Forum dyskusyjne

Covid 19-kto pokryje koszty kwarantanny

kategoria podróże po świecie

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:00 | 27.06.2020

Mam pytanie,kto pokryje koszty przymusowej kwarantanny jeśli np.zamkną nas w hotelu ze względu na kontak z osobą zarażoną?Ubezpieczenia(niektóre)pokrywają tylko koszt leczenia na wypadek zarażenia się covid19 a co w takim przypadku?
Poz

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:04 | 27.06.2020

Przede wszystkim należy odróżnić sytuację, kiedy w danym hotelu przebywamy na wyjeździe zorganizowanym przez biuro podróży od tej, kiedy to my sami taki wyjazd zorganizowaliśmy. Oczywiście w bardziej komfortowej sytuacji są osoby, które korzystają z usług biura podróży. Zgodnie z ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych to biuro podróży odpowiada za nasz przymusowy przedłużony pobyt. W każdej sytuacji, która nie wynika z winy klienta, organizator jest zobowiązany do zapewnienia mu koniecznych świadczeń. Pokryje więc koszty pobytu, wyżywienia i transportu.

Niestety, jeżeli nie korzystaliśmy z usług biura, a hotel rezerwowaliśmy na własną rękę. Istnieje możliwość, że będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście pod uwagę należy wziąć również ubezpieczenie podróżne, jakie mieliśmy wykupione na czas naszego wyjazdu. Co do zasady powinno ono pokrywać koszty takich niezaplanowanych przypadków. Plus w mojej opinii, warto zorientować się jak kształtuje się kwestia ubezpieczenia samego hotelu, jako obiektu.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:28 | 28.06.2020

Co najlepsze w tym wszystkim - nawet biuro gdy organizuje wyjazd nie poniesie tych kosztów,musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie,które to pokryje a którego na razie nie ma.Rozmawiałem z Tui na ten temat i oni właśnie takie ubezpieczenie finalizują,będzie to dodatkowo płatna opcja,jak klient tego nie wykupi to płaci sam.Warto to wiedzieć.
Reasumując,jak nie mam ubezpieczenia - lepiej nie jechać.
Będę rozmawiał w poniedziałem z allianz,oni planują uruchomienie takiego ubezpieczenia dla właśnie Tui,być może będą mieli więc też opcję indywidualną.
Poz

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 13:52 | 28.06.2020

Arnie polecam tą lekturę
Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 10:21 | 28.06.2020

He, he, Szpak nie obraź się, ale .........., wiesz co mam na myśli. Na tym gównie z niewiadomych powodów zwanym nadal forum NAPRAWDĘ nie ma już ani turystów, ani tym bardziej podróżników. Stare wątki odświeżane z czapy, albo takie debilne posty jak ten tylko przedłużają agonię tego czegoś co nadal zwie się portalem podróżników (sic!)

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 13:55 | 28.06.2020

..uj mnie obchodzi twoje ubezpieczenie i nie jęczenie, pisałem do Szpaka.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 12:56 | 28.06.2020

>He, he, Szpak nie obraź się, ale .........., wiesz co mam na myśli. Na tym gównie z
>niewiadomych powodów zwanym nadal forum NAPRAWDĘ nie ma już ani turystów, ani tym
>bardziej podróżników. Stare wątki odświeżane z czapy, albo takie debilne posty jak
>ten tylko przedłużają agonię tego czegoś co nadal zwie się portalem podróżników
>(sic!)
Tak tak,widzę te relacje potem tych prawdziwych podróżników,którzy zapierd...na zorganizowane lokalne wycieczki i leżą plackiem w dobrych hotelikach a robią fotki i puszczają relacje na facea i instagram jak osobiście eksplorowali teren i ubłoceni,wygłodzeni ale szczęśliwie udało im się osobiście być z plemieniem nieodkrytym w amazonii,co za brednie.
Albo Rastafarianów płynących na Gili najszybszym najdroższym promem,po to by zalec w równie drogim hoteliku i zdawać relacje z szałasów.
Ja chociaż nie udaję-mam w d....konsekwencje,biadolenia potem w netach jak to mnie rząd na pastwę losu pozostawił,więc wolę wykupić ubezpieczenie i nie jęczeć.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 13:57 | 28.06.2020

Ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:17 | 28.06.2020

Ta ustawa nie przewiduje czegoś takiego jak kwarantanna z powodu kontaktu z zakażonym.To kwestia dodatkowego ubezpieczenia,którego na rynku kabyPoza tym ostatnią rzeczą jaką chce jest lecieć gdzieś z biurem,mimo wszystko.Chyba,że nie będzie wyjścia.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 14:18 | 28.06.2020

>Ta ustawa nie przewiduje czegoś takiego jak kwarantanna z powodu kontaktu z
>zakażonym.To kwestia dodatkowego ubezpieczenia,którego na rynku kabyPoza tym ostatnią
>rzeczą jaką chce jest lecieć gdzieś z biurem,mimo wszystko.Chyba,że nie będzie
>wyjścia.

Miało być "którego na rynku krajowym na razie brak"

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 17:02 | 28.06.2020

Widzę że kolega dysponuje lepszą wiedzą niż ustawodawca, no cóż wystarczy tylko przeczytać ze zrozumieniem, ale twoja decyzja rób sobie co chcesz.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:40 | 28.06.2020

Stary nie wiesz,to nie komentuj.Linki to ja też umiem powklejać,uwierz,że też wiem jak działa google.Ustawa jest sprzed coronawirusa i nie reguluje sytuacji o której mówię.Poza tym ja pytam jeśli już o samodzielne podróżowanie a Ty mi wklejasz ustawę o turystyce zorganizowanej.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 07:50 | 29.06.2020

Jak przeczytasz uważnie a następnie to zrozumiesz to później napisz

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 12:24 | 29.06.2020

Bardzo ci dziękuję za pomoc,wysłanie linka do ustawy o turystyce zorganizowanej z lat kiedy nikt nie słyszał o koronawirusie bardzo mi pomogło,w szczegolności że ambasada Grecji w Polsce i Polskiej w Grecji odpisały mi,że jest za wcześnie na to by wiedziały co w takiej sytuacji.
Nasze biura podróży też nie wiedzą.
Świetnie,że ty wiesz.
Pozdrawiam

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 15:53 | 29.06.2020

Jeżeli ktoś tylko czyta między wierszami, no to cóż. Rób sobie co chcesz arnie, i nie zawracaj gitary, napiszę tak jak paweł.p mam gdzieś twoje ubezpieczenie i twój wyjazd. Jak dla mnie to możesz sobie wykupić milion ubezpieczeń itd.......

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl