Forum dyskusyjne

Indonezja Wietnam czy coś innego

kategoria podróże po świecie

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 21:32 | 14.08.2019

Hej,
Pisze, ponieważ mam zgryz i potrzebuje rady.
Urlop mam od 26 listopada do 20 grudnia.
Zazwyczaj od 3 lat jeżdżę do Tajlandii, różne wyspy, potem był Laos polnocny i teraz nie wiem co zrobić w tym roku.
Myślałam Malezja,ale potem otrzeźwiło mnie bo naczytałam się,że kiepsko z pogoda.Potem przeszedł mi przez myśl Wietnam, a chyba najbardziej nakręciłam się na Indonezję, ale wszędzie praktycznie piszą,że słabo z pogodą. Czy to prawda?? Wychodzi na to,że tylko listopad grudzień najlepsza Tajlandia.
Jestem w kropce bo już nie wiem w co wierzyc a średnio chciałabym znowu być w Tajlandii. Chce jak zwykle trochę poszwendac się a trochę poplazowac,odpocząć.
Doradzcie mi proszę bo już jestem całkowicie pogubiona od natłoku tych informacji i nie wiem już w co wierzyc,a chciałabym w końcu na coś się zdecydować.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:44 | 15.08.2019

Zgadza się, Malezję w listopadzie należy sobie odpuścić. Wietnam to dobry wybór, trzy tygodnie wystarczy na zwiedzenie go od góry do dołu ( albo odwrotnie), pogoda jest różna , może padać, w górach (Sapa) pada i jest chłodno ale na południu ( Phu Cuoc) można plażować. Rozważ Kambodżę , może w połaczeniu z płd.Laosem lub płd. Wietnamem. Najlepszą opcją jest Indonezja, ale jeśli nie lubisz deszczu to unikaj w tym czasie Jawy, Sumatry czy Borneo. Bali, Flores, Sulawesi,Wyspy Banda, Raja Ampat - to są super miejscówki na ten czas.
pozdrawiam
bm
.............................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

aronia85 dołączył
04.10.2016

aronia85 08:31 | 16.08.2019

Dziękuję za informację. Ja zawsze brałam urlop właśnie listopad-grudzień,ale fakt..zawsze byłam w Tajlandii i w Laosie północnym.
Widzę jednak,że jeśli chodzi o pewnik pogodowy to Malezja i Indonezja w tym terminie to ryzyk fizyk. Wiesz...też nie chciałabym polecieć tam i miec szare niebo z deszczem bo nie ukrywam,że liczę na opalanie-zwiedzanie.
Kurcze.. północ Wietnamu wydaje się być przepiękna,ale też może być kiepsko z pogodą.Wiem,że to Azja,ale hmm pogoda to 90% sukcesu.
Myślisz,że warto polecieć na to poludnie Wietnamu? A może lecieć do Tajlandii i wybrać jakieś wyspy na południu na chillout? A stamtąd do Kambodży?
Kurcze... uparłam się na ten Wietnam,ale w sumie nie wiem czy jest sens..
A może ten Laos południowy...choc też nie wiem czy będzie taki super jak północny.. czekam na Twoje cenne wskazówki;) dzięki

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 08:45 | 16.08.2019

Birma.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl