e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Podróż poślbna do Tajladnii

kategoria podróże po świecie

Adasiek dołączył
06.11.2018

Adasiek 11:15 | 06.11.2018

Cześć
Planujemy nasza 16 dniowa podróż poślubną (10.11-25.11). I chciałbym prosić o Waszą pomoc. W Tajlandii będziemy całe 14 dni. Na razie mam w planach zacząć od 2 dni w Bangkoku (tam lądujemy). Potem chcemy ruszyć na 2 dni Bang Pain->Ayutthaya-> Kanchanaburi -> Rzeka Kwai-> Damoen Sudak -> Bangkok (damy radę w 2 pełne dni?). Z rana lot do Phuket i tam jeden dzień. Kolejnego dnia z rana Park Khoa Sok na 2 dni. (www.khaosokecoresort.com/…/cheow-lan-lake-khao-sok̷  0;/). Z parku chcemy nie wracać do Phuket a udać się do Koh Samui i spędzić tam 2 dni(za mało, za dużo?)
I teraz parę pytań.
1. Czy ten plan ma ręce i nogi?
2. Ile czasu przeznaczyć na Koh Samui?
3. Gdzie się udać pomiędzy Koh Samui a Chiang Mai+Chiang Rai?

.Wrzucam jeszcze mój wstępny szkic dni.

11.11 BANGKOK
12.11 BANGKOK
13.11 Bang Pain->Ayutthaya-> Kanchanaburi -> Rzeka Kwai-> Damoen Sudak -> Bangkok
14.11 Bang Pain->Ayutthaya-> Kanchanaburi -> Rzeka Kwai-> Damoen Sudak -> Bangkok
15.11 Phuket
16.11 Park Khao Sok
17.11 Park Khao Sok
18.11 Koh Samui
19.11 Koh Samui
20.11 ??
21.11 ??
22.11 Chiang Rai
23.11 Chiang Mai
24.11 Chiang Mai

Dzięki za porady!

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 12:55 | 06.11.2018

Generalna sugestia - pobyt nad morzem (Phuket i reszta) przesuń na koniec wyjazdu. Tak jest lepiej. Najpierw wędrówka, a potem relaks...

"3. Gdzie się udać pomiędzy Koh Samui a Chiang Mai+Chiang Rai?"
Najlpeiej nigdzie. Masz już kilka wytypowanych miejsc, które chcesz zobaczyć i nam tym skoncentruj się. Przejazdy jednak pochłaniają sporo czasu więc jak nadmiernie rozbudujesz swój dość krótki wyjazd to zrobisz taki ekspres pomiędzy lotniskami i autobusami. Sporo na tym stracisz, zmęczysz się, a mało zobaczysz. Jeżeli jeden dzień przeznaczyłeś na Chiang Rai, a z przejazadami faktycznie zostanie Ci tylko parę godzin to co można zrobić z takim epizodem? Nie wiele. Pewnie zaliczysz osławioną wioskę Karenów (Długich Szyj) - nawiasem mówiąc lepiej omijać z daleka to smutne miejsce. Lepiej dorzucić jedne dzień i wybrać sie do górskich wiosek. Żyje tam sporo różnych ludków - oprócz Karenów są m.in. Lisu, Meo (Mong), Lahu czy Akha.

Phuket to miejsce mocnie zadeptane przez turystów. Jeżeli lubisz tlok to jest OK, ale można tez poszukać innych fajnych miejsc. Tutaj nie doradzę bo obu stronach tajskich wybrzeży byłem już sporo lat temu, a są to miejsca dość dynamicznie zmieniające się z każdym rokiem.

Adasiek dołączył
06.11.2018

Adasiek 09:44 | 07.11.2018

chiang mai i chiang rai chcemy na koniec z powodu festiwalu. Myślisz, że ile dni przeznaczyć Chiang Mai+Chiang Rai? Te 3 to wstępny plan ale z tego co mówisz to możę lepiej około 5?

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 13:07 | 06.11.2018

Cześć!

Listopad to najgorszy okres dla Koh Samui. Po pierwsze to czas kiedy na tej wyspie masz największe prawdopodobieństwo opadów a po drugie największa atrakcja turystyczna tego miejsca czyli Ang Thong National Marine Park jest zamknięty. Oczywiście nie ma reguły i czasem pogoda dopisze (mi się akurat przyfarciło ale jeszcze nie wiedziałem o pogodzie i o tym, że Ang Thong jest zamknięty).

pozdrawiam
Chris

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 16:54 | 07.11.2018

To wszystko zależy od tego co chcesz zobaczyć. Poczytać sobie trochę o miejscach określić dokładniej cele. Jedziecie się zrelaksować a nie biegać od miejsca do miejsca. Czasem warto zwolnić. Mi się na przykład podczas wycieczki "za miasto" przy kawce udało się dostrzec gdzieś na szczycie kształt świątyni. Trochę nas to kosztowało nerwów i czasu żeby się tam dostać. Finalnie okazało się, że świątynia dopiero nabierała kształtów (niektóre elementy jak figura Ganesh były już wykończone) ale widok z tamtego miejsca bije na głowę widoki z Doi Suthep i widoki z uwielbianej przez Tajów Wat Phra That Doi Kham. Dodatkowo zero ludzi.

Jeśli chcesz przeznaczyć na oba miejsca tylko 3 dni to jest to wg mnie za mało czasu. Nawet zakładając na wstępie , że nie zobaczysz miejsc w stylu Khun Korn Forest i Doi Inthanon czy Mae Doi Salong.

Adasiek dołączył
06.11.2018

Adasiek 09:42 | 07.11.2018

Dzięki. Sprawdziliśmy i w takim razie Koh Samui odpuszczamy. Bylibyśmy wdzięczni za propozycję gdzie w takim razie się udać po Parku Khao Sok .

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 20:34 | 06.11.2018

Cześć!

Jeszcze sobie przypomniałem o jednej rzeczy godnej uwagi i zbieżnej z Waszym czasem w Tajlandii. Oczywiście nie mam pojęcia czy to Was zainteresuje ale od 21 do 23 listopada w Chiang Mai w tym roku przypada świętowanie Loy Krathong, (jak powszechnie wiadomo sporo świąt w Tajlandii jest ruchomych i związanych z fazami Księżyca), które w Chiang Mai jest moim zdaniem obchodzone najbardziej spektakularnie. Wpisz sobie w yt frazę : Loy Krathong Lantern Festival. Może to będzie jakaś inspiracja do odwiedzenia lub nie CM w tym terminie

Pozdrawiam
Chris

zawodowiec_leon dołączył
05.11.2018

zawodowiec_leon 10:03 | 08.11.2018

Cześć!

Jeśli chodzi o Tajlandię, oprócz tego ze mam jedne z lepszych zdjęć z podróży, zapamiętam jeszcze - słabo oznakowane trasy. Szczerze powiem, że gdybyśmy z kumplem nie mieli GPS to chyba byśmy nie wrócili na nasze lokum. Dlatego z doświadczenia powiem, że warto zabrać sobie internet - chociaż jeden Wam się przyda, bo nie dość że może uratować tyłek, to będziecie mieć kontakt z rodziną.
U mnie no to było ważne, bo rodzice myśleli że w Tajlandii to jak w Korei :D

Macie mało czasu, więc żebyście nie szukali podaję link tego z czego ja korzystałem: www.simglob.com/cennik/tajlandia 

Udanego wypadu!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl