Forum dyskusyjne

Plecak na 0 5 roczną wyprawę do Azji

kategoria sprzęt turystyczny

[fb] Radek Szmagliński dołączył
20.11.2019

[fb] Radek Szmagliński 13:57 | 20.11.2019

Cześć wszystkim!
Powoli planujemy z narzeczoną wypad do Azji w listopadzie przyszłego roku.
Zamierzamy zwiedzić: Sri Lankę, Tajlandię, Wietnam, Laos, Filipiny, Indonezję (Bali) + może coś do tego czasu dojdzie.

Chciałbym się dowiedzieć jaki plecak będzie się najlepiej nadawał (pojemność i może jaka marka najlepsza). Będzie to budżetowa wyprawa więc chciałbym aby wszędzie mógł być uznany jako bagaż podręczny.
W plecaku byłyby nasze ubrania itp, a w drugi plecak służyłby do przechowywania elektroniki (ten już sam sobie ogarnę, ale jakby ktoś coś polecał to również wysłucham propozycji :P).

Jest to dość popularna trasa więc może ktoś podzieliłby się spostrzeżeniami na ten temat :)

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
Pozdrawiam
Radek

rzdrozny dołączył
10.04.2018

rzdrozny 12:56 | 21.11.2019

Odpowiedź jest prosta, tylko marka Deuter. We flagowych plecakach masz systemy, które w takiej wyprawie będą wsparciem. Pojemność musisz sam wybrać, bo nie wiem co będzie dla Ciebie najlepszy rozwiązaniem. Ja mam zdaje się ok. 40+10 i na wielodniowe wyprawy jest idealny. Zrobiłem nim m.in. Gruzję - jadziemlecim.wordpress.com/2018/05/31/gruzja-swanetia-w-5-dni/  .

Wyprawa na pół roku i bagaż podręczny to chyba się wykluczają:) Ale z Deutera na bank coś znajdziesz dla siebie.

ihriel dołączył
03.09.2015

ihriel 16:45 | 22.11.2019

ja mam 80L i ledwo się zmieściłam na 2 tygodnie w Meksyku :P
Ale plecak polecam, Osprey Fairpoint 80 L
zalety:
* lekki (1.75kg)
* ma chowane szelki, więc podczas transportu się nie uszkodzą
* pakuje się go jak walizkę

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl