Forum dyskusyjne

Uważajcie na ITAKĘ - oszukuje klientów - sprawa przed UOKiK

kategoria podróże po świecie

Doreen dołączył
03.08.2019

Doreen 14:19 | 03.08.2019

Itaka to obecnie dramat.
Nie szanują klienta, naruszają prawo w umowach z klientami i naruszają zbiorowe prawa konsumenta.

Nie jest możliwe złożenie skargi w Itace - skutecznie to zablokowali rażąco naruszając prawo.

Sprawa Itaki toczy się już przed organami państwowymi, w tym przed UOKiK.

Odsyłam do filmiku na you tube:
"Jak biuro podróży Itaka narusza prawa klientów"
youtu.be/rQQdR9sPt3k 
Tam są szczegóły.

Przekażcie osobom jako ostrzeżenie czego należy pilnować podpisujac umowę z Itaką!!!

Mój wyjazd z nimi to Objazdowa Indonezja 14 dni w maju 2019. To był ostatni z nimi wyjazd!!!

Wady
Oszukiwanie klientów, uniemożliwianie złożenia skargi, przypadkowy pilot wycieczki o cechach charakteru takich jak złośliwość i mściwość - dodatkowo nie zainteresowany wycieczką, lecz własnym blogiem

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 18:36 | 03.08.2019

Rysiu, bardzo cię lubię, morda!

Dlatego właśnie na tym forum wymieniamy się doświadczeniami z wyjazdów bez biur podróży. W związku z tym źle trafiłeś, bo raczej nie będziemy radzili czego należy pilnować podpisując umowę z biurem, tylko będziemy radzili żeby ludzie jeździli sami,

BTW, co do zasady ubezpieczenia tak działają, że dotyczą czasu pobytu poza granicami ale nie jest prawdą, że gdy coś mi się stanie w Polsce to nie jestem ubezpieczony, bo normalnie pracuję i czy lecę z Itaką czy wychodzę z domu, jestem jednakowo ubezpieczony via NFZ.

Doreen dołączył
03.08.2019

Doreen 18:55 | 03.08.2019

Nieładnie do kogokolwiek pisać "morda".
Chyba rzeczywiście nie jest to dobre forum, bo jeśli taki tu poziom kultury to sorry...

Tak dla jasności należałoby czytać ze zrozumieniem tekstu materiał:
ustawa o imprezach turystycznych nakłada obowiązek ubezpieczenia NNW, czyli może ten skrót nic nie mówi Panu, ale oznacza następstwa nieszczęśliwych wypadków.
NFZ ubezpiecza od tego? Od kiedy?

Poza tym nie wszyscy w naszym kraju mają ubezpieczenie NFZ.
A co gdy nie mają?
Mają płacić wtedy z własnej kieszeni albo ich rodzina?

A to, że Itaka ubezpiecza klientów od granicy dopiero to są dla niej wielomilionowe oszczędności, które de facto są działaniem na szkodę klienta...

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 21:28 | 03.08.2019

Wszystko świetnie, proszę Pani, włącznie z uwagą o czytaniu ze zrozumieniem.
Ale, na tym forum rozmawiają ludzie o podróżowaniu indywidualnym, z plecakiem, szlakiem wytyczonym przez siebie, samodzielnie kupujący bilety, rezerwujący hotele, samochody czy bilety na komunikację miejską, stanową i każdą inną.
Samodzielnie ubezpieczający się.

Stąd też Itaka bardziej kojarzy mi się z ojczyzną Odyseusza, z wyspą na Zachodnim Wybrzeżu Grecji i fundacją poszukującą zaginionych.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 23:17 | 03.08.2019

Doreen
Na tubie jest tez film "Miś", z którego pochodzi cytat o Rysiu

Doreen dołączył
03.08.2019

Doreen 09:31 | 04.08.2019

Polacy to dramat.
Jak patrzę na tę dyskusję, to nie dziwię się, że byliśmy pod zaborami.
Polak najbardziej lubi atakować drugiego Polaka.

Sami Państwo zobaczcie zamiast się skupić nad wątkiem, że największe biuro podróży w Polsce oszukuje każdego klienta, czyli też waszego kolegę, przyjaciela czy kogoś z rodziny, kto nie jest globtroterem, lecz z różnych względów nie ma możliwości jechać sam, lecz jeździ z biurem, to wy czepiacie się osoby, która napisała post.

Macie jakieś współczucie, że 1 mln klientów rocznie jest przez Itakę oszukiwanych?
Że czasem są to rodziny z dziećmi, które przez cały rok na to oszczędzają, aby móc dzieciom pokazać trochę świata.
Trochę empatii.

Skoro nie korzystasz z tego Biura, przekaż ten link komuś, komu może się przydać albo komuś kto został przez Itakę oszukany...
A nie tylko ja jestem lepszy, bo nie pojechałem z itaką, nie dałem się oszukać....

Osoba, która zrobiła ten filmik zrobiła go dla wszystkich, jako ostrzeżenie, bo w odróżnieniu od części Polaków, interesuje ją los innych....

Gdyby nie było na Globtriterze już wcześniej wątków dotyczących Itaki, nie poruszyłabym teraz wątku Itaki.

Zjeździłam prawie cały świat i tym bardziej jestem zdziwiona naszą polską mentalnością.
Może pojedźcie do jakiegokolwiek kraju i przekonajcie się, zwłaszcza w Azji, jak ludzie są przyjaźni i pomocni a nie bezinteresownie zawistni jak Polacy....

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:18 | 04.08.2019

Niesamowite. Poważnie trzeba wstawiać emotikony i pisać, że to cytat z kultowego filmu, żeby ktoś zrozumiał? I ten ktoś twierdzi, że powinienem czytać ze zrozumieniem? Czas umierać.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to tak jak napisałem, wszystkie ubezpieczenia turystyczne tak działają i akurat w tym wypadku Itaka (której nie poważam i nikomu bym nie polecił) nikogo nie wkręca tylko sprzedaje standardowy produkt.

A co do pisania na tym forum o tym jak Itaka działa, to tak jakbyś wjechała na forum o gotowaniu z tekstem, że kucharz w jakiejś restauracji oszukuje na wadze kotletów mielonych... nikogo to tam nie interesuje. No może trochę bardziej bo ci, którzy gotują czasami też chodzą do restauracji.

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 20:35 | 04.08.2019

Nie w porę przywoływane narodowościowe przywary.

Znam osobiście trzy osoby, które korzystają i korzystać będą z usług biur podróży.
Ale jak podejmują decyzję o wyjeździe, to robią to świadomie, starannie zapoznają się z regułami dyktowanymi przez biuro i odpowiedzialnie akceptują ten stan. No i rzecz jasna, ponoszą konsekwencję swoich decyzji.

Oznacza to, że mimo iż jestem empatyczna - nie mam kogo ostrzegać o niebezpieczeństwach zadawania się z biurami turystycznymi.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 23:18 | 04.08.2019

Ja pierdzielę, to dramat jakiś jest. Nie ma już z kim pojechać, gdzie nie spojrzeć to oszuści, strach ruszyć się z domu. Właściwie, to na tym forum zdemaskowani zostali już wszyscy: duzi i mali, z licencjami i bez, para biura, niby biura, kluby i stowarzyszenia - tyle ich było, że trudno spamiętać. Wariaci jacyś tam z Gruzji, Ci z Kenii na K i z Etiopii, ale tych to już zupełnie nie pamiętam na co byli. W sumie to nie było tu jeszcze oszustów z Grenlandii, Antarktydy, Spitsbergenu i z tych miejscówek, na środku oceanu, co to tylko kolega Gastropoda tam bywa. Oczywiście najgorsi są soliści, bo ci to nie dosyć, że oszukują i kłamią to jeszcze zarabiają o zgrozo. No, ale żeby pierdyknąć cały milion, szacun. Tym
wistem Itaka zdecydowanie wysforowała się na czoło. Ale jest nadzieja, Doreen, jest nadzieja.

robert73 dołączył
17.12.2017

robert73 16:05 | 15.08.2019

Hej. Dorren ma rację, Itaka to nic dobrego. Kupujesz wycieczkę uzgodniony kurort, wysiadasz a oni prowadzą do innego hotelu tłumacząc że ten właściwy jest zalany wodą i nie ma miejsca. Jawne oszustwa. Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl