Forum dyskusyjne

Tajlandia dla nowicjusza

kategoria podróże po świecie

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 21:13 | 23.05.2018

Planuję dwutygodniową podróż doTajlandii na jesień. Niestety nie mogą znaleźć nikogo chętnego na wyprawę, dlatego chciałbym się wybrać sam. Jednak mam pewne obawy, bo jestem raczej podróżnikiem nowicjuszem, tzn. zwiedziłem znaczną część Europy z znajomymi, lub na zorganizowanych wycieczkach. Jestem osobą samodzielną i zorganizowaną, ale moim największym problemem jest raczej słaba znajomość angielskiego. Czy taka osoba jak ja poradzi sobie na takim wyjeździe samemu?

jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 09:13 | 24.05.2018

Tajlandia to wspaniały kraj, z bardzo przyjaznymi, przemiłymi ludżmi. Poza dzielnicami "rozrywki" w Bangkoku i ewnetualnie innych kurortach raczej nic złego ciebie nie powinno spotkać (bezpieczeństwo). Co do jezyka - znajomość angielskiego też nie jest powszechna (w przeciwieństwie do np. Malezji, która była angielska kolonia), a ci którzy tym jeżykiem władaja, mówią z takim akcentem, ze i tak cięzko ich zrozumiec

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 14:01 | 27.05.2018

Nie masz się czego obawiać. Ot inny kraj ale żaden hardcore.
Przez 2 tyg będziesz otoczony turystami z całego świata. Jeżeli czegos nie będziesz wiedział wszytko jest w necie. Pakuję się i lec ale ang tak czy siak warto podszkolić ☺️ pozdrawiam

00.00.0000

[konto usuniete] 00:59 | 28.05.2018

Dzięki, za słowa wsparcia. Tak sobie jednak myślę, że fajnie byłoby pojechać jednak z kimś. Jeśli ktoś jest chętny na wyjazd w te rejony w miesiącach jesiennych to śmiało pisać :) Szukam raczej kogoś w podobnym wieku czyli
20-30 lat. Chciałbym zwiedzić Bangkok, później może Chiang Mai , a na koniec jakiś wypoczynek na jednej z wysp. Wyjazd raczej niskobudżetowy, ale bez przesady. Jestem otwarty na propozycje.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 12:50 | 28.05.2018

Masz jeszcze mnóstwo czasu. Przygotuj się i jedź sam. Ja tak zrobiłem i żałuję, że taka adrenalina jest tylko raz - potem to już rutyna. Jeśli potrafisz się dobrze zorganizować to takie podróżowanie ma sporo benefitów. Łatwiej złapiesz kontakt z lokalsami, nie będziesz miał problemów uzgadniania celów podróży co w przypadku grupy osób jest często sporym problemem, będziesz miał możliwość podróżowania własnym tempem, zyskasz więcej doświadczenia. Tak naprawdę jedyny istotny walor podróżowania w grupie to partycypacja w kosztach. Jeśli jesteś w stanie sprostać finansowo to na Twoim miejscu odpuściłbym sobie szukanie towarzyszy podróży na siłę.Nie rezygnuj ze swoich marzeń tylko dlatego, że być może przyjdzie Ci podróżować samotnie. Jeśli zachowasz rozsądek i będziesz przestrzegał zasad, nie będziesz pokazywał "co to nie ja" wrócisz bardzo szczęśliwy, doświadczony i "głodny" następnych wyjazdów.

rayos dołączył
30.01.2009

rayos 10:52 | 06.06.2018

Bardzo dobrze napisane. Taki post dodaje wiatru w skrzydła. W 100% się z Tobą zgadzam.

GULIVER dołączył
17.08.2017

GULIVER 14:22 | 03.06.2018

WITAJ MASZ JUZ BILETY KUPIONE?
POZDRAWIAM DAWID

00.00.0000

[konto usuniete] 08:06 | 04.06.2018

Przeczytaj priv

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl