Forum dyskusyjne


Prośba o wszelkie info glownie nocleg w Kotorze

kategoria podróże po świecie

bpskipper dołączył
28.06.2011

bpskipper 16:07 | 28.06.2011

Wybieram się w sierpniu do Dubrovnika. Będąc blisko, chciałbym skoczyć do Czarnogóry, do Kotoru, na jeden dzień. Interesuje mnie wszystko, co związane jest z wjazdem do Montenegro. Dochodzą mnie informacje dość niepokojące. Podobno długo trzeba stać na granicy Chorwacji Czrnogóry. Celnicy niejednokrotnie polecaja wybebeszyć wszystko z auta, przeglądaja bagaże, czekając na łapówkę. Na drogach też niebezpiecznie. Jeżdżą jak szalency. Policja czatuje na drogach, zatrzymujac za byle co. Chodzi o kase (łapówka). Jak coś znajdą to od razu posterunek, a tam parę godzin nie twoje, chyba że sie ich opłaci). Jak to jest. Proszę o opinię kogoś, kto tam był samochodem w tym roku lub najdalej w 2010. Czy są jakieś inne opłaty poza 10 EUR za wjazd samochodem. Czy jak pojadę nie swoim autem (samochód słuzbowy) to musze mieć upoważnienie od właściciela. Czy musi być potwierdzone notarialnie i w jakim języku. Tanie pokoje w okolicach Kotoru.Wszystkie takie formalo-prawne sprawy. Dziekuję.


eliskaa dołączył
30.10.2010

eliskaa 00:46 | 29.06.2011

Witam! Granicę przeszliśmy gładko (ok.10.06.2011), spotkaliśmy tam tylko jedna dziwną pani po tą opłatę 10 euro,niby w mundurze, ale jeszcze za nim wjechaliśmy do Montenegro. Papiery sprawdzają zielona karta, itp...może też własność auta, ale tego nie wiemy, bo jechaliśmy własnym, kontrola standardowa jak na wszystkich po drodze granicach. Bez sprawdzania bagaży, mimo że jechaliśmy dużym busem i kilka minut stania, ale to był czerwiec:) Policji więcej widać w Bośni- Hercegowinie tam suszą co chwilę, ale z moich obserwacji bardziej polują na Serbowie na sąsiadów i vice versa, a nie na turystów, całą trasę 3300km przejechaliśmy bez zatrzymania. Opłata jest tylko za tunel między Budwą i Podgorica, ale nie korzystaliśmy...
Co do noclegów to trudno nam coś powiedzieć korzystaliśmy z przydomowego campingu w okolicy Kotoru. Lepiej poszukać w necie kilka adresów, a potem szukać i pytać. Sierpień to szczyt sezonu. Może być różnie.
Dodam jeszcze, że Czarnogóra zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie i miło wspominamy ten nasz czerwcowy wypad.
Pozdrawiamy i powodzenia:)


chamsin dołączył
14.10.2002

chamsin 09:09 | 19.05.2012

zobacz na strone z noclegami w Kotorze:
czarnogora.jigsy.com/kotor Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl