Forum dyskusyjne

W poszukiwaniu raju utraconego

kategoria podróże po świecie

Antimatter dołączył
29.11.2015

Antimatter 12:21 | 18.11.2018

Zastanawiam się jak wiele osób na Globtroterze po cichu ciągle marzy o dzikiej, egzotycznej plaży, o której się rozmyślało przed ruszeniem w świat, a której istnienie zweryfikowała rzeczywistość. U mnie marzenie o takim tropikalnym raju było powodem, dla którego zaczęłam podróżować,ale zawsze był też głód, żeby zobaczyć coś więcej, piramidy, świątynie, wulkany, a nawet jeśli miało być 'tylko' egzotycznie, to kierowałam się fajną rafą, atrakcjami pod wodą. Tym sposobem naoglądałam mnóstwa plaż, zanurzyłam stopę w każdym oceanie, ale to w większości były miejsca, które służy też jako świetne miejsca wypadowe, więc do dzikości im daleko.
A teraz, pierwszy raz, muszę zaplanować typowe wakacje 'leżenie i nicnierobienie' zamiast podróży i stwierdziłam, że to świetna okazja, żeby poszukać tej mojej wymarzonej plaży i w tym miejscu będę wdzięczna za wskazówki.
W głowie zawsze miałam Andamany albo San Blas, jako takie miejsca gdzie chciałabym się udać jeśli miałoby chodzić tylko o relaks, ale im więcej czytam tym bardziej dochodzę do wniosku, że tam się spóźniłam. Nie szukam szerokich, piaszczystych plaż,raczej palm wchodzących prawie do wody, żadnego człowieka przed sobą, ani po lewej, ani po prawej ;) chciałabym chociaż raz poczuć się w takim miejscu sam na sam z przyrodą.
Z mniej romantycznych wymagań: dobra pogoda w styczniu/lutym, nie licząc lotów, na miejscu do 7tys na dwie osoby na dwa tygodnie. Da się?

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 12:26 | 19.11.2018

Jesli ma to byc pobyt w hotelu za 3500 zl od osoby, to chyba zdajesz sobie sprawe, ze nie jest to to, czego szukasz (a przynajmniej to co jest wyzej opisane). Dzikie plaze bywaja - np Wyspy Salomona...

magdarej09 dołączył
10.09.2018

magdarej09 14:41 | 27.11.2018

Wcześniejsza rezerwacja wybranego kurortu (przed sezonem letnim) pozwoli na wydanie mniejszych pieniędzy nie tracąc jakości usług. Polecam kierunek Hiszpania. Na tej stronie: lifestyle7.pl/niezapomniane-hiszpanskie-wakacje/  można znaleźć trochę inspiracji. Duży wybór wybrzeży a na nich wiele atrakcji. Znajdzie się też miejsce do kontemplacji przyrody. Warto zastanowić się też czy nie lepiej wybrać okres jesienny na przeżycie swoich niezapomnianych wakacji. W tym czasie z pewnością nie ma tłumów.

Antimatter dołączył
29.11.2015

Antimatter 23:00 | 02.12.2018

>Jesli ma to byc pobyt w hotelu za 3500 zl od osoby, to chyba zdajesz sobie sprawe, ze
>nie jest to to, czego szukasz (a przynajmniej to co jest wyzej opisane).

Cześć,

napisałam, że taki mam budżet na miejscu, nie, że tyle chcę wydać na hotel :)

Anja Ficia dołączył
03.01.2017

Anja Ficia 14:40 | 03.12.2018

Witam, wyspy San Blas są takim miejscem. Byłam w Panamie w lutym tego roku. Pod koniec wyprawy popłynęłam na jedną z tych wysp zamieszkałą przez rdzennych indian plemienia Kuna. Wysepka mała, można ją przejść dookoła w kilka minut. W jednej części wyspy wioska indiańska, a w drugiej miejsce tylko dla Ciebie. Drewniana chatka z widokiem z tarasu na morze Karaibskie, a schody z niego prowadzące prosto do wody. Palmy leniwie zawieszone nad wodą... tylko morze, palmy i Ty... spokój cisza. Można popłynąć również na którąś z wielu okolicznych bezludnych wysepek. Jedyny minus to ogrom śmieci wyrzucanych przez morze :( pomimo sprzątania linii brzegowej kilka razy dziennie było ich przytłaczająco dużo. Pozdrawiam.

Anja Ficia dołączył
03.01.2017

Anja Ficia 14:42 | 03.12.2018

Co do biletu do Panamy to polecam czartery. Leciałam bezpośrednim lotem z Warszawy za niecałe 2000 zł w obie strony :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl