Forum dyskusyjne

Czy powinienem oddać jej pieniądze za bilet lotniczy

kategoria podróże po świecie

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 14:00 | 15.04.2019

Witam Wszystkich Forumowiczów.

O co chodzi... Otóż chciałem się poradzić, jak powinienem się zachować w sytuacji następującej.
Miałem ze znajoma wyjechać do Jordanii. Jednak dwa miesiące przed podróżą okazało się, że nie mogę lecieć. Zapewniam, że nie było to moje "widzi mi się". Znajoma" od jakiegoś czasu była w posiadaniu moich pieniędzy. Dowiedziawszy się, że nie mogę lecieć, ostentacyjnie oznajmiła, że rekwiruje część kwoty na rzecz swoich wydanych pieniędzy na bilet.

Czy miała do tego prawo ?

W końcu chyba od czegoś są ubezpieczenia biletów. Twierdzi, że sama nie może podróżować po kraju Arabskim, zaznaczam, że nie jest blond długonogą małolatą.
Co o tym sądzicie? Proszę o obiektywne opinię.

Pozdrawiam

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 15:21 | 15.04.2019

szanowny Gorczi, tu jest portal o podróżach a nie o poradach prawnych,są kancelarie adwokackie i radcowskie i tam idź i szukaj porady

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 17:47 | 15.04.2019

Oj Szpaku Szpaku nie bądź taki wrażliwy. Po co mam tracić jeszcze więcej pieniędzy. Do sądu nie pójdę bo nie chce jej więcej oglądać. No i ten temat właśnie jest związany z podróżowaniem . Cześć

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 09:37 | 16.04.2019

Cześć!

Przede wszystkim wydaje mi się, że w ten sposób tego problemu nie rozwiążesz (powielanie tego wątku także nic dobrego Tobie nie przyniesie). Nie wszystko jest tu do końca zrozumiałe i jasne.

Jeśli mieliście lecieć razem to logiczne, że rezerwację też powinna opłacić od razu dla dwóch osób. Zatem gdyby wydała pieniądze na opłacenie rezerwacji i Ty powierzyłbyś jej kwotę TYLKO na opłacenie rezerwacji to raczej nie miałaby czego zdefraudować. Skoro w swojej wypowiedzi podejmujesz wątek ubezpieczenia biletów (a raczej rezerwacji) to mam pytanie. Czy Ty w ogóle widziałeś opłaconą rezerwację z Twoimi danymi osobowymi i terminem adekwatnym do pierwotnie ustalonego?

Niezależnie od odpowiedzi na ostatnie pytanie żadnej ze stron tej konfliktowej sytuacji chluby to nie przyniesie. I to powinna być wskazówka, że lepiej zamknąć ten wątek i "prać takie brudy" indywidualnie.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:13 | 16.04.2019

Temat nie jest związany z podróżowaniem, jest on związany z twoją prywatną sprawą. To tak samo jak bym napisał że kupiłem buty do podróżowania a później nie pojechałem w tą podróż i co mam zrobić. I proponuję nie zaśmiecaj forum. Cześć

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 00:26 | 20.04.2019

Do mety- bilety kupowałem ja. Ona była w posiadaniu moich pieniędzy na inny cel jeszcze z wcześniejszych potrzeb które finału nie znalazły. W momencie kupna biletów do Jordanii koleżanka" zrobiła mi przelew zwrot kasy za swój bilet. Ok. Jednak cały czas była w posiadaniu mojej kasy, której nie mogła oddać bo była w innej walucie. (Przez długi czas dziwnie nie miała czasu ich wymienić na PLN i zrobić mi przelewu, ale ok poczekam myślę) I w chwili kiedy jej oznajmiłem, że nie lecę do Jordanii ona rekwiruje z tych pieniędzy swoją równoznaczną kwotę jaąi wydała na bilet pod pretekstem, że sama przecież nie poleci.

(Do Seni dobrej samarytanki, Stalkerem?? chyba coś Ci się pomieszało w czytaniu, no a co karalne a co nie to lepiej wytłumacz swojej podopiecznej.)

Powielanie tego wątku być może nic dobrego mi nie przyniesie. Jednak chodzi o to, aby ludzie udający się w podróże z niezaufanymi kompanami, uważali w podobnych sytuacjach na tego typu chamskie i bezczelne zachowania i nie pozwalali się tak łatwo okraść, ale naprawdę nie podejrzewałem jej o tak słaby ruch.
Do pewnego momentu nie byłem pewien czy "koleżanka" miała prawo do zarekwirowania moich pieniędzy czy też nie, dlatego założyłem wątek. Po wypowiedziach forumowiczów jestem pewien, że takiego prawa nie miała. Tym bardziej, że podróż 15-25 MARCA 2019 do JORDANII ODBYŁA !!!!!!!! (dziękuje Colmar za info. nie miałem za bardzo jak sprawdzić jej fejsa bo przecież mnie z niego usunęła.. jednak pieniędzy jak nie było tak niema. Więc teraz jest wszystko, aż nad jasne. Złodziejka. Pozdrawiam uczciwych.

senia dołączył
20.06.2008

senia 13:06 | 16.04.2019

Gorczi, ile razy będziesz wznawiał wątek? Wydoroślej. Udanych podróży.

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 01:19 | 17.04.2019

Senia-obronczyni. Mogła ubezpieczyć sobie bilet a nie łatwym sposobem i egoistycznym ZAREKWIROWAĆ ? UKRAŚĆ, moje pieniądze. Jeszcze dodam że sprytnie je przetrzymała. Ciekawe kiedy Ciebie wykorzysta. Prawda boli wiem. Wątek i temat będę powtarzał i rozgadywał gdzie tylko się da, niech następnym razem się zastanowi. Pozdrawiam

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:19 | 17.04.2019

Kolego Gorczi, napiszę krótko przeczytaj sobie tytuł tematu a następnie twój post a jak już sobie to wszystko poukładasz to kup sobie kodeks karny z komentarzem. I tyle w temacie.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 14:56 | 17.04.2019

Co racja, to racja. Gorczi, najpierw zdecyduj się czy jesteś poszkodowany czy nie. Jak stwierdzisz, że zostałeś oszukany i chcesz w ramach obywatelskiego obowiązku ostrzec innych, to załóż odpowiedni wątek typu "Ostrzegam przed taką i sraką, bo ma lepkie raczki i należy mieć to na uwadze wybierając się z nią w podróż". Lub coś w ten deseń. I idź z tym na pierwszy posterunek policji, a nie skamlesz tutaj jak szczeniak na widok parówki.
Pozdrawiam.

senia dołączył
20.06.2008

senia 11:45 | 18.04.2019

Gorczi, o mnie się nie martw. Zamknij tą sprawę po prostu. Tak albo siak. Nikt jej za Ciebie nie rozwiąże. A jeśli chcesz zostać stalkerem... (w stosunku do koleżanki) Twój wybór, ale to jest karalne.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 12:39 | 18.04.2019

Dokładnie, Gorczi, otwórz i "zamknij" tę sprawę.
I zacznij się orientować.
Twoja, pożal się Boże, eks-koleżanka chwali się na swoim "fejsie" podróżą do Jordanii odbytą 15-25? marca z niejakim Patrykiem K. Zakładam, że to nie Ty. Jeżeli faktycznie zawłaszczyła twoją kasę na swoją podróż, którą najwyraźniej odbyła, to moim zdaniem jest to szczyt jej bezczelności ... ale i też głupoty.
Robisz tak - zrzucasz i kopiujesz interesujące fragmenty z jej "fejsa". Kopiujesz cały dialog pomiędzy wami z poczty, sms-ów czy z czego tam korzystaliście. Następnie z całą tą makulaturą udajesz się na dowolny komisariat i zgłaszasz sprawę. Policja to kwalifikuje i nadaje bieg sprawie ... I jak się koło dupy zagotuje, to albo się nawróci i zwróci Tobie kasę w zębach ... albo się skończy rumakowanie po świecie "na krzywika".
Pozdrawiam.

dżejpitu dołączył
31.03.2018

dżejpitu 13:28 | 18.04.2019

Trochę dziwnie prowadzisz ten wątek Gorczi. Jeżeli z twojej strony sprawa jest czysta bez żadnego "ale" pisanego małym druczkiem, to napisz wreszcie o kogo chodzi, albo przestań zawracać dupę jakąś niesprecyzowaną "koleżanką", bo guzik wynika z tego pisania. A przy okazji wypadałoby abyś ustosunkował się do wypowiedzi jeszcze z poprzedniego starego-nowego wątku. Padły tam mocne słowa pomiędzy użytkownikami, tylko autor wątku jakby najmniej był nim zainteresowany. Jak tak dalej będziesz postępował to w końcowym rozrachunku może się okazać, że sam wyjdziesz na dupka wartego swojej "koleżanki".

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 00:27 | 20.04.2019

Do mety- bilety kupowałem ja. Ona była w posiadaniu moich pieniędzy na inny cel jeszcze z wcześniejszych potrzeb które finału nie znalazły. W momencie kupna biletów do Jordanii koleżanka" zrobiła mi przelew zwrot kasy za swój bilet. Ok. Jednak cały czas była w posiadaniu mojej kasy, której nie mogła oddać bo była w innej walucie. (Przez długi czas dziwnie nie miała czasu ich wymienić na PLN i zrobić mi przelewu, ale ok poczekam myślę) I w chwili kiedy jej oznajmiłem, że nie lecę do Jordanii ona rekwiruje z tych pieniędzy swoją równoznaczną kwotę jaąi wydała na bilet pod pretekstem, że sama przecież nie poleci.

(Do Seni dobrej samarytanki, Stalkerem?? chyba coś Ci się pomieszało w czytaniu, no a co karalne a co nie to lepiej wytłumacz swojej podopiecznej.)

Powielanie tego wątku być może nic dobrego mi nie przyniesie. Jednak chodzi o to, aby ludzie udający się w podróże z niezaufanymi kompanami, uważali w podobnych sytuacjach na tego typu chamskie i bezczelne zachowania i nie pozwalali się tak łatwo okraść, ale naprawdę nie podejrzewałem jej o tak słaby ruch.
Do pewnego momentu nie byłem pewien czy "koleżanka" miała prawo do zarekwirowania moich pieniędzy czy też nie, dlatego założyłem wątek. Po wypowiedziach forumowiczów jestem pewien, że takiego prawa nie miała. Tym bardziej, że podróż 15-25 MARCA 2019 do JORDANII ODBYŁA !!!!!!!! (dziękuje Colmar za info. nie miałem za bardzo jak sprawdzić jej fejsa bo przecież mnie z niego usunęła.. jednak pieniędzy jak nie było tak niema. Więc teraz jest wszystko, aż nad jasne. Złodziejka. Pozdrawiam uczciwych.

senia dołączył
20.06.2008

senia 22:31 | 20.04.2019

Skoro już mnie wywołałeś, to powiem tylko, że jest lekko żenującym Twój brak refleksji na własny temat. Dlaczego ktoś, z powodu Twoich nieodpowiedzialnych decyzji, ma być stratny finansowo? Dziwie sie, ze sam nie zaproponowałeś pokrycia kosztów, skoro to TY chłopie nawaliłeś! Nie bylo tak? Nie manipuluj tutaj publiką. Pozdrawiam. Swoj udzial w tym wątku niniejszym kończe.

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 14:13 | 21.04.2019

Sęn dzio jeżeli owa koleżanka nie ma nic na sumieniu dlaczego sama nie dołączy do tematu. Ja nawaliłm?? Ha.. szczerze żałuje że nie mogłem jechać. Może bym i nawet pieniądze oddał pal licho bym powiedział ale w momencie kiedy sama podjęła bo miała taką mozliwość nie czekając na moją decyzję to porostu przegieła.To że nie mogłem jechac to nie było moje widzi mi się. I kto tu musi dorosnąć. Nazywanie moją decyzję nieodpowiedzialną to szczyt ingerencji w moje problemy. Koniec końców no przecież nie jest stratna bo podróż ODBYŁA. Więc chyba rozumiem że dociera teraz do Ciebie że jestem podwójnie stratny?

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 21:13 | 21.04.2019

Gorczi to wreszcie o co chodzi tobie, bo im dłużej piszesz tym bardziej chyba się gubisz. Myślę że chodzi tobie o to że dostałeś kosza. a teraz robisz wszystko żeby być na wierzchu i jaki ty jesteś aniołek.

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 11:52 | 22.04.2019

???... Nie muszę nic robić żeby być na wierzchu. Nie kosza tylko zostałem okradziony.

Gorczi dołączył
07.11.2016

Gorczi 11:53 | 22.04.2019

I coś czuje Szpaku.. Tzn pozdrów kelezanke

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl