e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Pierwszy wyjazd do Tajlandii

kategoria podróże po świecie

zbyflo dołączył
05.11.2018

zbyflo 20:07 | 05.11.2018

Witam
Chciałbym z żoną na własną rekę zwiedzić oraz poodpoczywać w Tajlandii na przełomie Grudzień 2018 / Styczeń 2019 około 14 dni.W związku z tym iż sądzę ,ze nie będzie to nasz ostatni wyjazd w tamtą stronę więc na początku chciałbym zwiedzić BKK i Krabi.Może pytanie zaczne od biletu ; gdzie kupić ? gdzie kupić bilet kolejny z BKK na Krabi i z powrotem ? gdzie i jakie hotele rezerwować ? czy może skorzystać na pierwszy raz z biura bo za taką wycieczkę 14 dni proponujją na dwie osoby około 16 tyś. zł ( zapewniając zwiedzanie i plażowanie )

senia dołączył
20.06.2008

senia 02:52 | 06.11.2018

Tajlandia jest bardzo łatwa do ogarnięcia, więc jeśli zaczynać podróż na własną rękę to jest to właściwy kierunek. Najlepsze ceny na przeloty mają obecnie UIA oraz Qatar. Skyscanner.pl pokaże Ci ceny różnych linii, jeśli nie jesteś związany datami wrzuć wyszukiwanie cen na cały miesiąc. Na Krabi też najlepiej samolotem. Właśnie leciałam za 200 PLN Thai Lion. Hotele, przynajmniej na początek na tradycyjnych wyszukiwarkach Trivago, hotels, booking.com.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 07:55 | 06.11.2018

Cześć!

Jeśli chodzi o bilety lotnicze to oczywiście kupuj u operatora lotu. Do wyszukania lotów poza skyscanner możesz spróbować wykorzystać aplikację hopper (dostępna w sklepie play jeśli masz telefon z androidem), która szybko pozwala wychwycić przyjazne cenowo terminy.

Przełom grudnia i stycznia to gorący termin jeśli chodzi o ceny biletów na trasie Warszawa / Bangkok i może być trudno znaleźć coś w rozsądnych cenach (rozsądna to wg mnie 2000 - 2200 zł / osoba). Samo wydostanie się z Bangkoku to rzeczywiście kwota w granicach 100-200 zł za osobę - trzeba tylko pamiętać, że ten lot będzie odbywał się prawdopodobnie z drugiego lotniska.

Pogląd cenowy odnośnie tego ile kosztują wszelkie atrakcje na Krabi możesz znaleźć pod chociażby tym adresem (dokładny opis aktywności plus cena). Od siebie mogę dodać, że akurat wycieczki z tej oferty zawierają ubezpieczenie (sprawdzone na własnej skórze gdy pokryli mi koszty pobytu w szpitalu). Z drugiej strony będąc w Krabi widziałem też i tańsze opcje tourów więc link traktuj tylko poglądowo jako narzędzie pomocne we wstępnej kalkulacji.

krabitrek.com/ 

Nie znam programu wyjazdu za 16 tysięcy (standard zakwaterowania, ilość udogodnień i aktywności zawartych w ofercie podstawowej). Jednak wg mnie jest to mimo wszystko kwota trochę z księżyca.

zbyflo dołączył
05.11.2018

zbyflo 09:05 | 06.11.2018

Dziękuje za odpowiedź.
To pierwszy etap gdzie kupić i szukać biletu na trasie W-wa - BKK mam załatwiony.

Po wylądowaniu w BKK może ktoś mi polecić jakiś hotel ? czym się tam dostać ? ( myślę o poruszaniu się TAXI )

Po zwiedzeniu BKK gdzie szukać ( wyszukiwarka) biletów na przelot do Krabi ? czy bilety powinienem kupić jeszcze będąc w Polsce ? ( chociaż wolałbym na miejscu nie ograniczy mi to czasu jaki mogę spędzić w BKK.)Czy mogę bezpośrednio wracać do Polski z Krabi czy muszę lecieć do BKK i następnie do kraju.Pozdrawiam

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 18:29 | 06.11.2018

>Dziękuje za odpowiedź.
>To pierwszy etap gdzie kupić i szukać biletu na trasie W-wa - BKK mam załatwiony.
>
>Po wylądowaniu w BKK może ktoś mi polecić jakiś hotel ? czym się tam dostać ? ( myślę
>o poruszaniu się TAXI )
>
>Po zwiedzeniu BKK gdzie szukać ( wyszukiwarka) biletów na przelot do Krabi ? czy
>bilety powinienem kupić jeszcze będąc w Polsce ? ( chociaż wolałbym na miejscu nie
>ograniczy mi to czasu jaki mogę spędzić w BKK.)Czy mogę bezpośrednio wracać do Polski
>z Krabi czy muszę lecieć do BKK i następnie do kraju.Pozdrawiam
>

Wejdź na którąś wyszukiwarkę typu booking i wybierz sobie hotel jaki chcesz, w Bangkoku są ich tysiące. Część oferuje transfer z lotniska. Bilety możesz kupić w Polsce, możesz w Tajlandii, szukasz przez te same wyszukiwarki. Na ostatnią chwilę może jednak być trochę drożej. Lotów z Krabi do Polski nie ma. Proponuję trochę się rozejrzeć po forum, bo wszystko o co pytasz było tu wielokrotnie poruszane.

[fb] Jerzy Puchowicz dołączył
02.12.2016

[fb] Jerzy Puchowicz 20:17 | 06.11.2018

Tego typu pytania i odpowiedzi na forum sa nieefektywne i niczego ci nie rozwiażą. W internecie jest szereg portali - wyszukiwarek lotów (i najlepiej potem kupić bilety u przewoźnika), wyszukiwarek hoteli itp. Tam na prawdę znajdziesz wszystko. Możesz także po prostu iść do księgarni i kupić zwykły przewodnik.
W ten sposób znajdziesz na prawdę większość informacji. Na forum zapytraj o szczegóły - np. zamierzasz b yc w Krabi to pytaj o interesujace cię szczegóły na forum.
A co do Tajlandii to jest bardzo przyjazna dla turystów, w internecie znajdziesz dosłownie wszystko (bo przecież klient to Pan i Tajowie o tym wiedzą), jak nie wiesz to odpowiedzą i pomogą w hotelu, a wycieczkę jak nie chcesz sam to zorgsanizuje ci miejscowe biuro podróży - w co drugim domu jakieś znajdziesz.

[fb] Jerzy Puchowicz dołączył
02.12.2016

[fb] Jerzy Puchowicz 20:23 | 06.11.2018

bilety BKK Krabi - jest kilka lini lotniczych miescowych, najpopulariesza Air Asia, ale poszukaj też Lion czy Smile.Nie ma przeszkód aby wracać bezposrednio z Krabi (nie przez BKK) jak znajdziesz odpowiednie połaczenie.

zbyflo dołączył
05.11.2018

zbyflo 21:57 | 09.11.2018

Lot mniej więcej mam ogarnięty , po zwiedzeniu BKK ( przeznaczam 4 dni i nie wiem czy to mało czy dużo ? ) czas na wypoczynek i tu moje pytanie ; Phuket czy Krabi ? chciałbym cos jeszcze tam zwiedzić nie tylko leżenie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl