Forum dyskusyjne

Kuba jaką pogodę mieliście w styczniu Pytanie do styczniowych 34 tambylców 34

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

astir2 dołączył
16.10.2016

astir2 09:48 | 16.10.2016

Witam wszystkich.
Planuje wyjazd na Kubę (Varadero) na początku stycznia (plażowanie i 2dniowa Hawana)

Pytanie moje kieruje do "tambylców" którzy byli na Kubie właśnie w styczniu.
Jaką mieliście pogodę ?
Jaka woda w oceanie ?

Poczytałem trochę w różnych źródłach (jedni piszą że ok,drudzy że zimnawo) i trochę się obawiam,że będzie chłodno.

Wiem że Varadero to turystyczny twór,ale zależy mi na Hawanie do której z Varadero jest stosunkowo blisko,chociaż rozważam też Cayo Santa Maria (z Cayo też biuro organizuje Hawane)

Zwiedzanie na własną rękę raczej odpada (słaby angielski,zerowy hiszpański)

Z góry dziękuje za odpowiedź.

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 11:55 | 16.10.2016

"Zwiedzanie na własną rękę raczej odpada (słaby angielski,zerowy hiszpański)"

TYLKO NA WŁASNĄ RĘKĘ !!! i nie Viazul ale taxi collectiowo i nie przekazywanie z casy do casy i nie śniadania w casach za kosmiczne pieniądze ylko w lokalnych barach za peso cubano.
- po angielsku i tak jest ciężko się dogadać - z hiszpańskiego wystarczy Ci kilka podstawowych słów. (casa już znasz:)))

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 21:48 | 21.10.2016

Hej,

Temat już chyba się pojawiał gdzieś, ale szybko odpowiem.

W styczniu byłem na Kubie parę razy i raczej preferowałbym wtedy pojechać na południowe wybrzeże Kuby, gdzie temperatury mogą być o +5C wyższe od tych na północnych brzegach (np. Varadero). W styczniu 2009 r. spędziłem tydzień w Hawanie. Oczywiście, było ciepło, ale już wieczorami niektórzy wkładali swetry, a poza tym na 7 dni, jedynie 2 nadawały się na plaże z powodu chmur i wiatrów—współczułem tym, co pojechali do Varadero! Woda w oceanie będzie zawsze ciepła, wahania się nieznaczne.

Innymi słowy, jest pewne ryzyko—zresztą w styczniu sam jadę na Cayo Coco, położone na północy Kuby—według uzyskanych informacji, średnia temperatura ma być +22C (od +17C do +27C), deszcz jedynie 2 mm i tylko 7 dni deszczowych w miesiącu oraz 8 godzin słońca na dzień—niezależnie od wszystkiego, pogoda sto razy lepsza, niż kanadyjska zima!

Z Varadero jest organizowanych wiele jednodniowych wycieczek do Hawany, ale można też tam pojechać samemu (taksówką czy też ‘załapać się’ autobusem turystycznym) i następnie indywidualnie ją zwiedzać (co robiłem, używając za 5CUC autobusów hop-on-hop-off, 3 linie, obwiozły mnie kilkakrotnie po całej Hawanie). A poza tym dużo chodziliśmy pieszo, szczególnie po starym mieście, niezapomniane wrażenia!

Powodzenia,

Jacek

astir2 dołączył
16.10.2016

astir2 08:01 | 22.10.2016

Dziękuję bardzo za wyczerpujący komentarz,dzięki niemu,wybieram jednak marzec na odwiedziny Kuby,mam nadzieję,że marzec będzie już pewny :) co do pogody.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl