Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: Pomoc w planowaniu 10-dniowej wyprawy
autor komentarza: [fb] Paweł Doleciński
data dodania: 2015-08-17 16:45:27
treść:
Na samolot do Mesti uważaj, bilety szybko znikają i trzeba kupować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wrzesień będzie super, zaczyna się winobranie :) Do tego trochę mniejsze upały.

Co do planu:
Dzeiń 3: Polecam nocleg w Achalcyche zamiast Borjomi. Wtedy też nie nocować w Wardzi (drogo i trudniej się dostać), a właśnie zrobić sobie bazę wypadową z Achalcyche. Przepiękne miasteczko.

Dzień 6:
Nocleg w Kazbegu będzie drogi, a czasu na wyjazd z Tbilisi, zwiedzanie po drodze Ananuri, zdobycie Cminda Sameba, relaks i powrót do Tbilisi będzie aż nad to.

Dzień 7:
Do Mestii z Tbilisi w jeden dzień dostaniecie się bez problemów.
I tutaj moja mała rada: postarajcie się nocować w Ushguli! Ushguli do Mestii to jak niebo do ziemi. W Mestii nie ma co zwiedzać, a z tego co widzę nie planujecie zdobywać lodowca (w obie strony 6h). I nie wiem jak tam z plażowaniem, ale my chcieliśmy być dwie noce w Batumi właśnie. Zdecydowaliśmy się zostać jednak w Ushguli na dłużej.
Natomiast, żeby dostać się z Ushguli do Batumi, trzeba zrobić nocleg w Mestii. Marszrutka do Batumi odjezdza o 9. Dostanie się do Mestii tak rano z Ushguli może słono kosztować.

Reszta jest jak najbardziej sensowna. Może jedna uwaga jeszcze tylko. We wrzesniu jest winobranie, a Kachetia to światowa kolebka wina. Może warto sprobować odwiedzieć np Singagi i zwiedzieć okoliczne winnice. Chociaż przy 10 dniach to może być problem.
Jak coś to polecam moją relację z sierpnia: podrozewedwoje.wordpress.com

tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl