Forum dyskusyjne

Karty walutowe- ktoś korzystał

kategoria podróże po świecie

Travelerka23 dołączył
08.02.2018

Travelerka23 11:36 | 09.02.2018

Hej, chciałam się zapytać czy ktoś może korzysta z jakiś dogodnych rozwiązań, które pomagają w opłatach w obcych walutach, jakieś karty walutowe, rozwiązanie które mają kantory online? Chciałabym np płacić za bilety lotnicze w euro bo bank pobiera sobie solidną prowizję.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 12:49 | 09.02.2018

Praktycznie kązdy bank ma w ofercie karty walutowe i konta w walutach obcych (mozna kupic też walutę w kantorach on line). zarówno opłaty z kart w innej walucie jak i przlewy z konta sa dobrym sposobem zaoszczędzenia (pod warunkiem, że tanio tj. po niskiej marży zakupisz walutę, która potem masz na rachunku). Nie będę tu nic reklamował, ale najlepiej sprawdź co ma do zaoferowania twój bank, a póxniej ewentualnie porównaj z innymi ofertami.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 13:07 | 09.02.2018

Z doświadczenia najlepiej za granicą sprawdza się jednak gotówka. Poza tym zabieranie karty ze sporą zawartością na koncie to nie jest dobry pomysł. Wydaje mi się, że najlepiej to rozsądnie połączyć - przynajmniej ja tak staram się robić. Jeśli jest możliwość opłacenia czegoś z kraju to wykorzystuję konto walutowe (najlepiej pewnie wyjdzie założyć je w banku gdzie ma się konto). Z jednej strony pozwala to uniknąć nerwów i stresu jak ktoś kartę ukradnie albo kartę się zgubi, z drugiej pozwoli to ograniczyć ilość zabieranej ze sobą gotówki.

pozdrawiam
Chris

eremita dołączył
22.04.2015

eremita 21:39 | 10.02.2018

Polecam kantor Aliora z kartą walutową w USD/GBP/EUR. Bierzesz sobie taką jedną kartę, z drugiego konta przelewasz, a z tej walutowej korzystnie wypłacasz. Wtedy nawet jak Ci zabiorą tą kartę to płakać nie będziesz, bo stracisz tylko tyle ile sobie przelałaś do wypłaty.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:03 | 11.02.2018

Korzystam z Aiora,część zawsze biorę w gotówce,część wypłacam w bankomatach,pobierają 9 zł za wypłatę z bankomatu(nie za pierwszą a za kolejne).Kursy mają dość korzystne.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 12:21 | 12.02.2018

Zgadzam się. Też korzystam z Aliora , kantor to dość dobre narzędzie bo posiada także możliwość ustawienia alertów. Poza tym kursy są naprawdę dużo bardziej korzystne niż w "kantorach na ulicy". I wcale nie chodzi o kwoty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy w danej walucie żeby zysk był zauważalny.

lecebochce.pl dołączył
19.03.2016

lecebochce.pl 10:13 | 11.02.2018

Jeśli chodzi o karty walutowe to chyba najlepszą ofertę ma Alior. Doczytaj sobie, ale w skrócie otwarcie i prowadzenie jest za darmo, karta jest darmowa pod warunkiem dokonania 1 dowolnej transakcji w pierwszym półroczu od wydania, darmowa jest też jedna wypłata gotówki za granicą miesięcznie. Kursy całkiem niezłe, plusem jest też możliwość bezpłatnej wypłaty walut w placówkach Aliora. Używałem przez jakiś czas - polecam. Ale ostatnio nie do przebicia jest Revolut. Kursy jeszcze lepsze, a prostota działania piękna. Ściągasz aplikację, zamawiasz kartę (tu jest chyba jedyna opłata - 9 zł), następnie ładujesz kartę normalnie złotówkami, a kiedy płacisz za granicą apka sama rozpoznaje walutę i przelicza Ci wszystko po kursie międzybankowym. Można też wypłacić miesięcznie równowartość 800 zł z bankomatów za granicą. Przerzuciłem się teraz na Revoluta i jest to naprawdę wygodne rozwiązanie. Ładuje sobie go regularnie małymi kwotami tak żeby mieć na nim tylko tyle ile potrzebuję, po przylocie wypłacam np. €50-100 z bankomatu już na lotnisku, a co mogę staram się płacić kartą.

Travelerka23 dołączył
08.02.2018

Travelerka23 09:44 | 12.02.2018

ale czy taką kartą mogę również opłacać bilety lotnicze bo wiem, że raczej tylko można opłacić bilety kartą kredytowa np. Ryanair, np czy revolut daje taka mozliwość?

lecebochce.pl dołączył
19.03.2016

lecebochce.pl 10:35 | 12.02.2018

To błędne przekonanie - za bilety możesz płacić kartami kredytowymi i debetowymi - wszystkie zwykłe karty normalnie działają. Tak samo działają karty Aliora, które są de facto kartami debetowymi. Działa również Revolut, który z kolei jest kartą prepaidową. Z kartą prepeidową czy debetową jedynie zazwyczaj nie wypożyczysz samochodu bo wypożyczalnie prawie zawsze żądają karty kredytowej.

Travelerka23 dołączył
08.02.2018

Travelerka23 10:38 | 21.02.2018

Poczytałam sobie o tej karcie Revolut i wygląda to na ciekawe rozwiązanie. Na próbę wzięłam kartę i zobaczę czy będę mogła nią dokonywać opłat w sieci.
Dzięki za kilka dobrych porad!

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 12:02 | 12.02.2018

Travelerka23 wydaje mi się, że niepotrzebnie chcesz skomplikować sobie podróżowanie. Karta walutowa ma sens jeżeli zarabiasz w danej walucie. W inny m przypadku, szczególnie przy sporadycznych wydatkach może okazać się że ten zysk niewarty jest zachodu.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 22:14 | 12.02.2018

Karta walutowa ma także sens gdy chcesz w danedj walucuie wydawać. Dla porównania - w kantorze on line marża (spread) to będzie wynosic np. 1- 1,5%, a banki potrafia liczyć sobie za przewalutowanie z kart złotówkowych i po 5-7% (szczególnie gdy rozliczają przez kilka walut). Wydaje się, że oszczędność jest oczywista

Domel dołączył
14.02.2015

Domel 00:06 | 13.02.2018

Ja polecam kartę wielowalutową w PEKAO. To najlepsza na jaką trafiłem.
MOżesz podpiąć konta EUR, USD, CHF i GBP do tej karty i jeżeli masz transakcję w tej walucie to środki zejdą Ci automatem z danego konta walutowego.

Ponadto wypłąty z bankomatów na całym świecie za free.

No i jeszcze nawet jak płącę za granicą w innej walucie niż w/w np. CZK to naprawdę ściągają natychmiast i po bardzo dobrym kursie - praktycznie nieosiągalnym w innych bankach.

Naprawdę super produkt.
www.pekao.com.pl/karta-wielowalutowa 

wiem, że może brzmię jak sprzedawca, ale naprawdę jestem tylko zadowolonym klientem.

Poza tym mają do d.... aplikację mobilną, potwierdzanie przeleów tokenem i nie obsługują Blika, ale karta wielowalutowa rekompensuje pozostałe.

Martuśka34 dołączył
12.02.2018

Martuśka34 10:27 | 13.02.2018

Ja też korzystam z podobnej opcji. Sprawdź sobie ranking jakie banki pobierają opłaty za :
1. Wyrobienie karty walutowej- niektóre 5 -10 zł zależy jaki bank
2. Prowadzenie konta od 5-10 zł
Miesięcznie to nie jest jakoś mega dużo ale jak tak zsumujesz sobie 12 miesięcy to się robi już suma. Nie wszystkie banki wyrabiają karty walutowe w USD, więc sprawdź sobie czy np. u Ciebie w banku jest taka możliwość, Millenium takiej opcji nie ma, można tylko wyrobić w EUR.

Dodatkowo założyłam sobie konto w kantorze online, u mnie padło na Cinkciarz.pl mam tam podpięte dwa konta.
Jak jest dobry kurs to wymień sobie większą ilość USD i potem przelej na konto.

Karta w obcej walucie to jest taka zwykła debetowa, więc nią można płacić w sieci. W razie co pytaj z chęcią odpowiem:)

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 11:33 | 13.02.2018

Z tymi wypłatami z bankomatów "za free" to troche ściema. Np. w krajach Azji poł wsch jest opłata za korzystanie z ATM (np[. Tajlandia 300 THB) i tyle

Martuśka34 dołączył
12.02.2018

Martuśka34 11:57 | 13.02.2018

z tego co wiem to płatności w Europie karta w euro to nie pobierają opłat ale jak juz wyciągam w bankomacie to jest to ok. 2 euro, nie wiem jak jest w dolarach. Musze się dowiedzieć

Martuśka34 dołączył
12.02.2018

Martuśka34 11:58 | 13.02.2018

Powiem szczerze ze to dla mnie najwygodniejsza opcja kanto walutowe + karta walutowa.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 12:34 | 13.02.2018

Żenada. Naprawdę tak cienko przędziesz Cinkciarzu, że musisz wynajmować takiego idiotę ja Martusia vel trawelerka. Zainwestuj w kogoś z chociaż odrobiną inteligencji.

Martuśka34 dołączył
12.02.2018

Martuśka34 13:20 | 13.02.2018

@ pawel.p nie wyciagaj pochopnych wnioskow! Moze sobie ktos wybrac jakikolwiek bank lub jakikolwiek kantor i nie reprezentuje tutaj zadnej firmy.
Ja przetestowalm ich z 4 i akurat tam mam konto. Mam wiedze to czemu mam sie nia nie podzielic po to chyba tutaj wszyscu sa i tyle w temacie. Ale myśl sobie co chcesz. Ja hejtowi mowie zdecydowanie NIE.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 14:14 | 13.02.2018

Ojojoj! Coś podobnego, hejtowany troll co to założył sobie wątek, a potem się nieudolnie sklonował i go zachwala. Puknij się w ten pusty łeb i pomyśl o ile ta czynność nie jest Ci zupełnie obca. Takie trolle mogą tu funkcjonować tylko i wyłącznie przez zupełny brak moderatora.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl