Forum dyskusyjne


Wywoływanie zdjęć z podróży

kategoria podróże po świecie

ala_m dołączył
29.06.2020

ala_m 11:15 | 29.06.2020

Czy ktoś z Was wywołuje zdjęcia z podróży w formie fotoksiążki? Właśnie się zastanawiam czy nie przerzucić się na takie gotowe albumy zamiast wywoływania odbitek. Macie w tym temacie jakieś doświadczenie? Gdzie polecacie robić, gdzie odradzacie? Znalazłam ofertę CEWE gdzie drukują na papierze fotograficznym - więc jakość powinna być dobra. Czy ktoś tam robił? Będę wdzięczna za Wasze opinie.


gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 21:32 | 15.07.2020

Formę tzw fotoksiążki stosują chyba nowożeńcy, może zwróć się z pytaniem do nich...


Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 02:54 | 16.07.2020

Kilkakrotnie opracowałem swoje blogi używając Microsoft Word, dodałem do nich zdjęcia, stworzyłem okładki i dałem do druku do drukarni na papierze fotograficznym, złożyli w książkę z oprawą spiralną. Wypadły znakomicie, jakość zdjęć przewyższyła moje oczekiwania. Najgorszy problem to samo edytowanie tekstu w MS Word & dodawanie zdjęć, nie jest to najlepszy program do robienia takich rzeczy, ale sobie poradziłem.

Całą to pracę zleciłem drukarni ‘online’ i kosztowało mnie to o około 2/3 mniej, niż zapłaciłbym w innych drukarniach (np. w „Staples”)-z tym, że ta drukarnia znajduje się w Kanadzie. Podaję namiary: www.canadacopy.com  — może przynajmniej przydadzą się ceny i informacje techniczne.


ala_m dołączył
29.06.2020

ala_m 08:14 | 16.07.2020

Dziękuję za informację. Trochę bym się obawiała zrobić to sama - nie wierzę aż tak w swoje zdolności ;) Tu by mi bardziej pasował taki gotowy program do projektowania. I chciałabym taką oprawę "zgrzewaną" (o ile tak się mówi) - taką książkową - nie spiralną. No nic - chyba spróbuje w tym CEWE i dam znać jak wyszło. Ale ogromne dzięki za radę :)


Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 10:25 | 16.07.2020

Ala_m ">Czy ktoś z Was wywołuje zdjęcia z podróży w formie fotoksiążki? Właśnie się zastanawiam czy nie przerzucić się na takie gotowe albumy zamiast wywoływania odbitek. Macie w tym temacie jakieś doświadczenie?

Najlepiej ogląda się zdjęcia z podróży na ekranie 70"+ telewizora OLED 4K.

Fotoksiążki mają mają tę zaletę, że można dodać łatwo rozbudowane opisy (także i na tle zdjęć) oraz skomponować album z dużych i mniejszych formatów (np. okrągłe powiększone wstawki). Fotoksiążki sprawdzają się, gdy chcemy zaprezentować zdjęcia pojedynczej osobie - która może samodzielnie przejrzeć fotografie, zapoznać się z komentarzami oraz - przede wszystkim - preferuje ograniczoną liczbę zdjęć. Dodatkowo, możesz skomponować fotoksiążkę z pustymi stronami do wpisywania komentarzy przez widzów/czytelników.

Jeśli więc chcesz podjąć decyzję, w jakiej formie będą twoje zdjęcia zarchiwizowane - zastanów się przede wszystkim, komu je będziesz prezentować (jakie mają oczekiwania).


ala_m dołączył
29.06.2020

ala_m 10:32 | 16.07.2020

Tak naprawdę to chciałabym wywołać to sama dla siebie. Wybrać najlepsze zdjęcia z pamiętnych miejsc - dodac opisy miejsc, emocji które mi towarzyszyły, gdy tam byłam. Wiadomo,że raz na jakiś czas wraca sie do zdjęc w dużym formacie - tak jak wspomniałeś na telewizorze - ale to już jest większy "kłopot" niż sięgnięcie po fotoksiążkę :)
A tak to mogę pokazać najbliższym - nie planuje robić pokazów dla większej liczby osób (przynajmniej nie często ;))
Dziękuję bardzo za odpowiedź :)


Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 18:23 | 16.07.2020

Wiem, o co Ci chodzi. Ciągle otrzymuję bardzo dużo ofert na zrobienie tego rodzaju albumów, używa się do tego ‘templates’ danej firmy i ich wykonanie jest na pewno o wiele prostsze od używania MS Word. Sam też rozważałem tą metodę, ale ponieważ mi chodziło głównie o napisanie tekstu, dla moich celów tego rodzaju ‘templates’ raczej nie nadawałyby się.

Ewentualnie zajrzyj na stronę www.groupon.com  i poszukaj „photobook”, zobaczysz wiele firm oferujących photobooks po bardzo przystępnych cenach.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl