Forum dyskusyjne

Bolonia - Florencja

kategoria podróże po świecie

kraj Włochy

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 14:28 | 16.07.2018

Jaki pociąg wybrać między Bolonią a Florencją? Słyszałem o 3:
- Frecciarossa - jedzie krótko, najdroższy, ale głównie tunelami - nie da się nic zabaczyć
- Regionale - jedzie najdłużej, do głównego dworca, ale można oglądać fajne widoczki?
- Intercity - nie jedzie do głównego dworca?

Czy to prawda? Co polecacie?

bartu233 dołączył
01.08.2018

bartu233 14:20 | 01.08.2018

Polecam sprawdzać w necie na miejscu a nie martwić się jeszcze przed wyjazdem. Teraz internet to nie problem np ja używam sieci Otvarta - internet i rozmowy są bezproblemowe

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 15:03 | 01.08.2018

bartus233, jak nie masz za wiele do powiedzenia, nie pisz.

Po to przygotowuję się do wyjazdu, każdego, aby nie musieć się martwić na miejscu. Ileż to razy pomagałem naszym rodakom, jak wysiedli z samolotu w Rzymie, Paryżu, Dubaju, Bergamo, itp. i nie wiedzieli gdzie się udać, jak dojechać, za ile. Słychać tylko: a jaki bilet kupić, a który autobus, co jest najbardziej opłacalne?

Po pierwsze, już wiem, że bilet na pociąg regionalny kupię na miejscu, ale na te najszybsze, miejscówek może już nie być. Po drugie, kupując w internecie można trafić okazyjne promocje i zapłacić znacznie mniej. Po trzecie, mając pełne dane, mam wybór i spokój. Po czwarte, każde forum jest po to, aby informować/doradzać, a nie czytać głupkowate teksty w stylu: a nie martwić jeszcze przed wyjazdem.

Internet mam za darmo, w całej Europie. Rozmowy również. Ale i tak wolę być przygotowany, dobrze poinformowany.

Krzysztof Woy dołączył
02.06.2018

Krzysztof Woy 23:00 | 30.08.2018

I srebrna i czerwona strzala tak samo jadą. Oglądać nie ma jak bo pędzą 300 na godzinę. Tylko widoki w oddali można muskac wzrokiem, bo te bliskie nic szczególnego. Pola, pola i zarośla. Te wolniejsze puszczają innymi trasami. Widoki raczej nie ma iekawe. Bolonie trzy lata temu wybrałem jako punkt wypadowy właśnie do Florencji, Wenecji. Szybka jazda i tania, bo bilety z ulgami na paszpirt, ale kupowane wcześniej. Pozdro

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 14:58 | 04.09.2018

Popatrz sobie tutaj
www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchAdvInputViewe  r&cFID=fOBGGMaCQCzW

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 09:49 | 28.09.2018

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale w ubiegłym tygodniu byłem w Boloni i Florencji, jeździłem Regionale. To są krótkie trasy, Regionale są piętrowe i zwykłe przypominające nasze stare dalekobieżne. Jeżdżą z prędkością nawet 150/h. Koszt przejazdu Bolonia - Florencja może wynosić około 7 Euro. Być może w Porta Centrale będziesz miał przesiadkę

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 10:06 | 28.09.2018

Mała pomyłka Prato Centrale, a bilet kosztuje 9:45 E

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 15:50 | 01.10.2018

Byłem i ja. Jeździłem w końcu zarówno szybkimi, jak i regionalnymi. Generalnie, uważam, że koleją po włoskiej ziemi można śmigać:)

Tu parę słów o kilkudniowym wypadzie - Florencja, Bolonia, Piza i ...Cinque Terre: jadziemlecim.wordpress.com/2018/09/26/florencja-i-duzo-wiecej/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl