Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: magazyn

Liczba wyszukanych artykułów: 35

usunięty/nieznany Monte Carlo to najpopularniejsza dzielnica Monako. W jej sercu w 1864 roku obok najbardziej znanego na świecie kasyna powstał prestiżowy Hôtel de Paris. Ta klasyka hotelarstwa w najlepszym wydaniu oferuje około 200 pokoi, a pełne elegancji parkiety Listone Giordano wypełniają ich wytworne wnętrza. Aby zapewnić spójność architektoniczną całego kompleksu miejskiego hotel został poddany subtelnej renowacji wykonanej przez agencję architektoniczną Affine Design, specjalizującą się w tworzeniu i konserwacji pałaców i luksusowych hoteli na całym świecie.

inf.praktczne, zdjęcia

MALEZJA / Borneo / Bako / Galeria testowa - wgrywanie zdjęc do artykułu.
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2879

stock O malezyjskiej części Borneo zwykło się mówić, że to ostoja prawdziwej przyrody, kompletna dzicz. Tylko teraz to taka dzicz zurbanizowana, z autostradą pośrodku ...

POLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 9
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2436

GlobAdmin Trudno o bardziej niegościnne miejsce do wędrówki niż pustynne góry. W dodatku – pustynne góry Iranu, kraju, który w Europie nie ma dobrej opinii. Gy zdradziłem znajomym, że chcę tam pojechać, rekcje były dwojakie. Ci, którzy w Iranie byli lub o nim czytali, mówili „zazdroszczę!”. Wielu innych pukało się w czoło pytając, czy nie boję się stracić życie. Niestety, Iran to kraj, o którym my, Polacy, wciąż myślimy poprzez stereotypy.

PantarTeam Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera! Grupa miłośników podróży ekstremalnych wdraża swój projekt w życie, a w ich planach na najbliższe lata znajdują się udziały w największych, międzynarodowych rajdach amatorskich na całym świecie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

IRAN / --- / --- / Iran- wszystko zaczyna się od herbaty
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2270

GlobAdmin Iran już zawsze będzie mi się kojarzył z zapachem świeżo zaparzonej herbaty i z rozpływającą się w ustach słodyczą cukru o kokosowym smaku oraz niezwykłą gościnnością mieszkańców. Po wizycie w Iranie nic już nigdy nie będzie takie samo.

GlobAdmin Zastanawiacie się w jaki sposób podróżować, aby poznać prawdziwą Afrykę? Dominik Skurzak, fotograf i reporter wychowany w tamtej kulturze, ma dla Was kilka cennych wskazówek.

POLSKA / --- / --- / Wywiad z Aleksandrem Dobą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2159

GlobAdmin Spora porcja optymizmu, rady jak zrealizować swoje marzenia, podpowiedzi jak ważne jest planowanie czyli wywiad ze słynnym Aleksandrem Dobą. Lektura obowiązkowa na początek weekendu!

ISLANDIA / --- / --- / Vatnajökull - trekking po największym lodowcu Europy- Łukasz Czubak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3115

GlobAdmin Wyobraźcie sobie górę śniegu bliską powierzchni Korsyki. Górę, której pokrywa lodowa osiąga nawet kilometr grubości. Którą przy dobrej pogodzie widać - bagatela - z odległości 550 kilometrów. Która ma w sobie tyle wody, że największa rzeka kraju musiałaby ją nieść do oceanu przez 200 lat...

WłOCHY / --- / --- / Wycieczka  żelazną drogą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2335

GlobAdmin Jeśli turystyka górska powoli zaczyna was nudzić, a wspinaczka jeszcze nie pociąga, spróbujcie ferraty! Zachęci Was do tego Marcin Dobas swoim artykułem i zdjęciami.

POLSKA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 8
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2002

GlobAdmin Karol Werner rowerem przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów, zwiedził 27 krajów, a wrażenia z podróży uwiecznił na ponad 25 tysiącach zdjęć. Od 2012 roku prowadzi jeden z najpopularniejszych podróżniczych blogów w Polsce – „Kołem Się Toczy.

KUBA / --- / --- / Unión de Reyes. Kuba w pigułce
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2177

GlobAdmin Jeśli szukacie miejsc, w których wydarzyło się już wszystko, co miało się wydarzyć, jeśli cenicie rozkoszowanie się czasem, to podążajcie śladem Piotra Tomzy do Unión de Reyes- miasteczka, gdzie pozostało tylko trwanie.

SAHARA ZACHODNIA / --- / --- / Wszystkie ziarna pasku, Bartek Sabela
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2828

GlobAdmin Już teraz możecie przeczytać fragment jednego z rozdziałów najnowszej książki Bartka Sabeli "Wszystkie ziarna piasku", która ukaże się wkrótce! Dzięki Bartkowi poczujecie klimat obozu dla uchodźców i poznacie inną twarz Maroko ...

ISLANDIA / --- / --- / Esja - góry na przedmieściach Reykjaviku, Łukasz Czubak
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5372

GlobAdmin Cztery pory roku w przeciągu 15 minut? To możliwe, a przekona Was o tym Łukasz Czubak w swojej relacji z wędrówki na Esję- górę na przedmieściach Reykjaviku. Pora szykować się na islandzki outdoor!

POLSKA / --- / --- / Łukasz Supergan- wywiad- magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 7
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2707

GlobAdmin Dokonania Łukasza to m.in. wyprawa Łukiem Karpat (2200 km, 65 dni), przejście przez wierzchołki 13 alpejskich czterotysięczników (28 dni), zimowe przejście 841 km szlakiem Karpat Słowackich, przejście ok 2500 km pustynnym łańcuchem gór Zagros. To wszystko robi wrażenie!

KOLUMBIA / --- / --- / Przesmyk Darien Michał Zieliński Magazyn Globtroter.pl Inspiracje
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3580

GlobAdmin Tym z nas, którym wydaje się, że każdy zakątek świata został już przystosowany do potrzeb turystów, relacja Michała Zielińskiego z wyprawy na Przesmyk Darien, otworzy szeroko oczy!

GlobAdmin Jak pisze Michał Zygmunt "Myanmar odwiedzić należy jak najszybciej, póki nie zacznie wyglądać, jak każde państwo skolonizowane przez masową turystykę" ... Wrażenia i przemyślenia Michała z podróży po Birmie znajdziecie w najnowszym Magazynie!

POLSKA / --- / --- / Wywiad z Elżbietą Dzikowską
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3034

GlobAdmin Jesteście ciekawi jaki zakątek Polski jest szczególnie bliski polskiej podróżniczce, w jakim kraju poza Polską mogłaby zamieszkać oraz skąd bierze się jej słabość do kluczy? Koniecznie przeczytajcie wywiad!

GlobAdmin Co zrobić, aby nabrać do życia dystansu, spojrzeć na świat z innej perspektywy? Po prostu zaplanować podróż na Wschód:-) O życiu i azjatyckich smakach opowie Wam tym razem Dominika Kozłowska z Grupy Wschodu.

NIEMCY / --- / --- /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1600

GlobAdmin Spójrzcie na Berlin oczami Agnieszki Wolny- Hamkało, dla której jest on miastem marzeń pełnym oswojonych już miejsc. Warto podglądnąć je przy okazji najbliższej wizyty w stolicy Niemiec.

POLSKA / --- / --- / Paczki w podróży- wywiad w Magazynie Globtroter.pl Inspiracje
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2350

GlobAdmin Jeśli marzycie o spędzeniu życia w podróży, to koniecznie poznajcie historię Kasi i Marcina Paczków, autorów bloga Paczki w podróży!

RUMUNIA / --- / --- / Magazyn Globtroter.pl Inspiracje nr 5
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4463

GlobAdmin Karpaty i Transylwania są w zasięgu naszych możliwości! Przekonajcie się jakie miejsca warto odwiedzić, aby poczuć w pełni klimat tego kraju oraz czego spodziewać się po mieszkańcach.

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2672, Łączna liczba odwiedzin: 12809407Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl