Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Aktualne informacje z Madagaskaru
autor komentarza: aszy007
data dodania: 2019-04-19 22:01:26
treść:
Witam,
Ponieważ pojawiły się pytania o szczegóły poza tym forum to pomyślałem że wygodniej będzie udostępnić wszystkim zainteresowanym dostęp do dodatkowych informacji.
W wyjeździe uczestniczyło 5 osób. Byliśmy 12 dni (12 noclegów)
Trasa dolotu: 1 bilet Ryanair z Katowic do Mediolanu-Malpensy. Noc na lotnisku
2 bilet Air France: Z Mediolanu-Malpensy do Paryża, a potem z Paryża do Antananarivo.
Powrót: AirFrance lot o 1 w nocy z Antananarivo do Paryża, z Paryża do Mediolanu Malpensy.
Noc na lotnisku,
3 bilet EasyJet z Malpensy do Bari
4 bilet Ryanair z Bari do Krakowa
Koszt na osobę ok 3000 zł. W cenie mieliśmy również bagaż rejestrowy. Bo można mieć nóż, więcej płynów, repilanty itd. W drodze powrotnej można również zabrać jakieś prezenty. Te w płynie też.
Nie najlepszym rozwiązaniem były noclegi na lotnisku, bo to jednak powiększa zmęczenie.
Przydatne do zabrania: repilanty na komary. Nas trochę pogryzły. Nie było ich dużo i zgodnie z tym co dowiedzieliśmy się na miejscu ryzyko malarii jest małe.
Żel przeciwbakteryjny. Należy zachować ostrożność ze względu na występowanie tyfusu i trądu.
Krem z silnym filtrem przeciwsłonecznym
Czapka z szerokim rondem i coś cieplejszego bo wcześnie rano może być rześko. Bywało że wyjeżdżaliśmy o 5 rano, bo na wschód słońca, bo 12 godzin drogi przed nami itd.
Silna latarka – do poszukiwań zwierząt na drzewach w nocy, ale także do doświetlenia od dołu lemurów widzianych w dzień. Od góry są jasno oświetlone i na zdjęciach są czarną plamą. Lampa błyskowa nie wystarcza. Dlatego dobrze by było je doświetlić od dołu w trakcie robienia zdjęć.
Nasz samochód to Toyota LC. Duże komfortowe auto terenowe. Ale obecnie sądzę, że wystarczył by minibus Hyundai 4x4. Może będzie on nawet tańszy.
Towarzyszył nam kierowca Malgasz znający dobrze język angielski. Polecam go z osobistym przekonaniem. Bardzo dba o samochód, codziennie samochód był sprzątany i myty. Jedzie bardzo ostrożnie. Dużo nam pokazywał w trakcie wielogodzinnych odcinków. Można z nim porozmawiać o wszystkim. Ma duży zasób słów angielskich. Jest otwarty i chętnie dzieli się wiedzą o Madagaskarze, zwyczajach ludzi (jechaliśmy przez tereny kilku grup etnicznych). Jest ciekawy naszego świata. Jest uczciwy! Można mu przelać zaliczkę bez obawy. Zaliczkę potrzebują na kempingach i w hotelach, bo muszą kupić dla danej grupy żywność na czas pobytu. Czasami musza jechać po tą żywność 2 godziny w jedną stronę. Bez pewności, że grupa przyjedzie nie będą tego robić.
Kierowca nie jest właścicielem samochodu. Również firma która go wypożycza nie jest jego właścicielem.
Kontakt do kierowcy: rasamiz@yahoo.fr. Możecie powołać się na mnie. Imię Andrzej na Madagaskarze jest spotykane.
Koszty wynajęcia samochodu Toyota Land Crusier: 3 510 000 ar. 1 PLN był równoważny 940 ar. 1 euro wymieniliśmy na 4 040ar. Trasa ok 2 700km. Koszt obejmował wynajęcie samochodu, paliwo, ewentualne łapówki (na wylotówkach z miast i wiosek czasami stoją patrole policji lub żandarmerii i oczekują czegoś), opłata za kierowcę, noclegi kierowcy, wyżywienie kierowcy. Przylecieliśmy o północy i wyszliśmy z lotniska po 1 w nocy. Kierowca odebrał nas. Kantory są czynne i też można kupić kartę SIM TELMA. Rano po spotkaniu się daliśmy mu gotówką całą kwotę za samochód i noclegi. Przy okazji wpłaty pieniędzy daliśmy mu 50 000 ar tytułem podarku i zachęty do dobrego opiekowania się nami. No i dobrego targowania cen towarów na ryneczkach miejscowych.
Trasę przejazdu, opis noclegów i inne szczegóły podam jutro.
Koszt noclegów 6 120 000 ar. Niektóre noclegi wybraliśmy w wariancie tanim i nie były zbyt szczególne. Może za bardzo przycieliśmy cenę. Koszt ten obejmował noclegi ze śniadaniami, bilety wejścia do parków, przewodnika w parkach, 2 obiady w dwóch parkach. Po naszej stronie były obiady i kolacje. Koszt ten nie obejmował 3 noclegów, które rozliczone zostały w inny sposób.
Pozdrawiam
Andrzej
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl