Forum dyskusyjne

Dojazd na lotnisko

kategoria podróże po świecie

boglek dołączył
21.01.2018

boglek 18:05 | 21.01.2018

Hej,

prawdopodobnie będę leciał z Krabi do Bangkoku. I tutaj prośba do Was o informacje dotyczące dojazdu na lotnisko. Godzina wylotu 8:15. Czy można tam jakoś dojechać pomijając taksówki? Czy wskazana pora to jednak skazanie na taxi?

pozdrawiam

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 06:11 | 22.01.2018

Byłem na Krabi w grudniu. Z dojazdem na lotnisko nie było problemów ale pewnie reguły nie ma. Ja myślałem podobnie jak Ty i potem zasiedzieliśmy się na lotnisku. To nie jest za duże lotnisko. Większy problem był o dziwo ostatnio z wydostaniem się z Don Mueng - zawsze braliśmy taxi ale ostatnio masakryczne kolejki a za taksówkę bez kolejki wołali sobie po 800 bht (nie wliczając kasy za tollway'e). Podpowiedź - z Don Mueng wybierz się autobusem A1 (za 30 bht) dowiezie do stacji Mochit a stamtąd to już jak pasuje albo metro albo skytrain. Dodatkowo jeśli szukasz jakiegoś sprawdzonego biura na Krabi to z ręką na sercu polecam Krabi Trek (brałem od nich 4 toury: Koh Phi Phi, Hong Island, Tiger Cave, i rafting z ATV -quady). Miałem wypadek na quadzie w dżungli. Najpierw opatrzyli w campie a potem okazało się, że każdy tour jest ubezpieczony i zawieźli mnie do szpitala na USG a potem shuttle bus'em do hotelu.
Warto się zastanowić nad solidnym biurem bo tydzień temu na Krabi spłonęła łódź typu speedboat.

pozdrawiam
Chris

Ketman dołączył
09.09.2014

Ketman 04:24 | 26.01.2018

PS. Z Don Muang na Mochit kursuja tez pociagi...

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 22:15 | 24.01.2018

Uberr ;)

boglek dołączył
21.01.2018

boglek 23:32 | 24.01.2018

Dziękuję za rade :). Na pewno skorzystam.

Co do ubera wyczytałem z komentarzy na trivago bodajże, iż nie funkcjonuje dobrze na krabi, porównując np. Bangkok.
Chyba, że ktoś ma jakieś doswiadczenia??

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 10:14 | 25.01.2018

Hehehe ... W Bangkoku jeśli wybierzesz transport samochodowy to nawet jazda tollway'ami ani taksówką z kilkudziesięcioma figurkami Hello Kitty (haha raz jechałem taką taksą) nie da Ci gwarancji, że szybciej nie dojdziesz pieszo. Tylko skytrain, metro i tramwaje wodne. Oczywiście w przypadku dojazdu do Don Mueng nie ma póki co wyjścia ale budują i podobno w 2020 r nitka BTS ma być oddana do użytku :)

boglek dołączył
21.01.2018

boglek 10:18 | 25.01.2018

dzięki za info ;).

Zapewne wezmę to pod uwagę. W zasadzie w Bangkoku będę krótko i transport, z jakiego chcę korzystać to na pewno będą skytrain i łodzią/promem :)

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 11:27 | 01.02.2018

Polecam UBERA, działa fenomenalnie w całej Tajlandii, Na lotnisko do Krabi i z Krabi jechaliśmy właśnie nim w 4 osoby szybko, bezproblemowo.

kiwi

boglek dołączył
21.01.2018

boglek 14:42 | 12.03.2018

>Polecam UBERA, działa fenomenalnie w całej Tajlandii, Na lotnisko do Krabi i z Krabi
>jechaliśmy właśnie nim w 4 osoby szybko, bezproblemowo.
>
>kiwi

Hej,

Mi aplikacja nie znajduje nikgo w pobliżu a sprawdzałem w kilku miejscach na krabi i brak ubera.
Umowilem sie na taxi za 200 batow na 6 rano oby przyjechal

Pozdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl