Forum dyskusyjne

Rajlandia luty marzec 2018

kategoria podróże po świecie

moniiica@op.pl dołączył
08.02.2018

moniiica@op.pl 14:06 | 08.02.2018

Poniżej mój zmodyfikowany plan. Dajcie znać co sądzicie.
22.02 o 18:00 lądujemy w BKK
23.02 BKK (świątynie, Chinatown, nocny market, nocny market)
24.02 Ayutthaya pociągiem, wieczorem Skybar
25.02 Pływający market, market na torach (o ile w ogóle warto, jeśli to słaba atrakcja typowo pod turystów to skracamy pobyt w BKK o ten dzień)
Nocnny pociąg do Chiang Mai
26.02 Chiang Mai
27.02 Trekking 1 dniowy
28.02 Wycieczka do Chiang Rai (chociaż im więcej czytam tym bardziej dochodzę do wniosku, ze ta biała świątynia to totalny kicz, może lepiej odbyć 2-dniowy trekking?)
01.03 Samolot do Surathani+bus do Khao Sok
Nocleg w Khao Sok
02.03 Dwudniowa wycieczka z nocowaniem na wodzie
03.03 Koniec wycieczki ok. 15 i transfer do Krabi/Ao Nang/Railay (gdzie lepiej się zatrzymać?)
04.03 Pobyt na Railay+transfer jak najpóźniej na Phi Phi, gdzie zostajemy i robimy tripy po okolicy
05.03 Phi Phi
06.03 Phi Phi
07.03 Transfer Kho Ngai
08.03 Kho Ngai
09.03 Kho Ngai
10.03 Rano wylot do PL

Czy taki plan ma sens? Szczerze mówiąc nie jestem przekonana do drugiej części pobytu w Taj.. Może macie jakiś inny pomysł na wyspy? Ważne żeby transfer tam nie zajac całego dnia, bo pierwsza część wyjazdu jest dość intensywna.. w drugiej chcemy trochę odpocząć, ale leżenie plackiem też nie wchodzi w grę.

girlintravel dołączył
08.02.2018

girlintravel 16:47 | 08.02.2018

Hej. Polecam sprawdzić te stronę breakplan.pl/cel-podrozy/kraj/tajlandia/co-warto-i-nie-warto?r  , może Cie zainspiruje i dodasz coś do swojego planu :) Co do Twojego pytania. Kiedy będziecie w Surathani polecam nocny transfer łodzią na Koh Tao (maleńka wysepka, tam można odpocząć), obok jest wyspa Koh Nang Yuan (dostaniesz się tam 'taxiboat' - bardzo fajne przeżycie). Sama właśnie tak podróżowałam. Obok wysp jest jeszcze Koh Phangan, Koh Samui (taki mini trekking nad wodospad Namuang). Reszta planu według mnie super, aktywnie, dużo zobaczycie :)

moniiica@op.pl dołączył
08.02.2018

moniiica@op.pl 07:48 | 09.02.2018

No właśnie mam mega dylemat czy wybrać morze andamańskie czy zatokę tajlandzką. Kho Tao, Phangan brałam pod uwagę, ale też kusi Phi Phi, Ko Lipe... trochę mało czasu mamy na to wszystko.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 13:36 | 09.02.2018

Cześć :)

Kilka uwag / propozycji odnośnie planu:

Bangkok - nocą polecam rejs po rzece Menam (ja wybrałem White Orchid cruise)
Chiang Mai - nie wiem co wybierzesz. Pewnie Pai albo Doi Inthanon
Chiang Rai - Chiang Rai to nie tylko Wat Rong Khun . Jest cała masa innych atrakcji. Po drodze pomiędzy CM and CR jest wioska Pan Treung z wypasioną świątynią Wat Sang Kaew Photiyan. W okolicach samego Chiang Rai warto zobaczyć też :Wat Huay Pla Kung, Baan Dam, Khun Korn Waterfall, Singha, Doi Mae Salong. Może zainspiruje Ciebie ten film:

www.youtube.com/watch?v=jpPClXWZfVw&t=211s 

Krabi: będąc w tym miejscu nie odmówiłbym sobie Tiger Cave - najlepiej bez Emerald Lake i Hot Springs bo to nic specjalnego.

pozdrawiam
Chris

moniiica@op.pl dołączył
08.02.2018

moniiica@op.pl 16:13 | 09.02.2018

Krzysztof, serdecznie dziękuję za wskazówki:)
A czy masz jakieś rady odnoście wyboru wyspy na drugą część pobytu?

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 19:15 | 09.02.2018

Myślę, że lepiej pozostać w Krabi skąd będziesz miała mnóstwo możliwości odnośnie tourów. Wyjazd na Koh Phi Phi, zwłaszcza na krótki okres, raczej nie będzie się kalkulował. Z Krabi możesz wykupić sobie jeden z kilkudziesięciu pewnie tourów (w tym także na Ko Phi Phi). Poza tym z Krabi łatwiej "zaatakować" inne ciekawe miejsca takie jak Tiger Cave (chyba, że wspinaczka po ponad 1000 stopniach żeby zobaczyć coś na górze to nie Twoja bajka).

Nie wiem jak daleko masz to wszystko zaplanowane ale pociąg nocny do Chiang Mai też bym porzucił bo przy pomyślnych wiatrach mniej zapłacisz za bilet w AirAsia do CM przez co zyskasz na czasie i nie wyjdziesz "zdruzgotana z pociągu". O samym CM pisałem niedawno jak nie boisz się skutera to poza Doi Suthep jest fajne Wat Phra That Doi Kham oddalone od centrum o kilkanaście km, w mieście bardzo ładna jest Wat Suan Dok (jak dla mnie fajniejsza od Wat Chedi Luang). To z takich miejsc podstawowych.

Odnośnie trekkingu jednodniowego w CM to Kew Mae Pan. To w Parku Narodowym Doi Inthanon. Sam szczyt można sobie podarować bo podjeżdża się autem ale Kew Mae Pan jak trafisz ładną pogodę to fajny tour. Najlepiej wynająć auto z kierowcą bo to ponad 100 km od CM.

Pozdrawiam
Chris

moniiica@op.pl dołączył
08.02.2018

moniiica@op.pl 08:51 | 12.02.2018

Wspinaczka po ponad 1000 stopniach to zdecydowanie moja bajka i jeden z punktów naszej wyprawy:)
Dziękuję za wszystkie wskazówki:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec