Forum dyskusyjne


Bezcłowka

kategoria podróże po świecie

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 23:35 | 25.02.2019

Cześć.

Mam dylemat, może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Mam lot z Los Angeles linia lufthansa z przesiadką w Monachium docelowo do Wiednia.

Czy jeśli kupię alkohol w L.A. na strefie wolnocłowej to będę mogła bezproblemowo wnieść go na pokład w Monachium czy też zostanie mi on odebrany?

Z góry dziękuję za pomoc.

Kiwi


Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 01:12 | 26.02.2019

Nie wiem na 100%, ale gdy kupujesz alkohol w sklepie bezcłowym, to jest on następnie pakowany w specjalną przezroczystą plastikową torbę, która jest 'oficjalnie' szczelnie zamknięta. Tak długo, jak nie otworzysz tej torby, nie powinnaś mieć problemów z wniesieniem jej na pokład samolotu.

Kiedyś wracając z Kuby do Toronto mieliśmy międzylądowanie w Varadero i kazali wszystkim opuścić samolot, a potem przy ponownym wejściu przejść przez normalną kontrolę celną. Ja nie miałem problemu z kupionym przedtem alkoholem, bo znajdował się w tej 'zalakowanej' torbie, ale kilku turystom, którzy otworzyli takie torby na pokładzie samolotu w celu degustacji kubańskiego rumu, skonfiskowano alkohol.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl