Forum dyskusyjne

8 dni w Gruzji - co dodać do planu co odpuścić

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Rolki21 dołączył
20.03.2018

Rolki21 23:30 | 10.04.2018

Witam wszystkich,
Na przełomie lipca i sierpnia wybieramy sie we 4 do Gruzji na 8 dni.

Mam jakiś szkic tej podrózy, ale może ktoś z Was był stosunkowo niedawno i może mi podpowiedzieć co do niektórych kwestii (np. noclegi - rezerwować za wczasu czy iść na żywioł??)

Plan na obecną chwilę wygląda następująco:

24.07 ok godz 15:30 przylot do Tbilisi (dotarcie do jakiegś noclegu, spacer po Tbilisi, może wizyta w bani)

25.07 9:00 marszrutka do Signangi - tu jest opcja noclegu - jesli nam sie spodoba , jesli nie to czy jest jakas możliwość dostanania sie z SIgnagi do David Gareja??

26.07 powrot do Tbilisi i ... no własnie - domyślam sie ze bedzie to conajmniej popołudnie - czy wyruszac w kierunku Gori/Borżomi/Bakuriani i liczyć na nocleg? Chciałabym zobaczyc skalne miasta Upliscyche, wiec moze nocleg w Gori? Czy zostac w Tbilisi i zaczynać podroz kolejnego dnia?

27.07 Kontynuacja podrozy w kierunku Batumi (docelowo) ew. okolice Ureki

28.07 plażing, smażing itp
29.07 ?? czy jest cos ciekawego w okolicy Batumi co mozna jeszcze zobaczyć? nie musza to byc super-turystyczne miejca

30.07 powrot do Tbilisi, Mccheta,kolejka linowa Narikala,

1.08 Droga Wojenna i Kazbegi

2.08 5:30 wylot z Tbilisi

To ogólny plan, jeszcze wszystko jest do ewentualnej zmiany.

Mam dylemat co wybrac - Vardżia czy Upliscyche (wiem ze Vardzia bardiej okazala, ale jak to ewentualnie zmiescic w moim planie?) I czy wizyta w David Gareja i np. Vardżii to nie bedzie trochę "masło maślane"?
Marzy mi sie Mestia, ale obawiam sie ze nie upchne jej tutaj, a nie chcialabym tam pojechac tylko na kilka godz, wolalabym sie troche "podelektować"

Jeśli znalazłby sie ktoś, któ mógłby udzielić rad/wskazówek itp byłabym ogromnie wdzieczna

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Artur Gregorian dołączył
13.04.2018

Artur Gregorian 18:10 | 13.04.2018

Oferuję wycieczki w Gruzji i Armenii, wycieczki indywidualne i grupowe, wygodny samochód dla 6 osób, stworzymy niezastapiony plan wycieczki dla każdego klienta

dla kontaktu:
+995555309699 whatsapp
facebook.com/easytourgeorgia 
ar2rik@gmail.com

[fb] Krzysztof Nodar Ciemnołoński dołączył
14.04.2018

[fb] Krzysztof Nodar Ciemnołoński 22:00 | 14.04.2018

Bez wynajętego samochodu program mało realny do zrealizowania.

Z Sighnaghi do Dawid Garedży bezpośredniego połączenia nie ma, w oparciu o marszrutki można się dostać do miejscowości Sagaredjo i stamtąd taksówką. Później z Sighnaghi przez Tbilisi na dworzec Isani (jeden koniec miasta) z przesiadką dalej na dworcu Didube (drugi koniec miasta) do Bordżomi to cały dzień podróży... Jeśli chcecie dotrzeć do Uplisciche to można nocować w Gori. Kolejny nocleg w Kutaisi i dopiero do Batumi. Gorzej jest z powrotem... Bo z Batumi do Tbilisi to 8-10 godzin jazdy...

Ja bym proponował jednak wziąć auto, w Waszej trasie nie ma niczego, do czego by trzeba było brać jakieś super hiper auto 4x4, wystarczy Nissan X-trail albo Toyota Rav-4.

Program realny - zobacz sobie na mojej stronie Gruzja Baśniowy Kraj 9 dni.

Pozdrowienia

Krzysztof Nodar Ciemnołoński, Tamada Tour

Rolki21 dołączył
20.03.2018

Rolki21 22:53 | 14.05.2018

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
Na pewno rozważymy też taką opcję,

Chiałabym jeszcze zapytać jak jest z noclegami? Musimy już zacząć coś rezerwować? Podróżując po innych krajach raczej nie trzymaliśmy się sztywno p[lanu, więc i noclegów nie rezerwowaliśmy z wyprzedzeniem, bo zawsze COŚ może sie wydarzyc- zechcemy gdzieś zostać dłużej, lub nie spodoba nam sie i bedziemy chcieli sie natychmiast ewakuować ;) itp itd
Jak to wygląda w Gruzji? Czy sa szanse znalezienia noclegów na tzw pałe - bez rezerwacji? A jeśli nie to gdzie ich szukać?

Pozdrawiam

Artur Gregorian dołączył
13.04.2018

Artur Gregorian 09:00 | 15.05.2018

Cześć

Oczywiście lepiej, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem, ale zawsze możesz coś znaleźć, lepiej, jeśli zatrudnisz przewodnika, który wszystko zorganizuje dla Ciebie, bo mogą powiedzieć podwójną cenę za nocleg

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 19:16 | 26.05.2018

Dlaczego mnie nie dziwi,że odpowiadają Ci ludzie,którzy żyją z takich jak Ty?
Twój plan nie ma racji bytu!

Rolki21 dołączył
20.03.2018

Rolki21 21:56 | 26.05.2018

>Dlaczego mnie nie dziwi,że odpowiadają Ci ludzie,którzy żyją z takich jak Ty?
>Twój plan nie ma racji bytu!

Jak widać - również po Twoim wpisie - każdy może się wypowiedzieć w tym temacie.
Zapytałam (GRZECZNIE!) co na temat tego planu sadza osoby bardziej obyte z tym krajem. To, ze w ramach odpowiedzi ktoś oferuje swoje usługi, uważam za jak najbardziej dopuszczalne - wolność wypowiedzi czy jakos tak to się nazywa. To, czy z takiej usługi skorzystam, to tylko i wyłącznie moja sprawa, (choc nie uważam żeby było to konieczne).

Jeśli ten plan nie ma racji bytu - wierze ze tak istotnie może być - wystarczy jeśli wypunktujesz jego słabe punkty, ewentualnie zasigerujesz? doradzisz? jak można to zmienić.

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 21:56 | 26.05.2018

Nawet nie mam po co się po co...

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 22:17 | 26.05.2018

Przeczytaj się...

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 22:30 | 26.05.2018

GRZECZNIE odpopowiem Ci,że chcę konfrontacji.

Rolki21 dołączył
20.03.2018

Rolki21 21:59 | 26.05.2018

>Skąd Was,Idioci,biora.

Dziękuje Ci za bardzo konstruktywny komentarz w tej dyskusji. Nie uważam się za idiotkę, nie wzięłam się znikąd i - nawiazując do Twojego wcześniejszego wpisu - nikt „ze mnie nie żyje”.

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 22:11 | 26.05.2018

Przepraszam,jeśli Was obraziłem.Normalną rzeczą jest,że bronicie swych interesów.Ale moim kosztem?

Svanetian dołączył
30.01.2018

Svanetian 22:45 | 26.05.2018

No to udowodnijmy,kto,czego chce.Chciałem tylko pomóc..Po prostu śmieszne i żałosne było,gdy przewodniczka wycieczki gadała głupoty,a ja w Tbilisi pokazałem

kryska dołączył
25.11.2017

kryska 13:12 | 28.05.2018

W Gruzji byłam dwukrotnie 5 i 3 lata temu. W zeszłym roku byłam w Armenii - trochę podobnie.
Wg mnie nie musisz organizować sobie przewodnika... wszystko ogarniesz sama. Podobnie z noclegami, możesz rezerwować wcześniej ale i na miejscu booking.com działa i internet jest....
W sprawie podróżowania i obaw gdzie nie dotrzesz. Jedziecie w 4 osoby. Zastanówcie się czy nie warto wziąć taksówki i nią podróżować. Ceny nie są zaporowe..zresztą możecie sprawdzić na miejscu - ja sygnalizuję, że taka opcja jest. Jak będziesz mieć hotel, a nie kwaterę prywatną - pogadaj z obsługą hotelu - powinno być taniej niż na mieście. Inna rzecz, że jak wynajmiesz jedną osobę na kilka dni - to i cenę utargujesz :). Ma to jeszcze jedną zaletę, zawiozą Was na obiad w tanie, dobre miejsce, podpowiedzą gdzie kupić domowe wino itp.
Ja w ten sposób z Tbilisi w jeden dzień obróciłam do Vardżi i z powrotem - tego bym Ci nie radziła odpuścić, zresztą Upliscyche też piękne, blisko Tbilisi można połączyć z Gorii.
Czego nie polecam: Batumi - byłam chyba z 5 dni. może to kwestia pogody - jak byłam było w dzień 48 st C, także marzenie o plażingu odpadło, morze bardzo wzburzone - niebezpieczne, blisko od brzegu robi się głęboko, plaża kamienista, wieczorami też nie bardzo było co robić - ale może to moja wersja - nie ukrywam zdecydowanie wolę wędrówki po górach :). Niedaleko Batumi jest ogród botaniczny - jeśli ktoś lubi...
Niedaleko Kutaisi jest rezerwat w którym są odciśnięte w skale ślady nóg dinozaurów... nigdzie indziej tego w świecie nie widziałam, zrobiło to na mnie wrażenie....w przewodnikach też się na to nie natknęłam... - to tak gdybyście byli w okolicy :)

Krystyna

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl