Forum dyskusyjne

Z Bangkoku do Kambodży samolotem kto był

kategoria podróże po świecie

gucia dołączył
01.03.2018

gucia 15:59 | 01.03.2018

Witam wszystkich. Za miesiąc kroi mi się wyjazd do Tajlandii i planuję się też dostać do Kambodży. A teraz cała masa pytań dla tych, co już to mają za sobą.

Na jednej stronie pisało, że vizy są wyrabiane na lotniskach, i wymieniono jakieś tam lotniska w Kambodży. Znaczy, że mam lecieć bez wizy do Kambodży i dopiero tam mi ją wydadzą? Jeśli chce mieć ją przy sobie w samolocie, to czy można ją wyrobić przed wylotem w Bangkoku na lotnisku, czy trzeba iść do ambasady. Chciałabym uniknąć biurokracji, szczególnie że mam tylko 11 dni do zagospodarowania.

Kolejne pytanie dotyczy biletów samolotowych. Kupowaliście bilety spontanicznie na miejscu w Bangkoku, czy z wyprzedzeniem. Jeśli tak, to czy mieliście potem jakieś problemy na lotnisku? Słyszałam, że komuś doczepili się o to , że nazwisko kupującego bilet było niezgodne z nazwiskiem posiadacza biletu, czy jakoś tak, w każdym razie był problem. Nie mam karty debetowej, a niektóre firmy karzą nią płacić, więc to mama musiałaby mi kupić bilet, ale ona nie jedzie. Po prostu się martwię, że zapłacę za bilet, a na lotnisku będą wyszukiwać kruczki. Mieliście na lotnisku problemy czy nie?

To chyba wszystko, co chcę wiedzieć. Proszę o pomoc.

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 09:58 | 02.03.2018

Co do zakupu biletu to po pierwsze polecam jednak posiadać kartę i to najlepiej zarówno debetową (bankomat) i kredytowa - w podróży nigdy nie wiadomo co sie wydarzy i lepiej się zabezpieczyc. Kiedy kupisz bilety to Twój wybór jednak jak masz juz swój plan podróży to lepiej kupić wczesniej bo np. zabraknie ich na dany lot lub bardzo zdrożeją.
Nie sądzą zeby był problem z tym, że kto inny kupił bilet - przecież jak latam z zona to jedna osoba kupuje bilety i nigdy nikt się nie czepiał.
Odprawy na lotniskach można dokonac (na pewno Tajlandia - Air Asia) w automatach i w ogóle nie trzeba drukować żadnych bilewtów, ani kart pokładowych

gucia dołączył
01.03.2018

gucia 15:51 | 02.03.2018

Chodzi mi o to, że żona z tobą leci, więc nie ma problemu. W moim przypadku jest tak, że u nas w rodzinie tylko jedna osoba ma kartę kredytową, która mogłaby kupić nam bilety i ta osoba nie leci.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 14:02 | 02.03.2018

Jeśli lecisz do Siem Reap lub Phnom Penh to najwygodniej jest wcześniej aplikować o e-wizę www.evisa.gov.kh/  przez internet . Taka wydrukowana wiza to minimum formalności na lotnisku. Ale na lotnisku też można , warto zadbać o fotki paszportowe , bo za robione na miejscu trochę się przepłaca.
Bilety też warto kupić przez Internet , np. przez AirAsię www.airasia.com/en/home.page  lub Bangkok Air bangkokair.com/.  Rzeczywiście Air Asia wymaga obecności płatnika ( właściciela karty) na lotnisku.Ale płacisz kartą kredytową a nie debetową , zdaje się , że jest też możliwość płatności przez PayPal ( tam trzeba wcześniej się zarejestrować ). Spróbuj wypełnić formularz zakupu biletu ( bez końcowego płacenia ) to się zorientujesz w sytuacji.

pozdr
bm
.................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

Piotrekbb dołączył
17.01.2010

Piotrekbb 13:01 | 03.03.2018

Ja byłem samolotem i wiza jest do zrobienia na lotnisku Jak wysiądziesz z samolotu to 90% ludzi pójdzie w kolejce do punktu wyrabiania wiz. Co do samolotu to pewnie polecisz airasia. To nikt o żadną kartę nie pyta Masz bilet odprawa i to wszystko. Ja kupowałem znajomym bilety w Polsce i żadnych problemu nie było. Wiza 30$ dobrze jak będziesz miła wyliczone a nie biegał po lotnisku w poszukiwaniu bankomatu (bankomaty wypłacają w dolarach). Miłego urlopu. Jak chcesz ciekawego tuktukowca do zwiedzania angkor wat to pisz

gucia dołączył
01.03.2018

gucia 22:14 | 05.03.2018

Pewnie, że chcę. Każda informacja na wagę złota.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl