Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Wędrówka po Czarnogórze
autor komentarza: ap
data dodania: 2008-08-01 18:30:00
treść:
Hej! Wróciliśmy niedawno z mężem z Czarnogóry i Słowenii. Przede wszystkim łaziliśmy po górach Durmitor i Komovi. Dysponowaliśmy własnym autem, raczej nie widziałam ludzi na stopa. Zresztą w terenach górskich auta tak rzadko jeżdżą, że na podwiezienie raczej nie masz co liczyć. Ceny kempingów różne: od 3 euro/os w Żabljaku do 31 euro (ale to za 5-cioosobowy domek) w Komovi. Namiotu na dziko nie rozstawialiśmy, ale myślę, że nie ma z tym problemów. Ogólnie ludzie bardzo życzliwi, uczynni, mili. Ceny dość dziwne czasami, np. 1 euro płaciłam za 2, czasem 4, a raz za 6 brzoskwiń. Ale to było na targu więc różnie z tym bywa. Masło śmietankowe w granicach 2-3 euro, chleb 1, żółty ser od 8 do 14/kg, jogurty droższe o 50%, napoje i warzywa jak u nas. Piwo w barach 0,33 (polecam ciemne Niksicko) 1,8 do 2 euro, w sklepach taniej. Drogie słodkie pieczywo, wędlin nie kupowałam i nie zwracałam na nie uwagi. Sporo rzeczy wiozłam z Polski.Tendencja taka: im mniejsze miasto tym wyższe ceny. Czarnogórcy wszystkie ceny mają bardzo okrągłe 2, 3, 4 euro, czasami występuje 50 eurocentów i tylko w sklepach wydają drobną resztę, którą zresztą najchętniej zaokrąglają do 20-50 centów. Ogólnie mam miłe wspomnienia, chociaż drogi mają miejscami koszmarne i część sanitarna na niektórych polach budzi wiele zastrzeżeń. Mam nadzieję, że pomogłam.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl