Forum dyskusyjne

Plan podróży na 10 dni - czy się uda Proszę o pomoc rady

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Dworak dołączył
21.05.2014

Dworak 21:18 | 21.05.2014

Witam,

planuję wyjazd z narzeczoną 9.07 i powrót 20.07. Oto plan podróży:

Razem 1 114 km z Ushguli
Razem 1 275 km z Batumi

Warszawa Chopin 09. lip 2014 15:25 Kutaisi 09. lip 2014 20:40

9 (przylot 20:40) KUTAISI (2 noclegi)
9-10
10 zwiedzanie Kutaisi
10-11
11 wyjazd rano
11 Przez GORI do TBILISI
11 TBILISI (3 noclegi)
11-12
12 zwiedzanie Tbilisi
12-13
13 zwiedzanie Mtskheta i Stepantsminda (pyatanie czy nocować w Stepantsminda czy wracać do Tbilisi) i powrót do Tbilisi
13-14
14 wyjazd
14 Ushguli lub Mestia (2 noclegi)
14 – 15
15 zwiedzanie Ushguli i/lub Mestia
15 – 16
16 wyjazd
16 Zugdidi lub Batumi (4 noclegi)
16 – 17
17 zwiedzanie Zugdidi lub Batumi
17 – 18
18 morze
18 – 19
19 morze
19 – 20
20 wyjazd do Kutaisi (21:10 odlot)
20 WARSZAWA

Kutaisi 20. lip 2014 21:10 Warszawa Chopin 20. lip 2014 22:30

PYTANIE CZY JEST ON REALNY I DO ZREALIZOWANIA. PORUSZAĆ SIĘ BĘDZIEMY MARSZRUTKAMI I MOŻE STOPEM (chyba że warto jakiś odcinek zrobić pociągiem?).

Proszę o pomoc...:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:13 | 22.05.2014

Jeśli mógłbym coś poradzić to daruj sobie Zugdidi (zamiast tego dłużej w Mestii - Ushguli), zresztą w Batumi też trochę długo ....

Dworak dołączył
21.05.2014

Dworak 11:17 | 22.05.2014

Z Tym Zugdidi to wybór żeby być nad morzem ale bliżej Kutaisi bo stamtąd mam powrót. .i nie wiem czy się wyrobie do Batumi. . Pytanie czy trasa jest do zrealizowania w 10 dni..bo tak się trochę obawiam ze dużo tego..a może coś ominalem co warto zobaczyć a coś odpuścić. .

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 14:04 | 22.05.2014

Zdążysz, zdążysz, spokojnie. W Twoim planie brakuje paru rzeczy (typu Mccheta, czy Wardzia), odradzałem Ci Zugdidi bo to dość przemysłowe miasto, a całkiem niezłą komunikację do Kutaisi masz z Batumi. Jeśli chodzi o plaże w Batumi kamieniste, znacznie fajniejsze (bo piaszczyste są te wcześniejsze w Kobuleti, byłem tylko przejazdem, ale na oko to też kurort ...)

bea77 dołączył
15.07.2013

bea77 18:47 | 26.05.2014

Z Twojego planu , nie bylam w Zugidi czy Mestia ale Mestia na pewno warto i zaluje ze braklo mi na to czasu.
Mscheta jest super dobrze skomunikowana z Tbilisi , marszrutka jedzie jakies 40min i odjazdy sa co godzine , wiec to warto zwiedzic nocujac w Tbilisi-wiec nie ma co kombinowac z wypadem z Stepantsminda do Mscheta
Batumi jako miasto nie jest specjalnie piekne, choc pewno warto zwiedzic okolice Ogrod Botaniczny czy Twierdze Gonio . Problem z Batumi jest taki ze czesto i mocno pada.. niestety doswiadczylam na wlasnej skorze...
Z Batumi jest sporo marszrutek do Kutaisi airport - podroz trwa kolo 3h

Co do zwiedzania Kutaisi to raczej okolice niz samo miasto i pewno by w 1 dzien zobaczyc wszystko trzeba wynajac auto " najwazniejsze to Jaskinia Prometeusza , ewent Jaskinia Sataplia
Katedra Bagrati i dwa monastyra na przedmiesciach Kutaisi Gelati i Montsameta ..
Jak wspomnial Smok.. warto zajechac do Wardzia- dla mnie po Kazbegi bylo to drugie najladniejsze miejsce w Gruzji .Z kutaisi mozna bezposr dojechac marszrutka do Achalycyche( jest tam tez ladna twierdza do zwiedzenia ) i rano o 10h z Achalcyche jest marszrutka do skladnego miasta Wardzia ( na taka wycieczke trzeba zarezerwowac caly dzien prawie)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:49 | 27.05.2014

Wardzię najkorzystniej chyba zwiedzić będąc w Borżomi. Stamtąd są marszrutki (busiki wycieczkowe) zabierające turystów na wycieczkę Borżomi - Zielony Monastyr - Achalcyche - Khertvisi - Wardzia (i powrót), cena powinna być max 20 Lari za osobę (bez biletów wstępu) - samodzielna wycieczka (oficjalne marszrutki) wychodzą podobnie cenowo, ale bez zwiedzania atrakcji po drodze....

Dworak dołączył
21.05.2014

Dworak 18:30 | 28.05.2014

No dobra a z czego zrrezygnowć, żeby też na wariata nie jeździć...skalne miasta widziliśmy będąc na Krymie więc pomyśleliśmy że sobie odpuścimy,,.

assiak dołączył
19.05.2013

assiak 15:12 | 08.06.2014

Ja byłam 3 tygodnie i nie widziałam wszystkiego ;) Osobiście na pewno nie spędziłabym 4 dni w Batumi - 2 wystarczą na zwiedzanie. Chyba, że zależy wam aby spędzić dużo czasu nad morzem - jeśli chodzi o miasto to jest mało ciekawe: dużo budynków w różnym stadium budowy lub rozkładu, chaos architektoniczny, jeśli chodzi o nowe konstrukcje to w dużej mierze kiczowate (złoto, światełka). Kutaisi jako miasto też ma niezbyt wiele do zaoferowania, raczej okolice. Kazbegi, Ushguli KONIECZNIE! (do Ushguli warto wybrać się na wycieczkę z Mestii, no chyba że chcecie iść w góry to wtedy lepiej z U.). Jeśłi zależy wam na czasie podróży to pociągiem chyba nie warto. Pociągiem jechałam raz z Borjomi do Tbilisi - 5 godzin; marszrutka na tej samej trasie z tego co pamiętam połowę tego czasu.
Poza tym polecam Kachetię - miasteczko Signagi urocze i np. wycieczka do Dawid Garedża stamtąd. Z tym, że to już pd.wsch. Gruzji to możecie czasowo nie dać rady.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:43 | 09.06.2014

Plan napięty, ale realny. Nocować w Stepancminda...pięknie oświetlona przez księżyc dolina rzeki z wioski na górze (za mostem) i szczytem Kazbeku.
Zugdidi i Kutaisi skróciłabym do minimum - jedynie okolice Kutaisi. W Batumi najciekawszy jest ogód botaniczny (Zielonyj Mys) i odpoczniecie od upału bo jest tam mikroklimat). KJak pozostali - propon uję więcej czasu na Svanetię. Tbilisi piękne ale 2 dni wystarczy.

kalessin4 dołączył
24.07.2007

kalessin4 13:22 | 08.04.2015

Dołączę sie do tematu. Planujemy z mężem wyjazd do Gruzji na 11 dni w czerwcu. Niestety dłużej się nie da. Mam taki wstępny plan i będę wdzięczna za opinię czy jest wykonalny i sensowny. Nie chcemy gnać. Wierzymy, że jeszcze tam wrócimy. Zależy nam głównie na przyrodzie, połażeniu po szlakach i podziwianiu krajobrazów. Od razu rezygnujemy z morza i waham się, ale chyba zrezygnujemy z Vardzi lub Davit Gareja, żeby kiedyś tam wrócić zahaczając o Armenię.

oto plan: kolejność można zmienić

1. przylot wczesnym rankiem do KUTAISI i od razu w drogę do Mestii (nie wiem ile czasu zajmie dojazd), nocleg Mestia
2. Mestia
3. Ushguli
4. Ushguli
5. podróż do Tbilisi (drogą czy samolotem?)
6. Tbilisi i Mtskheta
7. do Kazbegi
8. Kazbegi
i tu nie wiem... albo:
9a. do Tbilisi i Davit Gareja (w jedne dzień to dobry pomysł?)
10a dzien na dojazd z Davit Gareja do Kutaisi (po drodze Uplistsikhe) (nocleg moze być gdzieś po drodze jeśli to za daleka trasa)

lub

9b. do Tbilisi i dalej w stronę Vardzi do np. Akhaltsikhe (po drodze Uplistsikhe)
10b. Vardzia i powrót do Kutaisi

11. dzień "zapasowy" w razie niepogody lub spontanicznych pomysłów, do wykorzystania gdzieś w trakcie podróży :-)
12 wcześnie rano wylot do Polski
...
i jeszcze pytanko:
- jak i za ile mozna dostać się do Davit Gareja z Tbilisi i ile to czasu zajmuje?
dzięki

aleksandr dołączył
28.12.2019

aleksandr 09:13 | 11.02.2020

Oferuję usługi kierowcy w Armenii i Gruzji. Mój numer to +37477585802
Viber, WhatsApp.
E-mail alextourism@bk.ru
Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie o każdej porze dnia ․
Z poważaniem, ALEX TOURISM

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl