Forum dyskusyjne

Ostrożność

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

tarasko84 dołączył
14.05.2019

tarasko84 10:45 | 14.05.2019

Witam! Gdyby tak ktos szukal transportu do Lwowa czy innych miast UA z granicy (Medyka), ew z Przemysla Rzeszowa i tp, to jestem do dyspozycji.Mieszkam na granicy w Szegynie, polskojezyczny. Auto Sharan 2007. Przywioze/odwioze/doradze. Rowniez zapraszam na domowe sniadania, obiady kolacje na przejsciu w szegini czy ew nocleg. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu taras.voytko@gmail.com lub viber whatsapp +380966521824, +48510973377(moz byc nieosiagalny :( )

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 19:41 | 12.05.2019

Dziękuję. Bardzo dobry i prawidłowy komentarz.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 09:33 | 13.05.2019

>Ja mam znajomych wśród Polonii we Lwowie i mogę powiedzieć tylko tyle ,że Ukraińcy
>nie lubią Polaków.
takie generalizowanie wystawia świadectwo Autorowi tej opinii. Kilka razy byłem na Ukrainie i mam jak najlepsze doświadczenia z kontaktów z jej mieszkańcami.

Łomżynianka dołączył
12.05.2019

Łomżynianka 21:00 | 14.05.2019

Byłam wiele razy na Ukrainie i mnie nic złego z ich strony nie spotkało,ale czym innym jest tam mieszkać.Jeśli chcesz mogę podac nr tel do 90 letniej p.Zofi i jej syna polskich mieszkańców Lwowa.Mogliby ci dużo opowiedzieć o tym jak traktuje się tam naszych rodaków.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:06 | 13.05.2019

>Ja mam znajomych wśród Polonii we Lwowie i mogę powiedzieć tylko tyle ,że Ukraińcy
>nie lubią Polaków.

szanowny kolego, nie wiem czy byleś na Ukrainie czy tylko słuchałeś opowieści. Jeżeli nie byłeś to proponuje zwiedzić ten kraj a w szczególności miasta i wioski które kiedyś była we władaniu Polski oraz te które są rdzenne ukraińskie. Kultura ludzi jest bardzo wysoka i mają szacunek do drugiego człowieka, więc chyba słyszałeś jakieś plotki o Lwowie lub może był to jakiś przypadek. Ja Ukrainę przemierzam wzdłuż i wszerz od 2003r i jakoś nie zdarzyła mi się krzywda. No ale jak pisze Olga barany znajdą się wszędzie i u nas i u nich., pozdrawiam

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 23:08 | 12.05.2019

>nie lubią Polaków.

To nieprawda. Ja lubię Polaków. I każdy Polak który mnie zna to udowodni. A takich są sporo. Normalnemu Ukraińcowi nieważne kim Ty jesteś z pochodzenia abyś człowiekiem był w porządku. A faszyści, nacjonaliści wszędzie są. Niestety i w Polsce i w Ukrainie też są. Ale nie uważam to za normę. I nie warto sądzić po jednemu wypadku o wszystkich Ukraińcach. To znaczy do jednego worka niewolno pchać i normalnych i nie za bardzo. Pozdrawiam;-)

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 19:41 | 12.05.2019

Ja mam znajomych wśród Polonii we Lwowie i mogę powiedzieć tylko tyle ,że Ukraińcy nie lubią Polaków.

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 19:44 | 12.05.2019

Sam musisz zawsze policzyć przed wyjazdem, bo może cię to drogo kosztować. Jeżeli już przewalicie ponad 90 dni to...(c)

Bardzo mi przykro za Twoje przejścia. Ale jeżeli Cię to zaspokoi to Ukraińcy tak samo mają w EU. Po prostu przed tym jak wyjeżdżać gdziekolwiek warto poczytać przepisy celne i wjazdowe.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 11:00 | 08.03.2019

No cóż mogę powiedzieć ale chyba tylko że żal mi ciebie, ja na Ukrainę jeżdżę ponad szesnaście lat i nic złego mnie nie spotkało, co do granicy to muszę jednoznacznie stwierdzić że to ty powinieneś liczyć ile byłeś na Ukrainie a nie oni to jest już twój problem. Mam sporo znajomych i wśród ludności cywilnej jak i też wśród mundurowych, i to co mówią o niektórych polakach to żal się robi wstyd się przyznać że jestem polakiem. Co po niektórzy myślą i traktują tamtejszych ludzi jak podgatunek, smutno jest słuchać takich opinii, ale cóż takie jest zachowanie poniektórych osób. Nigdy nie miałem problemu na granicy ani też na terenie Ukrainy, jak jesteś grzeczny to na granicy jak poprosisz to powiedzą ile czasu zostało jeszcze na pobyt. Sam w tamtym roku byłem świadkiem jak jeden polak zaczął cwaniakować po stronie ukraińskiej a między innymi nie spodobało mu się że musi otworzyć bagażnik, przez tego chama stałem około 3 godz. i co można powiedzieć, szkoda słów. I właśnie tacy ludzie robią nam opinie.

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 19:18 | 12.05.2019

Zawsze i wszędzie trzeba uważać na siebie;-) A ogólnie Ukraina to kraj bezpieczny.

yeti dołączył
05.03.2019

yeti 17:45 | 05.03.2019

Witam
Chce poinformować wszystkich co często jeżdżą na Ukrainę żeby uważali ile dni tam spędzają, bo można być tylko 90dni w ciągu 180 dni a auto nie może być więcej jak 60 dni/180.Najgorsze jest to że jak tam wjeżdżasz to nikt ci nie powie ze zostało ci jeszcze 2 dni, tylko jak wyjeżdżasz i jesteś więcej to wtedy komputer im pokazuje a inaczej nie dowiesz się ile możesz być. Sam musisz zawsze policzyć przed wyjazdem, bo może cię to drogo kosztować. Jeżeli już przewalicie ponad 90 dni to minimum 1700 Hrywien mandat. Jak opłacicie go na miejscu to strzeż jak oka w głowie kwitu zapłaty bo może tak być jak u mnie że pojechałem po jakimś czasie a właściwie chciałem pojechać i na granicy nie puścili mnie. Powiedzieli że mam zakaz wjazdu na 3 lata pytam z jakiego powodu ? To powiedzieli mi że zakaz i tyle a z jakiego powodu już nie mógł mi odpowiedzieć. Była 1.30 w nocy więc odpuściłem i wróciłem do domu 200km, nie wspomnę że miałem towar na kilkaset zł i się popsuł.
Okazało się że mimo kwitów że opłaciłem mandat na komputerze widniało jako nieopłacony. Sprawa poszła szybko ponieważ moja laska miała szychę w ministerstwie i na drugi dzień wszystko odblokowali.
Piszę to bo jak bym znajomości nie miał to nigdy bym się do tego nie dokopał i nie udowodnił bym że zapłaciłem mimo potwierdzenia zapłaty na papierze, a jak już to nie w ciągu miesiąca.
NIE PODPISUJ NIC CO JEST NIE PRZETŁUMACZONE W DWÓCH JĘZYKACH W TYM JEDEN ZROZUMIAŁY DLA CIEBIE,BO MÓWIĄ CO INNEGO A PISZĄ JESZCZE INACZEJ !!
Piszę to bo suka na granicy właśnie tak mnie załatwiła bo łapówy jej nie dałem.
Jeżeli do 10dni nie zapłacisz kary, to po 10-ciu dniach masz 2x więcej do płacenia (chodzi tu o wszystkie mandaty).
Oprócz tego myj ręce jak jeździsz pociągami czy` jakąś komunikacja tam jest kiła. mogiła. Wystarczy zjeść mandarynkę po kilku przejazdach i ma wirusa takiego że szok...
Wszystko to przeżyłem i mówię byście uważali bo za kopiejkę tak wam porobią ze nie opamiętacie się.
Zwykli ludzie są OK ...gościnni i mili ale łapy wsadzają brudne do szklanek aż do samego dna i to jest normalne. Widziałem nawet jak zaiwaniali z jednej miski kapustę we troje..:)
Panienki są chętne i uczą się szybko dobrych manier, po 2 miesiącach już nie widziałem wkładania paluchów do szklanki..
Pozdrawiam wszystkich..

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 10:05 | 14.10.2018

Byłem we wrześniu w Odessie. Podróż pociągiem. Przed wyjazdem miałem obawy. Po powrocie stwierdzam, że jest bezpiecznie. Oczywiście było to po za sezonem i uważałem na siebie. Nie czułej jednak żadnej obawy.

powroty.do dołączył
19.04.2018

powroty.do 12:36 | 11.09.2018

Dzięki za ostrzeżenie i przekazanie informacji. Trzeba takie wiadomości puszczać dalej w obieg. To, że może się to zdarzyć wszędzie - zgoda, ale skoro :
"w konsulacie ukraińskim powiedziano mi, że we Lwowie i na pograniczu buszują osobnicy byłych ukraińskich pograniczników i służby celnej, którzy zostali z pracy zwolnieni i trudnią się bandyckim procederem. "
To jednak jak widać coś jest na rzeczy.

Olga Bełłonina dołączył
11.05.2019

Olga Bełłonina 18:54 | 12.05.2019

Zgadzam się całkowicie. Ukraina to spokojny kraj. Ale jak i wszędzie się zdarzają przykre wypadki. Nawet w niektórych miastach szwedzkich przez uchodźców ze wschodu stało niebezpiecznie. Trzeba uważać i być ostrożnym. Lepiej korzystać z transportu oficjalnego.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:53 | 11.09.2018

Ukraina to spokojny kraj, ale jak w każdym kraju wypadki się zdarzają.

janusz44 dołączył
13.02.2013

janusz44 10:02 | 03.09.2018

Na Ukrainie byłem kilka razy - we Lwowie i były to wyjazdy turystyczne kilkudniowe. Zdarzyła mi się też podróż ok. trzytygodniowa - Odessa, Jałta, Kamieniec Podolski i Lwów. Wędrowałem samotnie zwiedzając piękne miejsca dniami i nocą również. Wszędzie spotykałem przyjaźnie nastawionych do mnie tubylców - uśmiechniętych i życzliwych. Była też wypowiedź mężczyzny w średnim wieku: - "my wiemy, że my Ukraińcy, zrobiliśmy wam Polakom krzywdę". Nie było dalszej rozmowy w tym temacie. Biernie tą wypowiedź wysłuchałem.
Nie wszystko jednak było takie różowe w tej podróży. Byłem sam. Na dworcu autobusowym na ul. Stryjskiej we Lwowie zaproponował mi młody człowiek podwózkę busem do Przemyśla. Musisz czekać 40 minut na rejsowy autobus, a my mamy busa, który szybko i wygodnie zawiezie do Przemyśla. Kiedyś ktoś mi powiedział jeszcze w Polsce, że na Ukrainie trzeba być czujnym, będąc samemu. Zatraciłem tą czujność, kiedy cała moja trzytygodniowa wędrówka po Ukrainie była w pełni pomyślna aż do Lwowa - do tego momentu propozycji i mojej zgody na obejrzenie proponowanego busa. Za budynkiem dworca otoczyło mnie ośmiu tęgich harpaganów, z plakietkami służby porządkowej - paszport proszę, bo jak nie, to zawieziemy do komisariatu i tam muszę okazać. Efekt był taki, że zabrano mi prawie wszystkie pieniądze, pozostawiając jedynie na opłacenie przejazdu do Polski. W konsulacie ukraińskim powiedziano mi, że we Lwowie i na pograniczu buszują osobnicy byłych ukraińskich pograniczników i służby celnej, którzy zostali z pracy zwolnieni i trudnią się bandyckim procederem. Trzeba być czujnym, wędrując szczególnie na pograniczu polsko-ukraińskim.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl