/ / KAMBODżA > jakie są oczekiwania w jakim celu Polacy podróżują do Kambodży > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

jakie są oczekiwania w jakim celu Polacy podróżują do Kambodży

kategoria podróże po świecie

katarzyna1988 dołączył
31.12.2012

katarzyna1988 01:08 | 31.12.2012

Witam! proszę wszystkich globtrotterów o pomoc. Właśnie jestem w trakcie pisania pracy mgr dotyczących przewodników ( a dokładniej niedostosowania tłumaczeń zachodnich przewodników do oczekiwań polskich odbiorców), proszę wszyskich użytkowników forum o udzielenie odpowiedzi na pytanie: w jakim celu podróżował(a) Pan/ Pani do Kambodży? czy chodziło wyłącznie o zobaczenie popularnych zabytków i świątyń, a może kierowały Państwem inne pobudki ?

magic dołączył
10.05.2010

magic 08:05 | 31.12.2012

Jak dla mnie powody byly nastepujace:
- zobaczyc kraj, poznac ludzi
- pomoc lokalnej szkole
- swiatynie i inne turystyczne atrakcje (najmniej istotne)

Pozdr,
-M.

papi25 dołączył
19.03.2010

papi25 10:39 | 31.12.2012

my byliśmy tylko tydzień, głównie aby zwiedzić kompleks Angor oraz miejsca związane z ludobójstwem w stolicy Phnom Penh

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 12:47 | 31.12.2012

Oczywiście Angkor ale głównie to ludzie .Spędzilismy kilka dni w ichniejszym Sopocie- super !

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 16:09 | 31.12.2012

Kompleks świątyń Angkor Wat, Phnom Penh- Toul Sleng, Pola smierci, Pałac Królewski, Srebrna Pagoda etc. Poznanie kultury i obyczajów Khmerów. Niestety wielu turystów nie jedzie do Kambodży podziwiać zabytki, poznawać kulturę, tradycje i historie Khmerów. Pełno jest tam seksturystów, szczególnie w Phnom Penh. Do tego na Forum nikt się raczej nie przyzna.

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 16:02 | 31.12.2012

W Sihanoukville mają wspaniałą trawkę!!

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 17:01 | 31.12.2012

Mario zgadzam sie

Okey dołączył
26.12.2011

Okey 17:34 | 31.12.2012

Własnie wróciliśmy z 18dniowego pobytu w Kambodży-2 tyg w Kambodzy i dojazd przez BKK.Zwiedzilismy prawie cały kraj-stolicę,pas nadmorski,góry,częśc równinna z Battamnangiem(pozostałości kolonialne),jezioro Tonle sap i wioski nadbrzeżne,ale głównym celem naszego wyjazdu było zobaczenie Angkoru i pozostałości po PolPocie.Bylismy kilka dni w Siem Reap reszte w objeżdzie i mam wrażenie ,że Kambodzę -kulturę,smaki-zobaczyłam,ale Angkor poznałam nadal niewystarczająco.Wrócimy tam zobaczyc go ponownie .

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 17:58 | 31.12.2012

Podczas kilkutygodniowego objazdu Azji południowo - wschodniej (Tajlandia, Birma i Wietnam) postanowiliśmy zobaczyć ANGKOR. Ogólnie byłem zadowolony z tego wypadu, oprócz jednego, tj. sportu narodowego mieszkancow Siem Reap pod tytułem ; "tnij na kasę białasa" lub "białas jest to chodząca skarbonka'

katarzyna1988 dołączył
31.12.2012

katarzyna1988 22:37 | 02.01.2013

dziękuję za posty, proszę o więcej. :)

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 12:32 | 03.01.2013

Zobaczyc cudny Angkor, w PP bylam tylko 1 dzien i wystarczylo ( wiezienie i pola smierci) i cudne Sihanoukville dla relaksu i nurkowania.

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 05:46 | 16.01.2013

W Kambie byłam jak dotąd dwa razy. Za pierwszym razem miałam niewiele czasu więc obskoczyłam tylko to, o czym słyszałam od innych podróżników, czyli Angkor i inne świątynie oraz PP z jego historycznymi miejscami. Po tym pierwszym pobycie zafascynowali mnie Kambodżanie, to jacy są otwarci, zainteresowani innymi kulturami i po prostu ludzcy. Za drugim razem miałam dużo więcej czasu i bez pośpiechu odwiedziłam dużo spokojniejsze miejsca, nie tak popularne, jak Kratie, Kampot, Kep, Rabbit Island, Otres Beach, Battambrang. Prawdę mówiąc o mało nie zostałam w Kampot na dłuższy czas, bo zaoferowano mi tam pracę. W PP również miałam ciekawe oferty pracy. Jestem coraz bliższa decyzji powrotu na dłużej do Kambki, która jest moim ulubonym krajem w Indochinach.

stako dołączył
11.01.2011

stako 15:12 | 04.01.2013

Powód był jeden: zobaczyć Angkor. Poznanie ludzi, smaków i kolorów są z tym zawsze związane, przynajmniej dla mnie. PP rozczarowuje, a pijaństwo (turystów), trawka i prostytucja w Siem Reap i Sihanoukville zniesmaczają a czasem wręcz odrażają.

katarzyna1988 dołączył
31.12.2012

katarzyna1988 02:19 | 05.01.2013

widzę że dominuje typ turysty zwiedzającego główne atrakcje Kambodży, nieco mniej jest tzw."turystów indywidualnych" ( wg M. Mocarz, 2002) ceniących bliski kontakt z lokalną społecznością. Serdecznie dziękuję za wpisy i ponownie proszę o więcej postów. Niedłuo biorę się za część barawczą mojej pracy i nie ukrywam że Państwa wpisy bardzo mi pomogą;) Pozdrawiam

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 18:46 | 15.01.2013

Kambodże zwiedziłam głównie dla Angkoru. Czytałam też książke o reżimie Pol Pota i zaciekawiła mnie. Będąc w Wietnamie ruszyłam na tam kilka dni.

izaschiza dołączył
15.09.2009

izaschiza 05:51 | 16.01.2013

ja trochę bardziej wsiąknęłam w Kambę. Tak jak pisałam - o mało nie osiedliłam się tam na jakiś czas i wciąż ten pomysł nie chce mi odpuścić. Zaprzyjaźniłam się z kilkoma tzw. lokalsami, a prezenty, które od nich otrzymałam wyjeżdżając i zapewniając, że wrócę mają dla mnie dużą wartość emocjonalną.

katarzyna1988 dołączył
31.12.2012

katarzyna1988 23:43 | 19.01.2013

dziękuję za opinie, oczywiście turystów zwiedzających Kambodżę, zachęcam do nowych wpisów. Dodam jeszcze pytanie- czy wybierając się do świątyń, chodziło o samo zwiedzenie, czy może wiązały się z tym jakieś pobudki duchowe. Pozdrawiam

[konto usuniete] dołączył
02.10.2012

[konto usuniete] 14:06 | 18.05.2013

jest KTOS w kambodzy /siem reap lub phnom penh...
peace aaa11

jarwar dołączył
29.05.2013

jarwar 17:19 | 29.05.2013

witam,
właśnie przyjechałem do Kambodży po dłuższym pobycie na Filipinach. Jak długo zostanę? Trudno powiedzieć - miesiąc, dwa, trzy... W jakim celu tu przyleciałem? Poznać ludzi, poznać inną kulturę,
Aktualnie mieszkam w Phnom Penh, całkiem przyjemne miasto, podoba mi się no ale co kto lubi. Oczywiście chętnie się spotkam przy małym piwku ;)
Jeśli ktoś ma ochotę zerknąć, zapraszam - http://filipinyy.blogspot.com/

pozdrawiam,
Jarek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl