Forum dyskusyjne

Przejazd z Kutaisi do Mestii oraz miejsca do kąpieli

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

paluch dołączył
11.07.2006

paluch 12:24 | 08.07.2014

Witam

27 lipca wraz z 4 kolegami lecimy do Gruzji do Kutaisi . Lodujemy niestety około 20 . Nie wiecie jak o tej porze można najszybciej dostać się do Mestii ( nie chce marnować nocy w Kutaisi)

Drugie moje pytanie- czy znacie jakiś wodospady , rzeki , malownicze jeziora w zachodniej Gruzji gdzie można się zatrzymać i popływać . Bardzo to lubię a ciężko znaleść takie miejsca

Chodzi mi o coś takiego

www.google.pl/search?q=sycylia+najpi%C4%99kniejsze+miejsca&rlz  =1C1AVNC_enPL570PL570&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pMa7U5DjM MW9ygPssIDYAw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=699#q=sycylia+najpi%C4%99kn iejsze+miejsca+rzeka&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=5nI4hnCTwm1tCM%25 3A%3Bye2yR5SS59UJ7M%3Bhttp%253A%252F%252Fitalia-by-natalia.pl%252Fwp-c ontent%252Fuploads%252F2013%252F05%252FDSC01906.jpg%3Bhttp%253A%252F%2 52Fitalia-by-natalia.pl%252Fsycylia-o-ktorej-nie-przeczytacie-w-przewo dniku%252F%3B816%3B544

Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 14:11 | 09.07.2014

Hej,
Z Kutaisi do Mestii nie ma bezpośredniego połączenia. Musisz się dostać do Zugdidi. Nie wiem czy o tej porze będzie jeszcze jakias marshrutka do Zugdidi. Możesz wziąć taxi ale to wyjdzie drogo. Pociąg nocy jest do Batumi tylko, też na zachodzie, ale południowym a Wy na północny chcecie. Do Mestii swego czasu była tylko jedna marshrutka dziennie, o jakiejś 6 czy 7 rano. Można też wziąć taxi jak skrzykniesz większą grupę albo dogadasz się z taksiarzem, że jak będzie miał więcej chętnych to się dołączycie. W sezonie to na ogół nie problem. Tylko, że wszyscy Ci kierowcy nie chcą jeździć tam zbyt późno. Zatem w Zugdidi należy być już wcześniej.
Wodospady, jeziora i rzeki znam tylko w okolicach Akhaltsikhe (w drodze do Vardzi) albo w okolicach Tbilisi.
powodzenia

paluch dołączył
11.07.2006

paluch 14:53 | 09.07.2014

Bardzo dziękuje za odpowiesz .
Orientujesz się może jaki jest koszt wynajęcia taksówki do Zugdidi?

Możesz napisać coś więcej o tych wodospadach w okolicach Akhaltsikhe?
Czy są warte uwagi , czy da się w nich wykąpać , czy jest tam jakaś baza do przenocowania ?

robert.p dołączył
09.11.2012

robert.p 14:59 | 09.07.2014

Hej ,
W marcu br .jechałem z Kutaisi do Mestii , marshrutka 200 lari za 9 osób , nie było większego problemu z organizacją , nie wiem jak to się ma do późnych godzin wieczornych i czy spod lotniska ktoś pojedzie.

paluch dołączył
11.07.2006

paluch 15:07 | 09.07.2014

A nie macie kontaktu do tych marszrutek aby dogadać się przed wylotem ?

rybcia83 dołączył
08.01.2013

rybcia83 15:40 | 09.07.2014

Hej
Z tego co wiem to na lotnisku są marszrutki, które kursuja do mestii (tylko, że to są prawdopodobnie marszrutki jakiejś firmy "lotniskowej"). Przynajmnie było tak jak teraz lądowałam - ale to były godziny ranne. Przejazd kosztował bodajże 30 GEL czyli o całe 5 GEL więcej niż marszrutka lokalna z Kutaisi. Bo z Kutaisi do Mestii zapłaciłam 25 GEL.
Przypuszczam, że jeśli będzie na lotnisku więcej osób chętnych na tą trase to taka marszrutka na pewno pojedzie nawet o tej wieczornej godzinie.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:25 | 10.07.2014

W lipcu 2013 na lotnisku w Kutaisi faktycznie stały marszrutki do Mestii, Batumi i Tbilisi (oczywiście również transport oficjalny lotnisko - centrum miasta). Nie ma problemu z transportem. W razie czego sami was znajdą. Najlepiej dogadać się większą grupą w samolocie.

kalessin4 dołączył
24.07.2007

kalessin4 12:53 | 08.04.2015

witam wszystkich,
planujemy z mężem 11dniowy wypad do Gruzji (niestety dłużej się nie da) i własnie nie mogę nigdzie doczytać ile godzin zajmuje podróż z Kutaisi do Mestii? jest to podróż bezpośrednia czy najpierw trzeba dojechać do Zugdidi i tam się przesiąść? cały dzień w podróży?

a jeśli z powrotem chcę się dostać do Tbilisi, to sensowniej drogą lądową czy samolot? jak to cenowo wychodzi?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl