Forum dyskusyjne


Jednodniowa wycieczka śladami 34 Kamerdynera 34

kategoria inne

kraj Polska

[fb] Michał Dziarmaga dołączył
12.05.2018

[fb] Michał Dziarmaga 21:22 | 04.11.2018

Polecam Państwu marszrutę jednodniowej wycieczki autorstwa mojej mamy, zafascynowanej książką i filmem "Kamerdyner".
Z Juraty wyruszyliśmy po śniadaniu i przed południem dotarliśmy do Piaśnicy- Kaszubskiego Katynia w którym Niemcy stracili Polaków- przedstawicieli lokalnej inteligencji- wskazanych na listach stworzonych zawczasu przez ich niemieckich sąsiadów. Z tak zarysowanym tłem historycznym wracamy do zamku rodziny von Krockow w Krokowej by poznać historię braci z których jeden pozostał wierny Polsce a drugi dał porwać się zbrodniczej ideologii Hitlera. W zamkowej kawiarni polecamy pyszne ciasta i kawę. Dalej udajemy się do nieistniejącego Starzyńskiego Dworu rodziny von Grass gdzie warto odwiedzić malowniczo położone się między stawem a polami mauzoleum z grobami rodziny von Grass. Przy odrobinie szczęścia może uda Wam się zajrzeć do kaplicy dworskiej przylepionej do bramy wjazdowej na teren majątku (dziś w rękach prywatnych). Na zakończenie udajemy się do letniego pałacu rodziny von Below- efekt fantastycznego położenia posiadłości nad brzegiem Zatoki potęgują smaki gęsiny i kaczki z tutejszej restauracji :-)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl