Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Podróż do szkocji
autor komentarza: nab
data dodania: 2012-01-26 19:31:56
treść:
Witam, przymierzam się do zwiedzenia w tym roku Szkocji. Termin wyjazdu to mniejwiecej maj - czerwiec. Podróż planuję z przyjaciółmi i razem ze mną będzie 3 osoby. Zamierzemy jechać autem z Polski żeby pozwiedzać na miejscu trochę ciekawych miejsc, których jest tam za trzęsienie :)
Aby nie nameczyć się za bardzo podczas podróży postanowiliśmy przeprawić się promem z Holandii (IJMUIDEN) do Newcastle.

Mam w związku z tym następujące pytania:

1. Jak jest z ceną przeprawy - za każdym razem jak wchodze na rezerwację online liczy ją inaczej i już sam nie wiem od czego to zależy np. DFDS Seaways za kabinę na 3 osoby z przewozem auta raz podaje 140F, kolejnym razem 174F a innym ponad 200F - w co tu wierzyć? :)

2. Jak kształtują się ceny noclegów? Z tego co wybadałem to wychodzi za pokój 3 osobowy ok 300zł po przeliczeniu przy założeniu zakwaterowania na 12 dni. Czy to w miarę aktualna cena czy niebardzo? Planujemy wyjazd na 2 tygodnie minimum. Z racji zwiedzania nie wiem czy to dobrze - czy nie lepiej 1 tydzień w jednym mieście i po obczajeniu okolic, żeby za dużo nie jeździć przenieść się dalej i tam zakwaterować.

3. Słyszałem, że są jakieś bilety hmm.... chyba turystyczne czy cośw tym stylu na zwiedzanie kilku obiektów i poniekąd wychodzi taniej niz kupowanie wejściówek osobno - dla 3 osób.

4. Co polecacie zobaczyć i gdzie się zakwaterować żeby mieć w miarę blisko do ciekawych miejsc?

5. Budżet (bez kosztów paliwa) na przeprawę promową, zakwaterowanie, wyżywienie i zwiedzanie na jedną osobę to ok 3000zł czy jest to rozsądna kwota?

6. Słyszałem, że nie można do UK wwozić jedzenia tzw swojskiego tylko fabrycznie pakowane - jest to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i liczę na opinię "doświadczonych" :))) Pozdrawiam!
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl