Forum dyskusyjne

Pierwsza wycieczka do Kuby odpoczynek zwiedzanie

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

advisorylyrics dołączył
07.11.2017

advisorylyrics 03:31 | 07.11.2017

Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Zarejestrowałem się specjalnie by zadać kilka pytań dotyczących wycieczki objazdowej po Kubie z biurem Rainbow. Niestety jak przed chwilą spostrzegłem, jej cena skoczyła do 9000zł gdzie jeszcze wczoraj kosztowała 6000zł. Trudno, na pewno teraz ta opcja odpada. Zadam więc inne pytania. Otóż nigdy wcześniej nie podróżowałem (prócz wyjazdu za pracą do Anglii) Jednak to było dawno temu i teraz wydać dla mnie dajmy te 6 000zł to mnóstwo pieniędzy. Mógłbym za to mieć lepsze auto lub 3 inne wycieczki, ale zostańmy przy Kubie. Chcemy razem z bratem wyjechać pod koniec lutego na co najmniej 2tyg. Czy Kuba jest naprawdę tego warta? Do dziś byłem bardziej zwolennikiem wyjazdu w góry czy nad morze. Lubię piękne Krajobrazy a zdaję mi się po zdjęciach, że Kuba tego nie daje (prócz plaż). Pomimo mojego specyficznego nastawienia chciałbym poprosić o jakieś rady. Pierwszym pomysłem był pobyt w Varadero z opcją all inclusive. Myśleliśmy by zmieścić się z wszelkimi kosztami do kwoty 7tys zł, gdzie sam wypoczynek kosztuję około 5 000tys. Czy może ktoś był z wycieczką w danej miejscowości a stamtąd poruszał się samotnie w dalsze zakątki by troche "liznąć" tego kraju bądź korzystał z wycieczek fakultatywnych? 2tyg samego leżenia pijąc rozwodniony rum może z pewności znudzić człowieka. przepraszam za dość chaotyczny wątek, ale to chyba z tych emocji, że wybrana przez nas wycieczka właśnie legła w gruzach. Pozdrawiam

advisorylyrics dołączył
07.11.2017

advisorylyrics 03:43 | 07.11.2017

>Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Zarejestrowałem się specjalnie by zadać kilka
>pytań dotyczących wycieczki objazdowej po Kubie z biurem Rainbow. Niestety jak przed
>chwilą spostrzegłem, jej cena skoczyła do 9000zł gdzie jeszcze wczoraj kosztowała
>6000zł. Trudno, na pewno teraz ta opcja odpada. Zadam więc inne pytania. Otóż nigdy
>wcześniej nie podróżowałem (prócz wyjazdu za pracą do Anglii) Jednak to było dawno
>temu i teraz wydać dla mnie dajmy te 6 000zł to mnóstwo pieniędzy. Mógłbym za to mieć
>lepsze auto lub 3 inne wycieczki, ale zostańmy przy Kubie. Chcemy razem z bratem
>wyjechać pod koniec lutego na co najmniej 2tyg. Czy Kuba jest naprawdę tego warta? Do
>dziś byłem bardziej zwolennikiem wyjazdu w góry czy nad morze. Lubię piękne
>Krajobrazy a zdaję mi się po zdjęciach, że Kuba tego nie daje (prócz plaż). Pomimo
>mojego specyficznego nastawienia chciałbym poprosić o jakieś rady. Pierwszym pomysłem
>był pobyt w Varadero z opcją all inclusive. Myśleliśmy by zmieścić się z wszelkimi
>kosztami do kwoty 7tys zł, gdzie sam wypoczynek kosztuję około 5 000tys. Czy może
>ktoś był z wycieczką w danej miejscowości a stamtąd poruszał się samotnie w dalsze
>zakątki by troche "liznąć" tego kraju bądź korzystał z wycieczek fakultatywnych? 2tyg
>samego leżenia pijąc rozwodniony rum może z pewności znudzić człowieka. przepraszam
>za dość chaotyczny wątek, ale to chyba z tych emocji, że wybrana przez nas wycieczka
>właśnie legła w gruzach. Pozdrawiam

Przepraszam. To chyba przez tą nocną godzinę.. raptem wycieczka się odnalazła w poprzedniej cenie. Co o niej sądzicie? r.pl/kuba-wyspa-jak-wulkan-goraca/zakwaterowanie-kbt/20180228?  miasta=warszawa&utm_source=criteo&utm_medium=display&utm_campaign=lowe rfunnel

MartaXXX dołączył
23.08.2017

MartaXXX 08:05 | 07.11.2017

Witam,
W styczniu byłam na Kubie, wybrałam się z biurem TUI do Varadero i przyznam że były to jedne z moich lepszych wakacji, dlatego jeżeli masz możliwości to jedź bo naprawdę warto. My mielismy wykupiona opcje all inclusive, ale praktycznie bardzo mało z tego korzystaliśmy. na miejscu nie ma problemu z załatwieniem transportu, można wynająć samochód, ale my nie skorzystaliśmy bo podobno w środkowej Kubie jest problem z paliwem. za to można pojechać w każde miejsce z wycieczką, albo dogadać sie z taksówkarzem, jak tylko wyjdziesz poza teren hotelu od razu ktoś do ciebie podjeżdża, my wybraliśmy się do Hawany sami na własna ręke, zawinelismy się z hotelu z wycieczką Kanadyjczyków i sami na własna ręka zwiedzaliśmy hawanę. niesamowite przeżycie, miasto przepiękne z niezwykłym klimatem i wbrew pozorom bardzo bezpieczne. Byliśmy tez w Trinidadzie i Cienfuegos ale tam wybraliśmy się już z wycieczką i tez było super. Wszystko można załatwić w hotelu na miejscu, zazwyczaj w hotelu jest agencja która organizuje wyjazdy w różne części kraju, albo w centrum Varadero, kubańczycy sa bardzo pomocni wiec jak tylko zapytasz kogokolwiek w hotelu to napeno ci pomogą. Pozdrawiam i życze udanych wakacji

advisorylyrics dołączył
07.11.2017

advisorylyrics 12:00 | 07.11.2017

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mogę zapytać ile czasu tam byłaś oraz mniej więcej jakie koszta poniosłaś?
Interesuję mnie również jak wygląda to allinclusive, jedni piszą, że jedzenie jest dość monotonne a inni znów sobie chwalą. Piwo przypomina w smaku naszę czy raczej jest tylko "chrzczone" ? :)
Jeszcze jak możesz, proszę podaj nazwę hotelu jeśli w jakimś stopniu możesz go polecić. Pozdrawiam

MartaXXX dołączył
23.08.2017

MartaXXX 22:19 | 07.11.2017

Byłam 10 dni, cenowo to wyszło ok 13 tys na trzy osoby, co do all inclusive to wyjazd na Kube był pierwszym tego typu dla mnie wiec porównania za bardzo nie mam, do tej pory jeździłam zawsze sama na własną ręke (zdecydowanie wolę taką forme wyjazdów). Jednak co do samej formy all to ogólnie było ok, jedzenie może troche rzeczywiście monotonne, ale smaczne, dużo świeżych owoców i soków, ale tak jak pisałam ta forma wyjazdu nie dla mnie, zależy co kto woli. Jeśli chodzi o piwo kubańskie to z naszym nie ma porównania, ale było spoko, ja nie jestem wybredna zawsze jak gdzieś jestem to zawsze lubie popróbować miejscowych, co do rumu to już jest inna bajka, takiego mojito i pinacolady nie wypijesz nigdzie indziej po prostu rewelka, zapomnisz o piwie. Facet na plazy podjeżdżał wózkiem i na miejscu robił pinacoladę w ananasie..bajka, a rumu nie żałują. Co do hotelu to ja byłam w Playa de Oro hotel średniej klasy jakieś 4 gwiazdki, ale to kuba i nie można ich standardów porównywać do hoteli w Europie tu by miał może 2, ale czysto i obsługa fantastyczna. Jak już pisałam wybredna nie jestem i jeżdżę zawsze do miejsca nie do hotelu, wiec byłam zadowolona. Pozdrówka i udanych wakacjii

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 22:54 | 07.11.2017

Hej,

Ja zawsze jeżdżę do all-inclusives, co nie znaczy, że wylegamy się non-stop na plaży. Podczas każdej wycieczki staramy się zrobić jakiś wypad do miasta na 2 noce (zatrzymując się w casa particular) lub rowerem/autobusem/dorożką do pobliskich wsi. W 2009 r. byłem przez tydzień w Hawanie i codziennie ją zwiedzaliśmy, używając albo naszych nóg, albo autobusu hop-on-hop-off, za 5 CUC dziennie, były 3 linie i można się było wszędzie dostać. Można wypożyczyć samochód, ale nigdy tego nie robiłem, natomiast samochód z kierowcą za cały dzień kosztuje ok. 100 CUC i jest to najlepsza opcja. Są też autobusy dla turystów w całkiem przystępnych cenach, a nawet można zabrać się autobusem dla Kubańczyków, co samo w sobie będzie dużą przygodą. Są też pociągi!

Generalnie dostępne są dwa rodzaje piwa, Bucanero i Cristal, ja wolę to pierwsze, da się pić, ale czasem można też nabyć inne, lepsze piwa. Specjalnie alkoholu nie piję, ale jest go pełno i tani jak woda—w sklepie widziałem butelkę jednolitrową wódki, 40%, za 2 CUC. Jedzenie w all-inclusives zależy bardzo od hoteli—w niektórych jest bardzo dobre, w innych gorsze. Osobiście nigdy nie miałem z nim problemów, zawsze potrafiłem wybrać coś smakowitego, zresztą na Kubę nie jadę z powodu jedzenia.

Trudno mi komentować na temat tej wycieczki objazdowej, b. rzadko z nich korzystam, absolutnie wolę zwiedzać wszystko samemu. Mogę tylko powiedzieć, że np. w styczniu cena all-inclusive wycieczki na 14 dni, w hotelu 3 gwiazdki, koło Santiago de Cuba, z przelotem z Toronto, kosztuje pomiędzy $825 a $1,014 (dolary US).

Sądzę, że Kuba jest naprawdę warta obejrzenia. Szczególnie polubiłem Hawanę, Camaguey, Trinidad oraz Cienfuegos, ale też niezmiernie miło wspominamy zwiedzanie pomniejszych miast, gdzie było bardzo mało turystów. Mamy kilka przewodników, które są pomocne i zazwyczaj dużo spacerujemy po miastach, czasem bierzemy dorożkę, bici-taxi (rykszę), lokalne autobusy lub taksówkę.

Jak masz jakieś specyficzne pytania, to chętnie odpowiem. Również napisałem na temat wyjazdów na Kubę sporo dwujęzycznych blogów, ontario-nature-polish.blogspot.ca/  .

Pozdrawiam,

Jacek

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 00:56 | 08.11.2017

Kuba jest piękną wyspą, pełną kontrastów i przepięknych krajobrazów, dlatego nie warto ograniczać się tylko do Hawany i Varadero. Warto odwiedzić Santiago de Cuba, Camaguey, Trinidad, Cienfuegos, jednak aby poznać zupełnie inną Kubę, gdzie żyją potomkowie Indian, warto wybrać się dalej na wschód, do Baracoa, które jest najstarszą osadą na wyspie i pierwszą stolicą Kuby.

advisorylyrics dołączył
07.11.2017

advisorylyrics 10:19 | 08.11.2017

Jeżeli mojito i pinacolady wliczają się w opcje all inclusive to cudownie : D
Chcielibyśmy poznać prawdziwą Kube. Opcja objazdu, by po powrocie wylegiwać się z drinkiem pod palmami brzmi super. Martwię się tylko, że ta objazdówka może być taka typowa dla "seniorów" gdzie nic się nie dzieję. Lubię adrenalinę, kocham spontany, uwielbiam gdy coś się dzieję. Leżące w miejscu aligatory z lenistwem rzucające się na kawałek mięsa mogą tego nie dostarczyć (jeden z punktów wycieczki) Niby opcja dobra, o nic się nie trzeba martwić. Zawiozą, przywiozą, nakramią.. ale sądzę, że chyba lepiej wydać te około 4tys za 2tyg pobyt w all inclusive plus 3tys na podróżowanie z własnej ręki. A może ktoś w tych terminach się wybiera na Kube ?
Ah jeszcze jedno pytanie. Czy w Varadero można napotkać atrakcyjne (rzecz gustu) Kubanki? Gdzieś czytałem, że nie poruszają się po kompleksach hotelowych a praktycznie cała miejscowość nim jest. Pytam jako dwóch singli :)

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 19:35 | 11.11.2017

My bedziemy na Kubie dokladnie za miesiac i tydzien :) Odliczamy dni :)

fab dołączył
27.07.2015

fab 20:46 | 11.11.2017

To zależy co lubisz robić na wyjazdach. Nie wiem powininem ale dałbym Ci radę i próbował namówić do wyjazdu samodzielnego.
All inclusive jest ok. Tylko po co? Jechać pół świata żeby siedziećw ośrodku na Varadero to jest jakieś nieporozumienie. Pomijam że Varadero nie jest nr 1 jeśli chodzi o wypoczynek. Jest nim archipelag Cayo-Coci. Ale Kuba to przede wszystkim ludzie. A tego cięż ko sprobować siedząc w hotelu na wyciecze z biura. Jeżeli nie bałeś sięjechać do Angli do pracy to po prostu kup plecak i jedź na wschód wyspy, co najmniej do Santiago de Cuba (Baracoa wbrew pozorom możesz sobie odpuścić. Koniecznnie Trinidat, można Camaguey (i tak raczej trzeba przejechać), Cienfuegos jest świetne na samym zachodzi Pilar del Rio i cały region Viniales (tam są jedyne prawdziwe plantacje tytoniu).
No i Havana. Miasto jest obłędne. Muzyka, ludzie, imprezy, kanjpki, promenada (Malecon), móstwo zabytków. To jest ta sama liga co Paryż, Rzym czy Wiedeń. Oczywiście biedniej, ale ciekawiej. Wystarczy wejść w bczną uliczkę żeby w ciągu dnia natknąć się na lokalnych ludzi (bez turystów) tańczących Salsę.

Kosztowo budżet 6k to absolutne minimum. Czasowo żeby zjechac wyspę potrzeba 14-16 dni. W przciwnym razie jednak będzie po łebkach.

Nie wiem czy Cie przekonałem ale powtórzę. Jeżeli czujesz w sobie coś z "podróżnika" to daruj sobie all-inslusive, bo to z całym dla nich szacunkiem, rozrywka dla leniuszków i ludzi malo ciekawych świata. Na all'a to się jeździ na Canary albo do Egitu ;)

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 17:08 | 12.11.2017

Osobiście też wybrałbym wycieczkę samodzielną, objazdową. Kwatery prywatne kosztują po 20-25 CUC za noc na 2 osoby, zjeść można też tanio, jak się wie gdzie i co kupować, przejazdy autobusami dla turystów nie są takie drogie. Warto się jednak skupić na kilku miastach, niż w szybkim tempie objeżdżać całą Kubę. Mój tygodniowy pobyt w Hawanie pozwolił mi na dotarcie do większości zakątków tego miasta, ale z przyjemnością zostałbym tam dłużej. I oczywiście, Varadero (w którym nigdy nie byłem) to nie jest Kuba.

advisorylyrics dołączył
07.11.2017

advisorylyrics 10:33 | 13.11.2017

Oczywiście, że nie jadę pół świata by tylko leżeć. Dlatego chodzi o wycieczkę objazdową. Wkleiłem link do oferty gdzie cały opis wycieczki

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 14:47 | 19.11.2017

Szukam fajnego noclegu w Hawanie. Co polecacie?

gp1959 dołączył
23.03.2015

gp1959 14:25 | 11.12.2017

>Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Zarejestrowałem się specjalnie by zadać kilka
>pytań dotyczących wycieczki objazdowej po Kubie z biurem Rainbow. Niestety jak przed
>chwilą spostrzegłem, jej cena skoczyła do 9000zł gdzie jeszcze wczoraj kosztowała
>6000zł. Trudno, na pewno teraz ta opcja odpada. Zadam więc inne pytania. Otóż nigdy
>wcześniej nie podróżowałem (prócz wyjazdu za pracą do Anglii) Jednak to było dawno
>temu i teraz wydać dla mnie dajmy te 6 000zł to mnóstwo pieniędzy. Mógłbym za to mieć
>lepsze auto lub 3 inne wycieczki, ale zostańmy przy Kubie. Chcemy razem z bratem
>wyjechać pod koniec lutego na co najmniej 2tyg. Czy Kuba jest naprawdę tego warta? Do
>Krajobrazy a zdaję mi się po zdjęciach, że Kuba tego nie daje (prócz plaż). Pomimo
>mojego specyficznego nastawienia chciałbym poprosić o jakieś rady. Pierwszym pomysłem
>był pobyt w Varadero z opcją all inclusive. Myśleliśmy by zmieścić się z wszelkimi
>kosztami do kwoty 7tys zł, gdzie sam wypoczynek kosztuję około 5 000tys. Czy może
>ktoś był z wycieczką w danej miejscowości a stamtąd poruszał się samotnie w dalsze
>zakątki by troche "liznąć" tego kraju bądź korzystał z wycieczek fakultatywnych? 2tyg
>samego leżenia pijąc rozwodniony rum może z pewności znudzić człowieka. przepraszam
>za dość chaotyczny wątek, ale to chyba z tych emocji, że wybrana przez nas wycieczka

gp1959 dołączył
23.03.2015

gp1959 14:34 | 11.12.2017

Nawiązując do zwiedzania, lecimy w styczniu pierwszy raz na Kubę na własną rękę. Kto mi poleci co zwiedzić? Nastawiamy się na minimum 10 dni zwiedzania. Gdzie najlepiej snorkować? I wiele takich pytań, sami wiecie , pierwszy raz w tym miejscu.
Proszę o radę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl