Forum dyskusyjne dodanie komentarza

powrót

temat: wybór aparatu!
autor komentarza: aszy007
data dodania: 2021-01-05 17:26:48
treść:
Cześć,
Nie sugeruj się jakimiś opiniami. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, jakie zdjęcia chcesz robić, w jakich warunkach, w dzień, nocne, krajobraz, miasto czy szybko biegnące zwierzęta. Może fotografia podróżnicza? Zdjęcia robione również w trudnych warunkach pogodowych, deszcz, pył, błoto. Wtedy aparat powinien być dobrze uszczelniony.
Kiedyś zadałem podobne pytanie mojemu koledze. Powiedział, że istnieje pierwszy podstawowy podział aparatów fotograficznych. Aparaty fotograficzne dzielą się na takie, które mieszczą się w kieszeni i takie, które w tej kieszeni nie mieszczą się. I powiem Ci, że w tej mądrości coś jest. Smartfon jest z reguły mniej odporny na użytkowanie turystyczne. Dobrą jakość w dużym powiększeniu (telewizor 75", rzutnik na sali projekcyjnej) trudno uzyskać obiektywem o soczewce średnicy 5 mm. Koszt zakupu na pewno też ma znaczenie. Czy to jest nowe hobby, czy głębsza potrzeba duszy? Czy ma to być "łapacz" chwil, czy nastawiasz się na głębsze doznania? Czy czujesz, że chcesz to robić? W zależności od tego co odpowiesz na te pytania, to pojawi się obraz parametrów przyszłego aparatu. Mając parametry można dobrać na rynku odpowiedni aparat.
Spróbuj zobaczyć jakie do tej pory robiłaś zdjęcia. Czy zdjęcia zrobione rok, 3 lata temu masz pokatalogowane? Czy wiesz, gdzie one są? Czy masz zrobioną kopię bezpieczeństwa? Jeżeli nie, to znaczy, że fotografia nie jest to Twoją pasją, a raczej potrzeba chwili. Wtedy wystarczy smartfon. Jak czujesz, że fotografowanie ma być uzupełnieniem Twojego życia, będziesz miała większe potrzeby i wydasz znacznie większe pieniądze. Bo dopiero wtedy będziesz zadowolona z efektów.
tytuł:
treść:
użytkownik: hasło:

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl