Forum dyskusyjne


Rijksmuseum Amsterdam czyli nie tylko dziwki na czerwonej i zioło

kategoria podróże po świecie

Pozdrowienia z podróży dołączył
21.01.2017

Pozdrowienia z podróży 20:09 | 22.01.2017

Jak za granicą utożsamiają Polskę z wódką i zimą to nam się nie podoba, ale jak zapytasz z czym kojarzy Ci się Holandia to na ogół ktoś wypali:  Czerwone Latarnie i legalna trawka … a no i wiatraki.
Brawo! Fajnie, na pewno wielu Holendrom podoba się to że są utożsamiani z tanimi dziwkami i maryśką, te dobra kultury warto nieść na sztandarach… szczególnie, że trawa tam nie jest tak do końca legalna – zdziwieni? (o tym w innym wpisie). Wiatraki są jakimś tam symbolem i fajnie, bez nich nie było by Holandii ale o tym nie chce mi się pisać bo już chyba sporo tego jest w necie...

Cały wpis i zdjęcia znajdziesz na:

pozdrowieniazpodrozy.wordpress.com/2016/12/12/rijksmuseum-amst  erdam-czyli-nie-tylko-dziwki-na-czerwonej-i-ziolo/


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 02:09 | 23.01.2017

Faktycznie, jestem bardzo zdziwiony, że Holandia może komuś kojarzyć się przede wszystkim z dziwkami, trawką i wiatrakami. Może to specyfika z Waszego podwórka. Mi Holandia kojarzy się z krajem o wyjątkowej tolerancji, ze świeckim społeczeństwem, monarchią konstytucyjną świetnym angielskim, depresją i polderami,a a także z liderem we wprowadzaniu płatności elektronicznych. Vincentem vG, Spinozą, Mata Hari, Rutger Hauer - nigdy nie wiem jak odmienia się jego imię i nazwisko mimo, że to jeden z moich ulubionych aktorów, no i oczywiście z wiatrakami jako symbolem, a nie bytem fizycznym.


Pozdrowienia z podróży dołączył
21.01.2017

Pozdrowienia z podróży 23:45 | 25.01.2017

Nas też to zdziwiło ale takie komentarze bywają dość częste, i nie z naszego podwórka tylko ogólnie z różnych miejsc z PL ludzie tak wypalają, co jest dość niefortunne.

Co do płatności elektronicznych to chyba jakieś nieporozumienie... przynajmniej jeśli chodzi o PayPas to lipa (rzadko gdzie działa)

Nieważne jak się odmienia wiadomo o kogo chodzi ;)


paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 02:10 | 23.01.2017

Faktycznie, jestem bardzo zdziwiony, że Holandia może komuś kojarzyć się przede wszystkim z dziwkami, trawką i wiatrakami. Może to specyfika z Waszego podwórka. Mi Holandia kojarzy się z krajem o wyjątkowej tolerancji, ze świeckim społeczeństwem, monarchią konstytucyjną świetnym angielskim, depresją i polderami,a a także z liderem we wprowadzaniu płatności elektronicznych. Vincentem vG, Spinozą, Mata Hari, Rutger Hauer - nigdy nie wiem jak odmienia się jego imię i nazwisko mimo, że to jeden z moich ulubionych aktorów, no i oczywiście z wiatrakami jako symbolem, a nie bytem fizycznym.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl