirat Abu Zabi / Abu Zabi / Miswak
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 76

mmaJola Czasami można zobaczyć Emiratczyka jak gryzie kawałek drewnianego patyka. To nic dziwnego. Trzyma w ustach miswak.

mmaJola Dżinsy, męska koszula, męskie buty, krótkie włosy. Tak ubiera się chłopczyca, czyli dziewczyna czy kobieta upodabniająca się wyglądem i zachowaniem do chłopaka, czy mężczyzny.

zdjęcia, linki

MALI / - / MOPTI / meczet
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 162

Wiesław MALI - czyli jak mnie wypędzono z tego kraju. Około 8:00 przyjechałem do DOUENTZA skąd zamierzałem udać się do Kraju DOGONOW, TIMBUKTU i kilku innych, atrakcyjnych miejsc. Ale ok 17:00 pod hotel w którym akurat przebywałem podjechały dwa samochody z żandarmerią i żołnierzami i jak w durnym filmie dali mi 5 min na spakowanie się i udanie się z nimi. Zapytałem dlaczego? zawieziemy cię skąd przyjechałeś tzn do SEVARE (to prawie MOPTI) usłyszałem. Najpierw zajechaliśmy do miejscowych koszar, tam były trzy samochody wojskowe z kompletem żołnierzy każdy, zająłem miejsce ( jak jakiś BIN LADEN albo przynajmniej AL CAPONE ) w pierwszym samochodzie wyposażonym w małe działko.

FILIPINY / Palawan / El Nido / Zatoka El Nido
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 525

Podróże z Jackami El Nido położone w północnej części filipińskiej wyspy Palawan, od dawna było jednym z moich podróżniczych marzeń. Czy wyobrażenia znalazły potwierdzenie w świecie rzeczywistym? Jeśli chcesz znać odpowiedź na tak postawione pytanie, to poświęć kilka chwil na przeczytanie tego artykułu.

WłOCHY / Wenecja Euganejska / Wenecja / Pałac Dożów (Plazzo Ducale)
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 356

Iwona Niedopytalska Co się stanie z tym niezwykłym miastem powstałym na 118 wyspach laguny? Jaki czeka je los? Czy dojdzie do tego, że stanie się zamykanym na noc lunaparkiem? A może zadepczą je turyści w kaloszach lub połknie zazdrosne morze?

inf.praktczne, zdjęcia

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Emirat Abu Zabi / Liwa / LIWA
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 61

mmaJola Zachodnia część emiratu Abu Zabi nazywa się Al Gharbia i zajmuje prawie dwie trzecie powierzchni kraju.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

mmaJola Tradycją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest częstowanie kawą. Obowiązkowo jest przygotowywana z kardamonem, ale może zawierać też szafran, cynamon, imbir, wodę różaną, a nawet goździki.

mmaJola Emiratki ze starszego pokolenia potrafią wyczarować piękne rzeczy. Można je spotkać na różnych festiwalach i w heritage village.

zdjęcia, linki

mmaJola Gdzie nie spojrzysz, to widzisz palmy daktylowe. Są dosłownie wszędzie i warto spróbować ich owoców prosto z drzewa.

zdjęcia, linki

mmaJola Piękne wydmy, wybrzeże oraz niespotykana architektura sprawiają, że wiele produkcji filmowych nakręca zdjęcia scen w ZEA.

zdjęcia, linki

IZRAEL / Morze Martwe / En Gedi / Ukwiecona pustynia
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 303

Antoni Oaza Ein Gedi, znajduje się w depresji Morza Martwego i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w rejonie zachodniego wybrzeża. Możemy zatrzymać się w hotelu, na terenie kibucu Ein Gedi, który jest jednym wielkim ogrodem botaniczny z ponad 900 gatunkami roślin z całego świata. Warto odwiedzić popularne plaże i co najważniejsze wybrać się na wycieczkę po kanionach w rezerwacie Ein Gedi. Obok rezerwatu znajduje się hostel.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

mmaJola Świat arabski od dawna otoczony jest tajemniczością i magią, bo w istocie taki jest. Dopóki go nie poznamy i nie zrozumiemy różne rzeczy będą wydawać się dziwne.

mmaJola Na styl tradycyjnego tańca emirackiego nie wątpliwie ma wpływ klimat. Tak sądzę, gdy patrzę na powolne ruchy tancerzy.

zdjęcia, linki

mmaJola Jest taki czas, gdy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muzyka milknie. Wtedy nie odbywają się koncerty, a jedynie słychać nawoływanie do modlitwy. Spokojne intonowanie Koranu. Jest to czas Ramadanu.

zdjęcia, linki

mmaJola W języku polskim ukazała się książka emirackiego autora, Mohammeda Al-Fahim „Od nędzy do pieniędzy. Historia Abu Dhabi”. To relacja naocznego świadka przemiany plemiennej społeczności w jedno z najbogatszych państw świata w ciągu niespełna trzydziestu lat.

zdjęcia, linki

mmaJola Niektórym ludziom podróż poza granice rodzinnego kraju sprawia kłopot, bo nie znają języka, jakim mogą się porozumieć na obczyźnie. Nie ma to większego znaczenia, gdy wyjazd jest turystyczny z przewodnikiem, ale jeśli celem jest praca, to już bariera językowa ma znaczenie.

zdjęcia, linki

INDIE / Północ / Indie / Taj Mahal
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 133

Gameś Ocena wyprawy Dookoła Indii (w rzeczywistości nie do końca dookoła) okiem osoby krytycznie nastawionej do świata. Przedstawiam państwu chronologiczny zapis całej wyprawy oraz krótki opis zwiedzanych miejsc i kilka praktycznych uwag dla osób, które wybierają się do Indii.

mmaJola Nazywają to miejsce Sonapur, czyli ziemia złota w Indiach, bo pomimo że ich zarobki w Dubaju są najniższe, a praca fizyczna najcięższa, to są w stanie utrzymać za zarobione pieniądze całe rodziny w swoich krajach.

zdjęcia, linki

mmaJola W Zjednoczonych Emiratach Arabskich ludność można podzielić na różne grupy, ale podstawowe są trzy: Emiratczycy, czyli właściciele mówiący po arabsku, specjaliści, czyli ci, co mówią po angielsku i pozostali, czyli ci, co mówią w hindi. Zgodnie z Dubajską Radą Gospodarczą, granica ubóstwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 80 dirham dziennie, czyli 21,7 $.

zdjęcia, linki

mmaJola Henna to nie tylko wzór na ciele, to tajemnica i uzdrawiająca moc.

zdjęcia, linki

mmaJola Cały świat arabski pachnie. Przyprawy, oleje, różne mikstury, no i oczywiście perfumy. Zrobiłam przegląd tych emirackich.

zdjęcia, linki

POLSKA / Polska pn-zach / Wieś Pomietów / Megality koło Pomietowa
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 315

Netta Polskie piramidy odkryte koło Dolic? Brzmi to z pozoru absurdalnie. Ale kopce kujawskie, zwane polskimi piramidami, są starsze od egipskich. Ich długość przekracza nawet 130 metrów, a komory grobowe zostały przykryte ogromnymi kamieniami.Nawiguje nas Eliasz - wnuk pana Janusza, dolickiego eksperta od tej odległej historii. - Idziecie ulicą Wiśniową do końca, potem mijacie stary, wojskowy punkt kontrolny, około 300 metrów dalej widać nasyp i wycięte krzewy…

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

mmaJola Odwiedzając duże galerie handlowe, z pewnością przejdziemy obok sklepu z perfumami, gdzie przy wejściu spalane jest kadzidło. Można chwilę przy nim postać lub potrzymać nad nim szal, a nasze ubranie długo będzie pachnieć.

mmaJola Kilka zdań o abaji, burce i kontrowersyjnym hidżabie, biżuterii oraz uczesaniu.

zdjęcia, linki

mmaJola Co nosi Emiratczyk pod kandurą? Które części ciała goli? Jak wita się z kobietą? Na te pytania znalazłam odpowiedź.

mmaJola Kim byli przodkowie Emiratczyków? Co robili, gdzie mieszkali, jak się ubierali? Dlaczego Emiratczycy różnią się między sobą kolorem skóry i czasami nie mogą się zrozumieć? Aż trudno uwierzyć, że 50 lat temu datę urodzenia podawali w przybliżeniu.

zdjęcia, linki

RPA / - / Dinokeng Game Reserve / Zebry stepowe
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 583

ArturG Są miejsca na świecie, gdzie główną atrakcję stanowią zabytkowe budowle, ale są też takie, gdzie największą atrakcją jest przyroda. Bez wątpienia do tych drugich należy Republika Południowej Afryki.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Polska pn-zach / Drawienski Park Narodowy / Do chaty Baby Jagi
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 525

Netta Jednak przechodząc park po raz kolejny, wędrowiec odkrywa inne możliwości eksploracji. Można się zagubić, a w najgłębszych zakątkach, niech nie zdziwi widok zimorodków i znanych meliorantów Parku - bobrów, które tu, w spokoju budują swoje żeremie.Trzeba tu szczególnie uważać na drogach poza sezonem, bo w tych okolicach, częściej można spotkać żubry, niż ludzi.

inf.praktczne, zdjęcia

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE / Azja / Dubaj / Taxi w Dubaju
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 400

Podróże z Jackami Czy największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest tak fascynujące, żeby koniecznie wpisać je na listę obowiązkowych celów podróżniczych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie. Zapraszają Jacki, trzy... Jacki z bloga www.podrozezjackami.pl .

inf.praktczne, zdjęcia

TURCJA / Azja Mniejsza / okolice Kaunos / Meandrujemy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 248

Iwona Niedopytalska Wody rzeki Dalyan, przez tubylców zwaną turecką Amazonką, są jak oczy zielonookiej nimfy. Od pierwszego wejrzenia urzekł mnie ten niezwykły kolor, który tego dnia wydobywały z toni promienie październikowego słońca. Szmaragdowa zieleń znikała jednak w trakcie rejsu, by tuż przy ujściu rozlać się w ciemnoniebieską barwę.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Podlasie / Supraśl / Z serii: spacerkiem po Supraślu (1)
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 193

ru_da Krótka wycieczka do urokliwego Supraśla - pełnego zabytków miasteczka pod Białymstokiem, położonego nad rzeką Supraśl, w środku Puszczy Knyszyńskiej.

inf.praktczne, zdjęcia

PALESTYNA / Betlejem / Przed Bazyliką Narodzenia / Boże Narodzenie 2007
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 457

Antoni Boże Narodzenie jest bardzo ważnym świętem na palestyńskim terytorium Zachodniego Brzegu, ponieważ w znajdującym się tam Betlejem narodził się Jezus. Niegdyś te tereny słynęły z uprawy pszenicy, a nazwa miejscowości znaczy „dom chleba”. Około 20% Palestyńczyków jest chrześcijanami, ale wielu muzułmańskich Palestyńczyków jest także dumnych, że Jezus, jeden z proroków w ich religii, urodził się na terytorium palestyńskim.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

PERU / Cusco / Choquequirao / Kanion rzeki Apurimac.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 538

Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby.Pobyt w Choquequirao.

POLSKA / Podlasie / Soce / Pozdrowienia z Podlasia - Soce
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 487

ru_da Krótka wycieczka po wschodnim Podlasiu - magicznej krainie, gdzie na każdym kroku zobaczymy drewniane, tradycyjne chaty ze zdobionymi okiennicami, kolorowe drewniane cerkwie, bocianie gniazda na dachach stodół, ulice bez asfaltu i sąsiedzkie pogawędki przed domami.

droga na miejsce, zdjęcia

JAPONIA / Prefektura Kanagawa / W drodze do Kotoku-in / Kamakura
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 583

Netta Kupuję ośmiornicę na patyku. Tokio jest smaczne, ale nazajutrz w dzielnicy Jinbocho, w mekce miłośników książek, sprzedawanych wprost z regałów na ulicy, dostaję drobne, białe, wijące rybki, z sojowym sosem. Pałeczki wypadają z rąk, nim dostrzegam, że zawartość miski już nie żyje. Próbuję wegetariański ramen i pożywną zupę siorbię w rytm innych bywalców, zawieszonych we własnych myślach. W niedługim czasie, udziela się spokój dystyngowanej aglomeracji, gdzie nawet konduktor na stacji Shimbashi, tanecznymi gestami, oddziela tłum, kawałkiem czerwonej linki, by podzielić pasażerów według znanego im i sobie klucza.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

WIETNAM / Poludnie / Wietnam / Powrót do Wietnamu
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 657

Netta Za plecami słyszę – „duran, duran!” i śmiech na targu. Na rozpostartych matach leżą sterty trzciny. Ta, duszona w prasie wyda z siebie, ostatnie soki, podobnie jak spore krokodyle pieczone na rusztach. Smak duriana ciągnie się wiele godzin. Kiedy słońce zachodzi, pomiędzy straganami pieką się sajgonki z prowizorycznego grila. Zbiegają się dzieciaki, a ja rozdaję ostatnie drobiazgi.

MEKSYK / Jalisco / Tequila / Pola Agawy
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 302

Tuan de Paso (...) wszystkie te miejsca łączył Pacyfik, uniwersalna mentalność i kultura latynoskich ludzi wybrzeża, która była ponad różnicami narodowymi. Charakter mieszkańców i rytm życia nad Oceanem był zawsze taki sam. Miejsca te zawsze zachwycały swoim wolno płynącym czasem, widokami i orzeźwiającą, morską bryzą. Zawsze też będą przyciągać ludzi, zawsze będą takie same...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy

SRI LANKA / Colombo / Sri Lanka / Powietrze lepkie od zapachu
liczba komentarzy: 11

liczba odsłon: 1189

Netta Dziewczyny zdobywają się na odwagę: Madame...może przywiozła sznurówki, albo fajne długopisy? Niestety madame, nie przywiozła nic na sprzedaż ani nie ma już prezentów. Sznurówki do konwersów idą tu jak woda, buty też. Chodliwa jest też żyłka i sprzęt wędkarski. W końcu jednak znajduję swoją drogę do dżungli, potem do Parku Narodowego Yala

MEKSYK / Zacatecas / Zacatecas / Widok z Bufa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 326

Tuan de Paso "Gdzieś podczas wyczekiwanego od dawna obiadu przy polnej drodze  na Zacatecas zaszczepił we mnie nigdy niezrealizowany pomysł udania się jeszcze dalej na północ, na pełną skorpionów, kowbojów i narcos pustynię kraju, aż do Tijuany i dziewiczych plaż Dolnej Kalifornii. Pomimo, że północ uważałem do tej pory za typowy region no-go, to podczas tej wyprawy zacząłem się przekonywać, że pewnego dnia powinienem to zrobić: powinienem przejechać stopem od Ushuaia w Argentynie aż do Alaski, pokonać całą drogę Panamericana i przedrzeć się z południowego ekstremum planety, aż na samą północ, a potem najlepiej jeszcze w zimę pieszo przejść cieśninę Beringa i wrócić stopem przez Syberię, aż do Europy..."

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

SZKOCJA / Wyspa Skye / Kyleakin / Dwa mosty
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 674

Antoni Wyspa Skye jest drugą co do wielkości wyspą Szkocji, a czwartą na Wyspach Brytyjskich. Jest największa i położona najbardziej na północ w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Z miejscowości Kyle of Lochlash, na Skye prowadzi most – Skye Bridge, oddany do użytku w 1995 roku, wcześniej na wyspę można było dopłynąć łódką, bądź promem. https://www.visitscotland.com/destinations-maps/isle-skye/

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

MALTA / Gozo / Wied il-Mielah / Lazurowe okno, mniej znane, lecz równie okazałe
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 359

Antoni Jak wiele do zaoferowania ma Gozo, druga co do wielkości wyspa Malty, przekonamy się podczas kilkugodzinnego spaceru, który możemy rozpocząć w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z Ta’Pinu w okolicy miejscowości Gharb. Podczas ośmiokilometrowej trasy poznamy słynne zabytki architektury oraz cuda natury: Łuk skalny w Wied il-Mielaħ, przepiękne skaliste klify i ich niezwykłe formy skalne, oraz liczne skamieliny, kamienistą plażę na dnie kanionu Wied il-Ghasri, baseny solankowe Xwejni, oraz baterię artyleryjską w Żebbuġ zbudowaną przez Zakon Rycerzy Joannitów. https://conlamochila.com/bateria-qolla-l-bajda/

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

MEKSYK / Guanajuato / San Miguel de Allende / San Miguel de Allende
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 267

Tuan de Paso \"(...) Guanajuato było oryginalną wylęgarnią meksykańskiej kreatywności i prawdopodobnie ostatnim prawdziwym i autentycznym bastionem alternatywnej sztuki w zglobalizowanym świecie ujednoliconej, mętnej sztuki i życia na pokaz ...\"

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

2017-11-11

[fb] Agnieszka Trolese WYJAZD NA KUBĘ

KUBA / - / HAWANA / KUBA
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 422

[fb] Agnieszka Trolese Señores i Señoritas! Pozdrowienia z Kuby! Od dawna śniłam, by tu przyjechać. Cóż to za magiczne miejsce – Havana jest chyba najbardziej inspirującym miastem, w którym byłam. Jeśli i Ty marzysz o karaibskiej wyspie koniecznie umieść to miejsce na liście krajów, które chcesz odwiedzić z dopiskiem „pilne”, bo uwięziona w przeszłości Kuba głośno krzyczy o swoje prawa i wkrótce wiele może się tu zmienić. Poniżej moje świeże obserwacje i rzeczy, które warto przeczytać zanim zaplanujesz swój wyjazd. Mam nadzieję, że przydadzą się podczas Twojej podróży!

POLINEZJA FRANCUSKA / Raiatea / BORA BORA / Polinezja 2017
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 700

GLOBTOURIST Na przełomie lutego i marca tego roku, w okresie, gdy w Europie pogoda zazwyczaj nas nie rozpieszcza, postanowiliśmy wyruszyć w kierunku południowej części Oceanu Spokojnego, aby odwiedzić bajkową Polinezję Francuską. Niezliczona ilość wysp i wysepek ma łączną powierzchnię jedynie czterech tysięcy kilometrów kwadratowych, jednak cały archipelag zajmuje na oceanie ponad dwa i pół miliona kilometrów kwadratowych. W czasie kilkunastodniowej wyprawy, organizowanej przez firmę Globtourist odwiedziliśmy tylko kilka najpopularniejszych wysp. Aby dotrzeć na przysłowiowy drugi koniec świata, trzeba spędzić w samolotach kilkadziesiąt godzin. Miejscem rozpoczęcia naszej egzotycznej przygody jest wyspa Raiatea.

zdjęcia, linki

FRANCJA / Bordeaux / okolice Bordeaux / W drodze
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 311

Zuzanna_64 Moja pierwsza wielka podróż autostopem do Hiszpanii, czyli 3 tygodnie prawdziwej przygody i kilkadziesiąt uśmiechów zebranych od wyjątkowych ludzi.

PERU / cusc / Cusco / Pomnik Pachacuteca
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 678

Ed Bochnak Opis wyprawy do ostatniej stolicy Inków,Wielkiej Vilcabamby. Imperium Inków było przez wieki największą cywilizacją w paśmie Andów. Sięgało od dzisiejszego Ekwadoru po skalne fiordy w Chile. To niemal całe zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej, ponad 5000 kilometrów.

GRECJA / Kreta / Elafonissi / * Prawie bezludne Elafonisi
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 459

Iwona Niedopytalska Elafonisi zawsze kojarzyła mi się z grecką idyllą – różowym piaskiem, cudownymi kolorami morza, rozległą płycizną, po której można przejść na wyspę, a także z błękitem nieba i ze słońcem, dającym wytchnienie jedynie nocą. Kiedy więc na samym początku czerwca przybyliśmy na Kretę, wizyta na tej sztandarowej plaży była jednym z priorytetów.

UKRAINA / Obwód lwowski / Żółkiew / Zamek Sobieskich, brama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 385

Antoni Odwiedzając Lwów, warto jeden dzień poświęcić Żółkwi, aby bliżej poznać to królewskie miasto i jego zabytki. Ze Lwowa, w czterdzieści minut autobusem, pokonamy blisko 30 kilometrową odległość, dzielącą obydwa miasta.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Teneryfa - Park Narodowy Teide / Kanaryjskie wspomnienie - Teneryfa (6)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 664

ru_da Wspomnienia z najciekawszych miejsc odwiedzonych na Teneryfie - największej z Wysp Kanaryjskich.

WYSPY OWCZE / Mykines / Mykineshólmur / Maskonur
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 851

Antoni Wyspy Owcze, archipelag wysp wulkanicznych o powierzchni górzystej na Morzu Norweskim, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią, są terytorium zależnym Danii ze stolicą w Thorshavn. Największe z nich to Streymoy (373km²) i Eysturoy (286 km²). Na Wyspach Owczych żyje ok. 50 tys ludzi i ponad 70 tys. owiec. Na Wyspy Owcze najłatwiej dolecimy z przesiadką w Kopenhadze.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy

WĘGRY / Tokaj / Tokaj / Fontanna Bachusa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 240

igebski Jednodniowy wypad na Węgry: Tokaj, Miszkolc i Herceghut. Wino, gorące kąpiele i golonka w chlebie...

inf.praktczne, zdjęcia

GRECJA / Zakynthos / Zatoka Wraku. / Z serii: wspomnienia z Grecji - Zakynthos, Zatoka Wraku
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 586

ru_da Relacja z wejścia na wzgórze Skopos z pozostałościami monasteru i uroczym kościółkiem.

INDONEZJA / Sumatra / Bukit Lawang / Batu Mandi
liczba komentarzy: 14

liczba odsłon: 800

Margolencja Aby nie klepać biedy na emeryturze w naszym chłodnym drogim kraju, może warto pojechać do taniej ciepłej i przecudnej Indonezji. Myśląc o tym olbrzymim wyspiarskim państwie mam w szczególności na uwadze Sumatrę, najmniej znaną naszym turystom, szóstą co do wielkości wyspę na świecie, gdzie krajobraz jest bardzo urozmaicony: deszczowe lasy równikowe, słynne olbrzymie jezioro Toba, piękne góry, morza, a nie polecam komercyjnej i drogiej Bali. Dlaczego Indonezja? W innych państwach Azji Południowo-Wschodniej też jest tanio (np. Tajlandia, Wietnam, Filipiny), ale klimat nie tak przyjazny, albo bardziej upalny albo tajfuny- jak na Filipinach, albo język, mega trudny - bo tonalny (tajski, wietnamski). Jeśli jedziemy gdzieś pomieszkać, a nie jest to wyspa bezludna, to nie tylko przyroda i piękne krajobrazy są atutem przy wyborze miejsca, ale ludzie przede wszystkim.

inf.praktczne, zdjęcia

SłOWACJA / Tatry / Dolina Cicha / W dolinie Cichej Liptowskiej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 418

macciej Mała relacja z niewielkiej wyprawy rowerowej, roboczo nazwanej Tour de Tatry.

inf.praktczne, zdjęcia

UKRAINA / Lwów / Cmentarz Łyczakowski / Iwan Franko
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 284

igebski O wycieczce do Lwowa myślałem już od paru lat. Wreszcie nadarzyła się odpowiednia okazja i moje marzenie zostało zrealizowane. Lwów to symbol polskich kresów i można byłoby mówić i pisać o nim bardzo długo. Nie mam jednak swady naszej przewodniczki Marianny (córka Polki i Ukraińca), więc ograniczę się do paru wspomnień z siedmiogodzinnego zwiedzania miasta nad rzeką Pełtwią.

inf.praktczne, zdjęcia

ALBANIA / Albania, okolice Fier / Ardenica / Klasztor w Ardenicy (1).
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 351

emerytkawpodrozy Międzynarodowa izolacja Albanii w drugiej połowie XX wieku nie sprzyjała kontaktom turystycznym. Dopiero pod koniec XX wieku zaczęli ten kraj odkrywać dla siebie podróżnicy i turyści. A jest co w Albanii odkrywać. Bo to i pozostałości osad iliryjskich, i spuścizna kolonizacji greckiej i rzymskiej, i relikty panowania Bizancjum i Imperium Osmańskiego. Swój wkład w historię tych ziem zaznaczyli też bliżsi sąsiedzi Albanii. I nie zawsze był to wkład pokojowy – jak zwykle, gdy jakaś kraina leży na skrzyżowaniu dróg handlowych. Spośród wielu tak różnorodnych reliktów przeszłości klasztor w Ardenicy niewątpliwie zasługuje na odwiedzenie.

POLSKA / Pomorskie / Gdańsk / Kościół Mariacki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 368

Antoni Bazylika Mariacka w Gdańsku, która jest największą na świecie świątynią wybudowaną z cegły, jest wizytówką nie tylko miasta, ale i całego regionu. Tutaj 12 czerwca 1987 roku Ojciec Święty Jana Paweł II spotkał się z chorymi i pracownikami służby zdrowia podczas swojej pielgrzymki do Polski. O stanie technicznym świątyni i jej remoncie rozmawiamy z ks. prałatem Ireneuszem Bradtke, proboszczem Bazyliki Mariackiej.

proga powrotna, zdjęcia

PORTUGALIA / Lizbona / Lizbona / Zachód Słońca w Lizbonie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 565

Tuan de Paso \"Zrozumiałem wtedy, że tak jak każda wyprawa w głąb czarnego lądu powinna się zaczynać w Sevilli, tak każdą podróż do Ameryki Łacińskiej powinienem był zaczynać w Lizbonie, która była ostatnim miastem na zachodnim krańcu Europy i ostatnim portem na drodze do Nowego Świata; miastem które jest łącznikiem pomiędzy dwoma kontynentami i pod wieloma względami kawałkiem Nowego Świata na Starym Kontynencie…\"

droga na miejsce, zdjęcia

SRI LANKA / - / Sri Lanka / Polski pensjonat na Sri Lance ALEXANDRA FAMILY VILLA
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1137

Robi10 Moja pierwsza wizyta na Sri Lance miała miejsce w lutym 2013r. Przyjechałem tutaj wraz z małżonką , traktując ten wyjazd jako jeden z kolejnych , chcąc poznać nowy kraj i kulturę . Od początku tutejsi mieszkańcy oraz wspaniała przyroda zafascynowały Nas. Poznaliśmy wspaniałych ludzi , a z jedną z Lankijskich rodzin zbudowaliśmy relacje na tyle bliskie , że dzisiaj możemy śmiało powiedzieć ,że są dla Nas jak rodzina . To jest przygoda Naszego życia , której nie da się opisać słowami , która wiele zmieniła w Naszym życiu . Wspólnie z Naszą Lankijska rodziną w sierpniu 2015r założyliśmy pensjonat . Spędzamy na Sri Lance kilka miesięcy w roku i z roku na rok jesteśmy coraz dłużej .

SRI LANKA / - / AZJA / Sri Lanka - Ceylon
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 398

Maciek 4772 Jeśli zapytacie - czy warto pojechać? Zdecydowanie TAK. Jest to kraj który, dość szybko zmienia oblicze z powodu sporego napływu turystów, dodatkowo jest dość mocno zaśmiecony i zabrudzony i jest to niestety opinia wielu osób, jednocześnie jest to kraj posiadający w naturze wszystkie przyprawy kuchenne.

TAJWAN / - / Wyspa Ludao / Piękna wyspa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 798

ArturG Oglądając uroczyste rozpoczęcie igrzysk olimpijskich uwagę zwraca przemarsz drużyn narodowych. Transmisja, którejś z tych imprez przykuła moją uwagę tabliczką z napisem Chińskie Taipei. Chodzi oczywiście o Tajwan – wyspę położoną u wschodnich wybrzeży Chin, która przez jednych jest uznawana jako odrębne państwo pod nazwą Republika Chińska, ale przez przeważającą liczbę krajów traktowana jako prowincja Chin. Jak jest przyszłość Tajwanu trudno teraz oceniać. Ogromna siła polityczna i militarna Chin na pewno stoi na przeszkodzie, aby wyspa stała się odrębnym państwem, z drugiej strony sami mieszkańcy, szczególni ci młodzi, na pytanie kim są w niemal 90% odpowiedzieli, że Tajwańczykami; tylko 10% uważa się za Chińczyków.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

POLSKA / Pomorskie / Rumia / Kaktusy i inne sukulenty
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 597

Antoni Mądrość ludowa głosi: "Cudze chwalicie, swego nie znacie…" Otóż to... nie jest prawdą, że najciekawsze i najliczniejsze kolekcje kaktusów spotkamy na Wyspach Kanaryjskich, w Hiszpanii, czy też w Afryce, gdyż to do Polski przyjeżdżają miłośnicy kaktusów z całego świata. Taką kolekcję posiadają Państwo Łucja i Andrzej Hinz z Rumii.http://www.kaktusiarnia.pl/

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Lofoty / Hamnoy / Hamnoy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1554

macciej 12 - dniowa trasa objazdowa wokół Bałtyku, ze szczególnym uwzględnieniem Norwegii. Lofoty, lodowiec Svartisen, Droga Atlantycka, Droga Trolli, droga nr 13, fiordy, Język Trolla, Ambona i inne norweskie wspaniałości.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ALBANIA / Bałkany / Bałkany / Kierunek Bałkany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 635

mateuszfabiszak Jest takie miejsce w Europie, które swój charakter zawdzięcza mieszance narodów, kultur, religii i zwyczajów.

INDONEZJA / Sumatra / Bukit Lawang / Batu Mandi
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 378

Margolencja Po raz trzeci w tym kwartale pokonałam ponad 12 tyś km, by znaleźć się w Bukit Lawang na Sumatrze, ano prościej byłoby wcale stamtąd nie wyjeżdżać, ale wierzę, że kiedyś nadejdzie ten sprzyjający osiedleniu czas. Tym razem miałam podróż survivalową, jednak od razu wyznam, nie chcąc nikogo zniechęcać, że można tam dojechać szybciej i prościej, ja nie miałam jednak budżetu i czasu, by znaleźć lepsze połączenie, toteż spędziłam 12 godz. na lotnisku w Istambule i tłukłam się lokalnymi środkami transportu po nocy bez świateł:) i warto było...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

NORWEGIA / Rondane / Rondane / Subtelny plusk ciszy
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 1104

tom1971 Najprościej jest wystartować z Ystad. Prom ze Świnoujścia płynie 6 h (w dzień), 7,5 h (w nocy) ,a później już nieograniczona przestrzeń przed nami. Wyruszyłem przez Boras i Trollhattan w kierunku Parku Narodowego Rondane. Odwiedziłem kilka obowiązkowych norweskich miejsc takich jak Trollstigen czy Geiranger. Spiekło mnie słońce i zmarzłem kilka razy ale tym bardziej przyjemne były chwile kiedy przyroda mnie rozpieszczała. Według Szwedów i Norwegów cywilizacja ma współistnieć, a nie rywalizować z przyrodą. W Szwecji zgodnie z prawem można rozbić namiot nawet w czyimś ogrodzie. Nie ma jednak takiej potrzeby ,bo codziennie z łatwością znaleźć można niebanalną rzekę, jezioro, lub las gdzie poczuć można się zupełnie swobodnie,a spanie w norweskich górach to jeszcze inne, wyjątkowe doświadczenie.

inf.praktczne, zdjęcia

NORWEGIA / Lofoty / Svolvær / Svinøya Rorbue
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1236

Antoni Svolvaer, liczące 4500 mieszkańców jest największym miastem Lofotów, położonym na południowym wybrzeżu wyspy Austvågøy. Powstała w XVI wieku osada jest ważnym portem rybackim i jednocześnie miejscem gdzie część turystów rozpoczyna swoją przygodę z Lofotami.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Lanzarote / Lanzaroteńska architektura.
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 904

ru_da Lanzarote zamarzyła mi się po tym, jak w 2012 r. odwiedziłam Teneryfę. Zauroczona tą wyspą zapragnęłam zobaczyć również kolejne z Wysp Kanaryjskich, w tym w pierwszej kolejności właśnie Lanzarote.

INDIE / Bharatpur / Park Narodowy Keoladeo / Ibis siwopióry
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 441

ArturG Obszar ten był kiedyś rezerwatem łowieckim maharadżów, a teraz jest Parkiem Narodowym wpisanym na listę UNESCO, chroniącym lęgowiska i zimowiska ponad 360 gatunków ptaków.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDONEZJA / Sumatra / Sumatra / Indonezja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 432

Margolencja W Indonezji Polacy mogą się poczuć, jak podczas polskich świąt narodowych pod warunkiem, że odwrócą aparat fotograficzny o 180 °. Co rusz powiewają flagi biało-czerwone, nawet na dachach starych zbutwiałych drewnianych chatek na skraju tropikalnych lasów i to przez cały rok, taki to patriotyczny naród. Ceny są tu o wiele niższe, a bilet można upolować już za 2300 zł w obie strony.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ARGENTYNA / Tierra del Fuego / Ushuaia / Na początku szlaku Senda Costera
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 727

el_gato Jeżeli odwiedzasz Argentynę, a masz napięty plan, wpadnij chociaż na 3 dni do Ushuaia! W artykule znajdziesz informację o tym, jak najfajniej spędzić czas w tym ciekawym miejscu.

inf.praktczne, zdjęcia

INDONEZJA / Sumatra / Bukit Lawang / Nowożeńcy w tropikach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 358

Margolencja Czego się się w dżungli raczej nie spodziewałam? Wiadomo, że wybieramy się tam, by spotkać dzikie zwierzęta, że należy być ostrożnym i ja właśnie miałam to na uwadze, gdy po raz pierwszy wyruszałam na krótki aklimatyzacyjny trekking. Toteż gdy usłyszałam w krzakach poruszenie i coś dużych rozmiarów zaczęło się wynurzać, zastanawiałam się, w którą stronę wiać... A gdy z kolei spotkałam na skraju tropikalnego lasu Młodą Parę z wielkim waranem w tle, zastanawiałam się, czy nie mam czasem udaru słonecznego, takie to klimaty panują w Bukit Lawang:)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHILE / Torres del Paine / Torres del Paine / Torres
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 915

el_gato Legendarne krajobrazy, zapierające dech w piersiach.... Wiatr będący codziennym towarzyszem... Poczytajcie o jednym z najwspanialszych miejsc do kilkudniowego trekkingu na świecie.

inf.praktczne, zdjęcia

longin1974 Może tytuł jest nieco przesadzony, ale w Rzymie są również miejsca rzadziej odwiedzane, choć ciekawe. Wynika to z niezmiernego bogactwa wiecznego miasta. Jak już wspomniałem we wcześniejszym artykule, zwiedzanie Rzymu trzeba dobrze rozplanować, aby z jednej strony nie dostać zadyszki i móc rzeczywiście delektować się miastem, a z drugiej strony by mimo wszystko zobaczyć jak najwięcej. Zabieram Was na spacer w kilka miejsc rzadziej odwiedzanych, ale wcale nie ustępujących swym urokiem innym częścią miasta.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

HISZPANIA / Wyspy Kanaryjskie / Lanzarote / Wspomnienie z Lanzarote - kościół w Arrecife
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 312

ru_da Opis obchodów Bożego Ciała w stolicy Lanzarote - Arrecife.

KIRGIZJA / Tien-Shan / Gdzieś powyżej Kyzyl Tuu / Dolina
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 505

Leoncjo Trzy tygodnie z namiotem w Kazachstanie i Kirgizji. Łącznie 14000 km, z tego połowa lokalnymi środkami transportu, autostopem i na piechotę. Upalne stepy, malownicze kaniony, szafirowe jeziora i jurty pośród ośnieżonych szczytów. Nie sposób zawrzeć to w jednej relacji, więc zainteresowanym proponuję lekturę w odcinkach. W tym relacja z wypadu w Tienszan

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDONEZJA / Sumatra / Bukit Lawang / Orangutany
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 975

Margolencja Jak tam jest w tej sumatrzańskiej dżungli? Trochę inaczej niż sobie to wyobrażałam, np. nie było świergoczących kolorowych ptaszków dookoła bujnego kwiecia ;), ale mrocznie też nie było, słońce docierało przez te ściany zieleni, przez olbrzymie drzewa porosłe lianami i wszelkimi możliwymi pnączami, przez prehistoryczne paprocie wielkości drzew. Wiedziałam, że będzie parno, wilgotno, ale że aż tak? Obiektyw aparatu zaparował i mając oczy wszędzie dookoła, by niczego nie przegapić, nie przyszło mi do głowy, by spojrzeć w podgląd ekranu, toteż jakość większości zdjęć jest marna. Słyszałam, że głośno, ale żeby cykady brzmiały, jak petardy, no może trochę przesadziłam, raczej jak pociąg wjeżdżający z piskiem hamulców na stację albo jak kilkadziesiąt gwizdków od czajników z gotującą się wodą, może dlatego tak parno było;)

inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia, linki

KIRGIZJA / Północny wschód / Karakol / Rustykalna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 366

Leoncjo Trzy tygodnie z namiotem w Kazachstanie i Kirgizji. Łącznie 14000 km, z tego połowa lokalnymi środkami transportu, autostopem i na piechotę. Upalne stepy, malownicze kaniony, szafirowe jeziora i jurty pośród ośnieżonych szczytów. Nie sposób zawrzeć to w jednej relacji, więc zainteresowanym proponuję lekturę w odcinkach. Tym razem o pierwszych krokach w Kirgizji

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2368, Łączna liczba odwiedzin: 8608392


Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-15
Iran - trzy tygodnie podróżowania samodzielnie lub w towarzystwie miejscowych

W październiku i listopadzie 2017r spędziłem 21 dni podróżując po Iranie. To była moja pierwsza podróż poza Europę samodzielnie. Generalnie pomimo dość napiętego planu i obaw na początku, radziłem sobie dobrze i udało się zrealizować plan prawie w całości.

03-01
A wiatr będzie ci targał włosy

„Varsovia – 14047 km”, informuje drogowskaz, umieszczony wśród wielu podobnych na tarasie widokowym Cerro w Punta Arenas. – No to mnie tym razem wywiało!

03-04
Iran - informacje praktyczne i ci...
03-01
Wakacje na Islandii...
02-03
Wymarzone Filipiny...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec