Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: INTERNET
autor komentarza: [fb] Krzysztof Tomaszewski
data dodania: 2020-06-05 12:29:29
treść:
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób chcesz doładować internet przy użyciu karty - jaką metodą. Zakładam, że chcesz to zrobić przez internet posługując się danymi z karty. Przede wszystkim czy jesteś na Kubie czy w Polsce?
Wariant 1
Załóżmy ,że jesteś na Kubie i chcesz to zrobić wykorzystując tamtejsze łącze internetowe (jakiś punkt dostępu wifi lub tamtejszą sieć komórkową) i przeglądarkę . Przede wszystkim standardowe procedury przy płatnościach internetowych:
a) przede wszystkim sprawdź czy strona, do której się logujesz jest bezpieczna (kłódka z informacją o witrynie w pasku adresu gdzie sprawdzisz dla kogo jest certyfikat wydany),
b) zmienić wszelkie limity dla dla transakcji kartą na adekwatne do potrzeb (ustalić jakieś wartości minimalne),
c) obowiązkowo zaleciłbym VPN, płatny jeśli nie dorobiłeś się jeszcze własnego (jeśli własny to klucz był minimum 2048-bitowy zabezpieczony hasłem i z autoryzacją TLS ) - zwiększy to bardzo bezpieczeństwo przed atakami phisingowymi i tzw.man-in-the-middle
Dodatkowo trzeba pamiętać, że większość transakcji internetowych jest obecnie chroniona 3-D Secure - poza standardowymi zabezpieczeniami jak podanie kodu CCV wymaga autoryzacji kodem z wiadomości sms-em. Zakładając, że masz kartę płatniczą z Polski to może być trudne bo kod autoryzujący transakcję przyjdzie na polski nr telefonu a nie wiem czy na Kubie jest jakiś roaming umożliwiający posługiwanie się tam polską kartą choćby na moment żeby odczytać kod z sms-a.
Wariant 2
Płatność realizujesz z Polski. Wtedy na pewno punkt a i b jak wyżej jeśli robisz to z domu i masz pewność własnych zabezpieczeń. Jeśli poza domem to oczywiście plus punkt c

Dodam, że odpowiedzi udzielam na podstawie własnych spostrzeżeń i doświadczeń w zakresie prewencji i bezpieczeństwa transakcji internetowych z wykorzystaniem kart płatniczych w Polsce i na świecie. Jeżeli nie będziesz pewien to warto przed realizacją transakcji skonsultować się z bankiem, który wydał kartę płatniczą.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl