Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: patronaty medialne

Liczba wyszukanych artykułów: 145

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 840

GlobAdmin Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka Dagmary Bożek-Andryszczak i Piotra Andryszczak „Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna”. Niesamowita historia małżeństwa, które pewnego zwykłego dnia 2012 roku wpadli na pomysł wysłania aplikacji na wyprawę pod biegun.

POLSKA / --- / --- / „Na złotym wybrzeżu” Evald Flisar
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1188

GlobAdmin Polecamy dziennik z podróży samego Flisara, który w latach 80-tych podróżował po Afryce Zachodniej. Autor konstruując tę powieść powraca do swoich ulubionych tematów- pytań o sens życia i ludzkiego działania.

GlobAdmin Wciągająca książka o tym jak rodzi się pasja, jak można poprzez jedno postanowienie zmienić życie. Autorka pokazuje, że zwątpienia, walka ze słabościami to nieodłączny element drogi w kierunku spełnienia marzeń. Polecamy!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2228

GlobAdmin Subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności. Wszyscy pytali „Gdzie jest Julia?” – my mamy odpowiedź – Julia jest w Australii! Przygody szalonej producentki telewizyjnej czytelnicy mogli poznać w jej debiutanckiej beletryzowanej opowieści o podróży dookoła świata „Gdzie jest Julia?”. Druga książka autorki bloga Where is Juli + Sam mówi o życiu na antypodach, o podróżach, tęsknocie za domem i o… miłości.

POLSKA / Morze Bałtyckie / Sopot Kalmar / Baltic Race
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1048

Baltic Race 2016 W majówkę rusza pierwsza edycja charytatywnego wyścigu z Polski do Szwecji BTL Baltic Race 2016. To jedyny wyścig, którego cały dochód zostanie przekazany na spełnienie marzeń dzieci z domów dziecka w Łbiskach i zorganizowanie dla nich obozów żeglarskich. Wyścig jest otwarty dla wszystkich!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

TADŻYKISTAN / Pamir / Pamir / Pamir
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2057

BylismyTam.pl Oto kolejny patronat Globtrotera! Tym razem ekipia BylismyTam.pl wyjeżdża do Pamiru (Tadżykistan) oraz planuje przejazd przez Tienszan (Kirgistan). Założeniem jest poznanie z bliska symbiozy ludzi i przyrody opisywanej przez polskiego podróżnika i badacza Bronisława Grąbczewskiego.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / --- / --- / .Pracownia Podróży 7.12.2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1172

GlobAdmin Finlandia zimą. Tam życie upraszcza się do podstawowych prawd, do zapewnienia fundamentalnych potrzeb. O tym, że można, że warto tam dotrzeć przekonacie się podczas Spotkania Pracowni Podróży.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2161

GlobAdmin Jeśli lubicie spojrzeć na podróże przez pryzmat psychologii międzykulturowej i antropologii, to nie możecie przegapić tej książki! Koniecznie sięgnijcie po oryginalny tryptyk o Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

GlobAdmin Jak połączyć dalekie wyprawy z posiadaniem czworonoga? Przekonajcie się w jaki sposób udało się to blogerom i podróżnikom Agacie i Przemkowi.

POLSKA / POLSKA / LOGO / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3144

Rowerem na raty W trakcie tegorocznej wyprawy po Litwie chcemy odnaleźć miejsca związane z miejscową kulturą i mitologią. Będziemy poszukiwać śladów diabłów, koboltów i barzduków, a także miejsc związanych z Perkunasem, Auską i Mildą i innymi mitycznymi postaciami.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy

GlobAdmin Pora na odkrycie Ameryki, jakiej jeszcze nie znacie! Wspólnie z Tomkiem Gorazdowskim, autorem najnowszej książki Wydawnictwa Znak, przemierzcie bezkresne tereny Alaski, zmierzcie się z peruwiańską pustynią oraz wyruszcie szlakiem rajdu Dakar.

NORWEGIA / Zachód / Kjerag / Motocykle BMW
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2422

WłóczyLinki dookoła świata motocyklami Małżeństwo z Poznania jedzie dookoła świata na motocyklach - ruszają w połowie czerwca 2015

inf.praktczne, zdjęcia

CZARNOGÓRA / Bijelo Polje / Dalovica Pecina / Dalovica Pecina 3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3574

Speleomeduza 2015 Czy wiecie, że Jaskina Đalovića Pećina jest najdłuższą jaskinią Czarnogóry, liczącą sobie ponad 11km długości korytarzy? Pora poznać jej tajemnice!

zdjęcia, mapy, linki

GlobAdmin Od 2 maja do 3 czerwca na Krakowskim Przedmieściu będzie można oglądać plenerową wystawę "Biało-czerwona na bezdrożach". Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Tomek Tułak „ Magiczny Nepal”
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1521

GlobAdmin Ostatnie tragiczne wydarzenia zwróciły uwagę całego świata w stronę Nepalu ... W ostatnich dekadach kraj ten zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę ...

POLSKA / --- / --- / Pustka wielkich cisz Łukasz Supergan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1740

GlobAdmin Miłośnicy gór, osoby lubiące stawiać sobie kolejne wyzwania, z pewnością z zainteresowaniem sięgną po książkę Łukasza Supergana "Pustka wielkich cisz"!

POLSKA / podkarpacie / Rzeszów / 9 przyjaciół i jeden bus :)
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1810

wyprawybusem.pl Artykuł opisuje początki projektu podróżniczego wyprawybusem.pl.

POLSKA / --- / --- / Spotkanie Pracowni Podróży: Rumunia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1323

GlobAdmin Zapraszamy w podróż krętymi drogami Transylwanii oraz polnymi ścieżkami po Rumunii. Już 22 kwietnia w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie!

POLSKA / --- / --- / NAVIGATOR FESTIVAL
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1321

GlobAdmin Już za dziesięć dni w Nowohuckim Centrum Kultuy rusza NAVIGATOR FESTIVAL - trzydniowe święto podróżników. Zaczynamy odliczanie!

GlobAdmin Jeśli lubicie zatracić się w dobrej podróżniczej lekturze lub jeśli Indonezja znajduje się na Waszej liście marzeń, to koniecznie sięgnijcie po książkę Sergiusza Prokurata i Piotra Śmieszka!

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński \
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1584

GlobAdmin Australia oczarowuje! Ogromne przestrzenie, dzikie krajobrazy, przedziwne zwierzęta, które można spotkać tylko tam, ciekawa kultura. Zapraszamy na spotkanie z różnorodnością tego niezwykłego kontynentu!

POLSKA / Śląsk / Katowice / Kurs na świat
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1498

aegee-katowice Już 17 kwietnia w Katowicach odbędzie się konferencja podróżnicza "Kurs na Świat", na której prelegentami będą m.in. autostopowicze.

zdjęcia, linki

POLSKA / ---- / --- / TravelChannel - program podróżniczy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2264

GlobAdmin Od 11 kwietnia, w każdą sobotę o 19:00, kanał Travel Channel zaprasza na wyjątkowe spotkania z Jonathanem Phangiem – charyzmatycznym ekspertem w dziedzinie podróży i kulinariów.

GlobAdmin Jeśli jesteście na etapie poznawania Polski lub jeśli wciąż nie wierzycie, że u nas także jest pięknie, przeczytajcie najnowszą książkę Jakuba Porady!

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

TheTravelingTree Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

GlobAdmin Miłośników podróży z Wrocławia i okolic, ale nie tylko :-), zapraszamy w kwietniu na Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero!

POLSKA / --- / --- / Kolosy 2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1283

GlobAdmin Już 13 marca odbędzie się największa tego typu impreza w Europie,17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączone z Kolosami 2014!

FINLANDIA / --- / --- / Laponia2015
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2106

Laponia2015 Już 15 marca rozpocznie się jedna z największych polskich ekspedycji psimi zaprzęgami i jedna z najdłuższych podróży, jakie odbywają polskie zespoły maszerskie.

GlobAdmin Brzmi interesująco: ojciec i syn, obaj tuż po świeżo zdanym egzaminie na prawo jazdy na jednoślad, na dwóch legendarnych motocyklach Royal Enfield zakupionych w Delhi, wybierają się w podróż u podnóży Himalajów, od Kaszmiru aż po Sikkim :-) Warto przeczytać!

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: : Paweł Kowalczyk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1790

GlobAdmin Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Kowalczykiem, który opowie o wolontariacie Auroville w południowych Indiach oraz przybliży temat walki z biopiractwem i wielkim kapitałem.

POLSKA / --- / --- / TravelChannel - program podróżniczy „Podniebne pokazy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1468

GlobAdmin Od 4 marca, w środy o 21:00, kanał Travel Channel zaprasza na nowy cykl dokumentalny \"Podniebne pokazy\". Jego bohaterami są przedstawiciele jednego z najniebezpieczniejszych zawodów świata - piloci pokazów lotniczych.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2242

GlobAdmin Polecamy książkowy debiut Karola Wernera- blogera wyróżnionego w konkursie na Blog Roku 2013! Poczytajcie o ludziach zamieszkujących kraje niezbyt odległe geograficznie, ale odległe obyczajowo.

HISZPANIA / Andaluzja / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróży
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2857

Into the dust 2015 Przedstawiamy kolejny patronat Globtrotera- jedna dziewczyna, jedna Yamaha YBR 125 i ponad 4 tysiące kilometrów przez Maroko, czyli projekt Into the dust 2015.

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Walka o bagaż TravelChannel
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1641

GlobAdmin Jeśli zastanawiacie się co dzieje się z bagażami, które zaginą podczas podróży, a ich właściciele nie mają tyle szczęścia aby je odzyskać, to koniecznie oglądnijcie "Walkę o bagaże". Już za kilka dni w Travel Channel!

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją: Paweł Kilen W poszukiwaniu białych plam na mapie - Trekking rzeki Kunene
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1559

GlobAdmin Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Pawłem Kilenem, który opowie o pierwszym od 40 lat samotnym przejściu przez białego człowieka wzdłuż rzeki Kunene na pograniczu namibijsko- angolskim. Polecamy!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1715

GlobAdmin Polecamy książkę o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. Poznajcie losy bohaterów, historie pełne emocji i wydarzeń „nie z tej ziemi”. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam ...

GlobAdmin Już w najbliższy piątek 16.01.2015 zapraszamy na Spotkanie z pasją! Tym razem będziecie mieli okazję posłuchać Jakuba Czajkowskiego, który opowie o Mongolii.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1252

GlobAdmin Jeśli należycie do grona globtroterów, którym Australia śni się po nocach, którzy już w dzieciństwie marzyli o Czerwonym Kontynencie, to nie możecie przegapić tej książki!

2014-12-07

Syberia2015 Syberia 2015

ROSJA / Syberia / Rosja / Syberia 2015
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 8304

Syberia2015 Poczytajcie w jaki sposób dokonuje się rzeczy szalonych i nieszablonowych, jak przesuwa się własne granice. Przedstawiamy nowy patronat Globtrotera!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHORWACJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 11
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1451

GlobAdmin Podróż Wiktora z MOTOVBLOG2014 dobiega końca! Przed Wami lektura ostatniej części "zapisków z trasy".

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1165

GlobAdmin Podróż Wiktora z MOTOVBLOG2014 dobiega końca! Przed Wami lektura ostatniej części "zapisków z trasy".

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1941

GlobAdmin Miłośnikom Polski, programów 'Pieprz i wanilia" oraz tym z globtroterów których pociągają mało znane miejsca, polecamy książkę "Polska znana i mniej znana"!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1456

GlobAdmin Polecamy doskonały i nietypowy przewodnik po Dunaju! Obowiązkowy dla globtroterów, którzy myślą o własnej wyprawie wzdłuż tej wspaniałej rzeki lub na razie tylko o niej marzą.

CHILE / PATAGONIA / PATAGONIA / TRAVELERKA
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1685

WyCHILEoutowana Z wyjątkową sympatią podchodzimy do projektów, które są realizacją marzeń z dzieciństwa! Tym razem przedstawiamy projekt Travelerki, która w pogoni za dziecięcym marzeniem zamierza samotnie przemierzyć Chile.

zdjęcia, linki

GlobAdmin Już w najbliższy piątek w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się kolejne Spotkanie z pasją! Tym razem poznacie Tomasza Tułka, który zabierze Was w podróż Koleją Transsyberyjską oraz poznacie zamarznięty Bajkał i Syberię oczami Darii Pawędy.

POLSKA / ---- / --- /
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1229

GlobAdmin Na coraz dłuższe wieczory polecamy opowieść o przygodzie, wytrwałości i realizacji marzeń . "Na szlaku Czyngis-chana" Tima Cope jest zarówno hołdem jak i elegię dla uświęconego tradycją życia koczowników.

ALBANIA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 9
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2752

GlobAdmin Za Wiktorem kolejny odcinek trasy, tym razem Kakavia- Bar. Poczytajcie jakie wrażenie zrobiła na nim Grecja, Albania oraz Czarnogóra.

GRECJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 8 Grecja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1555

GlobAdmin Trasa Wiktora, organizatora projektu MOTOVBLOG2014, wiedzie tym razem przez Grecję. Jeśli jesteście ciekawi jego wrażeń zapraszamy do lektury kolejnego odcinka relacji.

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2120

GlobAdmin Tym razem Wiktor w ramach projektu MOTOVBLOG 2014 odwiedził Rumunię i Bułgarię. Jeśli mu kibicujecie, to zapraszamy do lektury kolejnej relacji!

UKRAINA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 6
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2089

GlobAdmin Jeśli jesteście ciekawi jak Wiktor radzi sobie podczas motocyklowej podróży, tym razem po Ukrainie i Rumunii, to polecamy jego najnowszą relację!

BOLIWIA / --- / --- / Via Mundo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1890

Viamundo Polecamy Waszej uwadze kolejny patronat Globtrotera! Przed ekipą Via Mundo wspaniała podróż dookoła świata. Trzymamy kciuki :-)

UKRAINA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 5
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1936

GlobAdmin Prezentujemy relację z kolejnego etapu podróży Wiktora w ramach projektu MOTOVBLOG 2014. Tym razem poczytajcie o Ukrainie.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1069

GlobAdmin Polecamy książkę naszego użytkownika Michała Zielińskiego! Przeczytajcie zapis z wyprawy do selvy- południowoamerykańskiej dżungli.

AUSTRIA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1832

GlobAdmin Jeśli wraz z nami śledzicie trasę Wiktora w ramach projektu MOTOVBLOG2014, to polecamy czwartą część relacji z wyprawy - tym razem Wiktor opisuje swoją trasę przez Austrię.

FRANCJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 3
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2975

GlobAdmin Polecamy kolejny odcinek relacji Wiktora z podróży w ramach projektu MOTOVBLOG2014. Tym razem poczytamy o wrażeniach z pobytu we Włoszech, Francji i Monako.

KANADA / --- / --- / 8000km Across Canada
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1994

8000km Across Canada Na początku 2015 roku Jakub Muda podejmie niezwykłe wyzwanie! Przed nim ośmiomiesięczna piesza wędrówka - 8000 km, od Wybrzeża Pacyfiku po Atlantyk.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1079

GlobAdmin Polecamy drugi odcinek MOTOVBLOG 2014- tym razem z wiecznego miasta. Jak pisze Wiktor "pierwszy raz byłem w nim zaraz po premierze filmu „Gladiator”. Zakochałem się. Niemalże wszędzie czuje się tu dotyk historii, który przypomina o latach świetności Cesarstwa Rzymskiego".

WłOCHY / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 2 WHEN IN ROME, DO AS THE ROMANS DO
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1959

GlobAdmin Polecamy drugi odcinek MOTOVBLOG 2014- tym razem z wiecznego miasta. Jak pisze Wiktor "pierwszy raz byłem w nim zaraz po premierze filmu „Gladiator”. Zakochałem się. Niemalże wszędzie czuje się tu dotyk historii, który przypomina o latach świetności Cesarstwa Rzymskiego".

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1346

GlobAdmin Polecamy I część relacji w moto-wyprawy w ramach projektu MOTOVBLOG.

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1942

GlobAdmin Zaśnieżone szczyty, wąskie zakręty, zmienna pogoda, niesamowici ludzie to wszystko znajdziecie w wideo dziennikach Wiktora Kammera, krakowskiego motocyklisty, który postanowił przemierzyć 15 państw Europy, pokonując 11 000 km w 25 dni.

POLSKA / --- / --- / Paul Bowles „Podróże. Pisma zebrane 1950-1993”
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2358

GlobAdmin Dzięki wydawnictwu Świat Książki polscy czytelnicy będą mają okazję bliższego poznania twórczości Paula Bowlesa (1910-99), jednego z najbardziej fascynujących pisarzy XX wieku.

POLSKA / wybrzeże / wybrzeże / rodzinne-podroze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1259

Rodzinne-podróże Ostatnie przygotowania do wyprawy

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2655

GlobAdmin Jeśli podróż jest dla Was nie tylko wędrówką w nieznane, odkrywaniem nowym miejsc, ale przede wszystkim poznawaniem nowych ludzi i głębi własnego umysłu, to koniecznie przeczytajcie tę książkę!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2042

GlobAdmin Już 2 lipca premiera nowej książki Michaela Palina "Brazylia"! Książka legendarnego Monty Pythona to obowiązkowa lektura nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Brazylii.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2954

GlobAdmin Jeśli podczas podróży podobnie jak autor książki lubicie oglądać, wąchać, smakować, rozmawiać, dziwić się i pokonywać trudności, to polecamy najnowszą książkę Jarosława Kreta!

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2584

GlobAdmin Wszystkim marzącym o Peru polecamy "niezrównany literacki przewodnik po Peru"! Wspaniała lektura dla wielbicieli Thomsona- pisarza, historyka i odkrywcy.

POLSKA / --- / --- / Tybet solidarny- przewodnik
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2358

GlobAdmin Wszystkich, którym bliski jest Tybet, którzy podróżowali do Tybetu albo marzą by tam pojechać, zapraszamy do wsparcia Przewodnika turystyki solidarnej po Tybecie.

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2541

GlobAdmin Już 21 maja do księgarń trafi książka „Autostopem przez życie” Przemka Skokowskiego, autora popularnego bloga o tym samym tytule.

GlobAdmin Dzisiaj premiera kolejnej książki Wydawnictwa Czarne z serii Orient Express- "Teatr ryb. Podróże po Nowej Funlandii i Labradorze" John Gimlette. Pora wyruszyć w brawurową podróż do nieznanej krainy dorsza!

POLSKA / Wielkopolska / Środa Wielkopolska / Plakat I Festiwalu KSP
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1882

Klub Szalonego Podróżnika I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentacje podróżnicza, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych.

inf.praktczne, zdjęcia

ROSJA / Dolina Baksan /  Miejscowość Elbrus / Ekipa Nysateam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7130

Nysateam Globtroter objął patronatem wyprawę "Nysą dookoła Azji 2014". Już za miesiąc kilkoro przyjaciół pozostawi dom, pracę, swoich bliskich, aby przeżyć przygodę swojego życia i przejechać niemalże całą Azję Nyską 522 o imieniu Lucek.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / --- / --- / TravelChannel - program podróżniczy „Obieżyświat”
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3947

GlobAdmin 30 kwietnia o godz.20.00 na kanale TravelChannel odbędzie się premiera legendarnego programu podróżniczego "Obieżyświat". Mówi się, że "Obieżyświat’ wyznacza trasy, którymi podąża niewielu - warto się o tym przekonać!

BRAZYLIA / Rio de Janeiro / Rio de Janeiro / Follow to Rio!
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3890

FollowtoRio Prezentujemy najnowszy patronat Globtrotera, czyli Follow to Rio! Jest to interesujący mix piłki nożnej, wolontariatu oraz odkrywania. Trzymamy kciuki!

zdjęcia, mapy, linki

BOLIWIA / Beni / Park Narodowy Madidi / W Parku Narodowym Madidi. Sanmiguelanie i ja
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2482

Expedition-madidi Expedition Madidi znacie już z "oślich opowieści", teraz poczytajcie o ich planach i projekcie, który potrzebuje wsparcia.

POLSKA / --- / --- / Spotkanie z pasją:
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1466

GlobAdmin Zapraszamy w najbliższy piątek 11 kwietnia Globtroterów z Warszawy i okolic na kolejne Spotkanie z pasją, tym razem będzie okazja posmakowania Etiopii :-)

GlobAdmin Jeśli fascynuje Was Syberia, planujecie podróż Koleją Transsyberyjską lub po prostu kochacie podróże, to koniecznie przeczytajcie najnowszą książkę Bezdroży!

GlobAdmin Jeśli słowa "każdy rodzaj podróżowania jest dobry, ważne żeby odpowiadał tobie, skrojony był na twoje potrzeby, przewidywał element ryzyka, ale dawał poczucie komfortu" są Wam bliskie, to gorąco polecamy najnowszą książkę Wydawnictwa Pascal!

GlobAdmin 19 marca miała miejsce premiera książki Colina Thubrona "Góra w Tybecie". Książka jest nie tylko relacją z podróży, ale także pochwałą pieszych wędrówek. Jeśli szukacie błyskotliwej książki, to gorąco polecamy kolejny patronat medialny Globtrotera.

GlobAdmin 31 marca odbędzie się premiera kolejnej książki Wydawnictwa Czarne z serii Orient Express! Tym razem polecamy "Chleb i proch" Tony Andersona. Doskonała lektura dla miłośników podróży, szczególnie zainteresowanych historią i zawiłością polityki Gruzji.

GlobAdmin Jeśli interesuje Was życie mieszkańców Mołdawii i historia Gagauzów oraz lubicie opowieści pełne ciekawostek, to polecamy nową książkę Wydawnictwa Bezdroża!

KADRY ZE ŚWIATA - podróże okiem Polaków Polecamy konkurs fotograficzny organizowany przez Fundację KADRY ZE ŚWIATA! Nad tegoroczną edycją patronat objął także Globtroter.pl. Jesteśmy przekonani, że są wśród nas prawdziwi artyści fotografii, którzy chętnie włączą się w akcję :-)

WIELKA BRYTANIA / - / Wielka Brytania / Dokładna mapa SWCP
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2074

Podróże z buta Przedstawiamy kolejny projekt, który Globtroter.pl objął patronatem medialnym. "Podróże z buta" to projekt, który przekona niedowiarków, że marzenia są po to by je spełniać :-)

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3144

GlobAdmin Wszystkim wielbicielom podróży, szczególnie na motocyklu, przypominamy, że Globtroter.pl objął patronatem medialnym projekt MOTOVBLOG 2014.

POLSKA / --- / -- / Smaki Polski według Tomasza Schafernakera- Travel Channel
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7838

GlobAdmin Miłośnikom Polski, jej folkloru jak i kuchni, polecamy nowy program kanału Travel Channel. Już 11 marca w Travel Channel premiera programu Tomasza Schafernakera. Tym razem Tomasz zaprosi nas na Kaszuby!

GlobAdmin Zapraszamy wszystkich miłośników podróży na wyprawę do Afryki! Robert Gondek, który prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” opowie o afrykańskich górach, o ich różnorodności, o tym jak wyglądają trekkingi i jak je zorganizować.

POLSKA / Bory Tucholskie / Czersk / Run, Forest, run
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1686

smashin Przedstawiamy sportową wyprawę ze Stambułu do Soczi wybrzeżem Morza Czarnego! W dwuosobowej sztafecie uczestnicy przebiegną ponad 1800km. Dziennie każdy "zrobi" maraton. Po drodze skok w bok - wejście na Ararat!

POLSKA / --- / --- / MOTOVBLOG 2014 – Polska i Europa okiem motocyklisty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3913

GlobAdmin Od lipca na antenie TVP Kraków oraz w Internecie gościć będzie nowy program podróżniczy, który poświęcony będzie wyprawie motocyklowej przez Polskę i Europę. Patronat nad projektem objął m.in. Globtroter.pl

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2278

GlobAdmin Jak pisze Ludwika Włodek, "Między miejscami” to piękna książka drogi i mądra opowieść o Afganistanie. Napisana ze znawstwem erudyty, a zarazem z pokorą pieszego wędrowca. Wspaniała recenzja, polecamy!

TADŻYKISTAN / Azja Środkowa / Azja Środkowa / Plan trasy Azja Środkowa
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5125

Project Pamir 2014 Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Tym razem kibicujemy "grupie mężczyzn w kwiecie wieku, którzy niechętnie opuszczą swoje domostwa i wsiądą na motocykle zmierzając przed siebie" :-)

POLSKA / Południe i Wschód kraju / od Lubina do Kluczborka / Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2417

Kibicowska_wyprawa 1500km w 3 tygodnie szlakiem polskiej piłki i nie tylko..., czyli Globtroter.pl wspiera medialnie samotną wyprawę rowerową "trasą kibicowską". Poznajcie jej cel!

droga na miejsce, zdjęcia, mapy

POLSKA / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2195

GlobAdmin Dajmy się porwać w podróż śladami Marco Polo. Być może opowieść Krzysztofa Samborskiego zachęci Was do wyruszenia we własną wędrówkę po Azji :-) Miło nam było objąć najnowszą książkę Bezdroży patronatem medialnym!

ŁOTWA / Kuldiga / Kuldiga / Kuldiga
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6251

addicted2travel Zapraszamy na ciąg dalszy wyprawy po krajach nadbałtyckich.

POLSKA / --- / --- / Magazyn
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4098

GlobAdmin 10 grudnia ukazał się nowy, siódmy już numer magazynu "Kontynenty". Znajdziecie w nim kolejne reportaże i relacje z podróży oraz wyjątkowe fotografie.

ŁOTWA / Lipawa / lipawa / Lipawa
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3959

addicted2travel Jednym z ciekawszych miejsc jakie zwiedziliśmy na Łotwie jest Lipawa. Łotewska stolica muzyki – w szczególności rocka, leżąca nad Bałtykiem, mimo swej niepozorności ma bardzo wiele do zaoferowania, nawet nam, którzy za zwiedzaniem miast zdecydowanie nie przepadają…

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2638, Łączna liczba odwiedzin: 12150768X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl