Forum dyskusyjne

wielokrotne przekraczanie granic Tajlandii

kategoria podróże po świecie

perez33 dołączył
24.01.2010

perez33 22:35 | 09.07.2018

witam
Planuje kolejny wyjazd do Tajlandii w listopadzie.Tym razem objazdowo.W ciagu 2 tyg. planuje odwiedzic DROGA LADOWA Kambodze i Laos oraz samolotem Birme.Za kazdym razem wyjazd i powrot do Tajlandii.
Mam pytanie dotyczace limitu przekraczania granic Tajlandii droga ladowa i powietrzna w tak krotkim czasie.
a jak jest w praktyce?

...Od stycznia 2017 roku przy przekraczaniu lądowej granicy z Tajlandią uzyskuje się pozwolenie na 30-dniowy pobyt na terenie kraju
...przybywając do Tajlandii bez wizy, zarówno drogą powietrzną, jak i lądową, otrzymujemy pozwolenie na pobyt 30-dniowy. W przypadku drogi lądowej dotyczy nas jednak ograniczenie do DWOCH wjazdów w ciągu roku.

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 23:40 | 09.07.2018

>witam
>Planuje kolejny wyjazd do Tajlandii w listopadzie.Tym razem objazdowo.W ciagu 2 tyg.
>planuje odwiedzic DROGA LADOWA Kambodze i Laos oraz samolotem Birme.Za kazdym razem
>wyjazd i powrot do Tajlandii.
>Mam pytanie dotyczace limitu przekraczania granic Tajlandii droga ladowa i powietrzna
>w tak krotkim czasie.
>a jak jest w praktyce?
>
>...Od stycznia 2017 roku przy przekraczaniu lądowej granicy z Tajlandią uzyskuje się
>pozwolenie na 30-dniowy pobyt na terenie kraju
>...przybywając do Tajlandii bez wizy, zarówno drogą powietrzną, jak i lądową,
>otrzymujemy pozwolenie na pobyt 30-dniowy. W przypadku drogi lądowej dotyczy nas
>jednak ograniczenie do DWOCH wjazdów w ciągu roku.
>

Przekraczając granicę drogą lądową dostaje się wizę tylko na 15 dni. To wiem na pewno. Co do limitu, to nie jestem pewien. W sumie też mnie ta kwestia interesuje. Ale ty lądem będziesz chyba wjeżdżał tylko raz, więc nie powinno być problemu. Przylotów limit na pewno nie obowiązuje.

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 11:52 | 11.07.2018

Trochę zgłupiałem z tymi wizami do Tajlandii. W zależności od tego przez jaki link wejdzie się na stronę ambasady wyświetlają się dwa różne komunikaty.
Jeden, że przy wjeździe lądem pobyt jest na 15 dni, ale nie ma ani słowa na temat ograniczenia liczby wjazdów.
Drugi, że niezależnie od tego, czy wjeżdżamy lądem, czy przylatujemy, dostajemy wizę na 30 dni, ale jest ograniczenie do dwóch wjazdów lądem w danym roku kalendarzowym. Ktoś się orientuje, który z tych komunikatów jest aktualny? Bo planuję podróż, podczas której będzie konieczny trzykrotny wjazd do Tajlandii lądem i jest to dość kluczowa kwestia.

perez33 dołączył
24.01.2010

perez33 20:40 | 11.07.2018

Dzwonilem do Ambasady i tez niezbyt rzeczowo odpowiedzieli mi na moje pytanie.Niby ladujac dostajesz wize na 30 dni.Ale jak wyjedziesz i przekroczysz granice ladowa Tajlandii wiza jest juz anulowana i wracajac na strone tajska dostajesz nowa ale tylko 15 dniowa.Nie dotyczy to przekraczania granicy droga lotnicza.Nie umieli mi tez odpowiedziec z tymi 2 przekroczeniami granicy w roku kalendarzowym na (free 30 days visa).
W koncowej fazie urzednik powiedzial ze ostateczna decyzje podejmuje urzednik imgracyjny na granicy

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 22:50 | 11.07.2018

>Dzwonilem do Ambasady i tez niezbyt rzeczowo odpowiedzieli mi na moje pytanie.Niby
>ladujac dostajesz wize na 30 dni.Ale jak wyjedziesz i przekroczysz granice ladowa
>Tajlandii wiza jest juz anulowana i wracajac na strone tajska dostajesz nowa ale
>tylko 15 dniowa.Nie dotyczy to przekraczania granicy droga lotnicza.Nie umieli mi tez
>odpowiedziec z tymi 2 przekroczeniami granicy w roku kalendarzowym na (free 30 days
>visa).
>W koncowej fazie urzednik powiedzial ze ostateczna decyzje podejmuje urzednik
>imgracyjny na granicy

Czyli wychodzi na to, że jednak prawdziwy jest ten komunikat o 30 dniowej wizie po przylocie i 15 dniowej jak się wjeżdża lądem. Nie ma w nim nic o limicie 2 wjazdów w ciągu roku. Z tego co wyczytałem jeszcze na innych forach, to Tajowie głównie chcą ukrócić taki proceder, że ktoś przylatywał, tuż przed terminem końca wizy wyjeżdżał na jeden dzień do Malezji po czym wracał. I tak w kółko. I tak naprawdę siedział non stop w Tajlandii nie wyrabiając właściwej wizy. Natomiast jeśli poszczególne wjazdy dzieli dłuższy okres czasu, albo ma się ze sobą potwierdzenie zakupu powrotnego biletu lotniczego, albo sam bilet, to wtedy nie robią problemów.

towPawel dołączył
27.05.2005

towPawel 13:54 | 14.07.2018

Wygląda na t, że ograniczenie dwóch wjazdów drogą lądową obowiązuje :( Ja już w tym roku wykorzystałem moje dwa wjazdy. Czy próbować trzeci? Tajowie mają wszystko restrykcyjnie w komputerach, a rozmawiałem z koleżanką, której na granicy powiedzieli, że to był jej ostatni raz w roku. Tajlandia to trochę dziwny kraj jednak.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl