Forum dyskusyjne

Artykuły do usunięcia

kategoria uwagi do forum i serwisu

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 12:01 | 22.11.2020

Kiedyś interweniowałem w sprawie użytkownika Stecana ( www.globtroter.pl/forum/watek,80594,usuniecie,artykulu.html  ). Niestety takich plagiatorów i kryptospamerów na tym portalu jest więcej.

Dziś chciałbym zaprezentować użytkownika Lelnard (www.globtroter.pl/konto/user.phtml?user_id=74209  ), który zamieścił artykuł o Sri Lance ( www.globtroter.pl/artykuly/4480,tajwan,sri,lanka,trasa,po,sri,lance,i,  zalecenia,dla,najlepszego,kierowcy.html ).
W rzeczywistości jest to nieudolnie przetłumaczona z języka angielskiego relacja młodych Koreańczyków zamieszczona na Tripadvisorze ( www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g293962-d12959455-r724842869-Sri_L  ankan_Riders_Holiday_Tours-Colombo_Western_Province.html ).

Przykład:
Lenard: "Trzeciego dnia pojechaliśmy bezpośrednio do Nilaveli. po drodze Sandeep pokazał nam świątynię Koneshwaram i port Trincomalee itp., a następnie zameldował się w hotelowym popołudniu. Następnego dnia rano odwiedziliśmy wyspę gołębi. snorkeling tam"

John Steven: "3rd day we directly droveto Nilaveli. on the way, Sandeep showed us Koneshwaram temple, and Trincomalee harbor, etc.. then checking into the hotel relaxnoon there. next day morning we visited pigeon island. did snorkeling there."

Proszę Administrację portalu o niecackanie się z użytkownikiem (jak było w przypadku Stecana) tylko natychmiastowe usunięcie konta.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 05:37 | 23.11.2020

Gratuluję spostrzegawczości! Ja też nie znoszę plagiatów i spamerów.

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 08:16 | 24.11.2020

Dziękuję za spostrzegawczość :)
Konto oraz artykuł zostały usunięte.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:10 | 28.11.2020

Proszę o analizę "twórczości" innego użytkownika. LidiaR www.globtroter.pl/konto/user.phtml?user_id=75126  zamieściła artykuł pt. "Bliskie spotkanie z Devils Tower" www.globtroter.pl/artykuly/4554,usa,bliskie,spotkanie,z,devils  ,tower.html
Rzuciłem okiem na artykuł Chrisa Kalmana pt. "It’s Time to Rethink Climbing on Devils Tower" www.outsideonline.com/2419064/everest-summits-easier-climate-c  hange z lipca 2018 r. i widzę uderzające podobieństwo zdań i fraz.

Wersalikami zaznaczyłem słowa kluczowe.

Chris Kalman: IN THE SPARSELY POPULATED NORTHEAST CORNER OF WYOMING, a massive pinnacle of stone explodes, for NO APPARENT REASON, out of the prairie.
LidiaR: W SŁABO ZALUDNIONEJ PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ CZĘŚCI STANU WYOMING z płaskich, niekończących się mil prerii wystrzeliwuje nagle w niebo BEZ WYRAŹNEJ PRZYCZYNY ogromny kształt.

Chris Kalman: The name that the monolith was OFFICIALLY DESIGNATED when Theodore Roosevelt made it America’s first national monument in 1906 is Devils Tower.
LidiaR: Imię, które NADANO MU OFICJALNIE podczas proklamacji w 1906 r. tego pierwszego Narodowego Pomnika USA przez prezydenta Theodore Roosevelta to „Devils Tower”

Chris Kalman: FOR THE CROW PEOPLE, it is the place where a rock rose beneath two sisters, delivering them SAFETY from the attack of an enormous bear.
LidiaR: DLA LUDÓW z plemienia KRUKÓW SKAŁA WYROSŁA ZA DWIEMA SIOSTRAMI, oddzielając je BEZPIECZNIE od Wielkiego Niedźwiedzia.

Chris Kalman: THE LAKOTA SIOUX CALL THE TOWER MATO TIPILA (BEAR LODGE), AND CLAIM IT IS WHERE Hu Nump (THE GREAT BEAR) IMPARTED LANGUAGE AND HEALING ceremonies to the human race.
LidiaR: LAKOTA SIOUX NAZYWAJĄ GÓRĘ MATO TIPILA (BEAR’S LODGE) I TWIERDZĄ, ŻE TO TU WIELKI NIEDŹWIEDŹ PRZYNIÓSŁ INDIANOM JĘZYK I moceLECZNICZE.

Chris Kalman: CLAIMING that the ban WAS IMPLEMENTED FOR RELIGIOUS REASONS, and hence VIOLATED THE FIRST AMENDMENT
LidiaR: UTRZYMUJĄCY, że zamknięcie POGWAŁCIŁO PIERWSZĄ POPRAWKĘ DO KONSTYTUCJI, ponieważ ZARZĄDZONE ZOSTAŁO Z POWODÓW RELIGIJNYCH

Chris Kalman: One year later, the PARK SERVICE CONDUCTED AN ETHNOGRAPHIC STUDY that recommended that climbing on the Tower should be prohibited altogether
LidiaR: W międzyczasie SŁUŻBY PARKU PRZEPROWADZIŁY ETNOGRAFICZNE BADANIE, którego rezultaty jasno przekonywały, że wieża powinna być zamknięta dla wspinaczy przez cały rok.

Chris Kalman: "It’s disrespectful," WAYLON BLACK CROW Sr. told Krista Langlois in a recent article for Outside. "It would BE LIKE CLIMBING A BIG OLD CROSS. They wouldn’t climb that."
LidiaR: W jednym z artykułów dla lokalnej prasy WAYLON BLACK CROW mówi dziennikarce, że wspinanie się na Świętą Górę Indian jest wyrazem całkowitego braku szacunku. Porównuje Devils Tower do ogromnego krzyża – “To jak sportowa WSPINACZKA NA GIGANTYCZNĄ ZABYTKOWĄ ŚWIĘTĄ FIGURĘ KRZYŻA. Czy pozwolono by komuś wspinać się na wielki zabytkowy krzyż?"

I tak dalej.

Dla mnie te zbieżności stanowią podstawę do wyjaśnienia pochodzenia tekstu LidiaR.

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 16:34 | 29.11.2020

Napisałem do Lidii z prośbą o wyjaśnienia.
Dajmy jej kilka dni.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:36 | 29.11.2020

A ja mam takie pytanie do ludzi doświadczonych w kwestii plagiatów, po co ludzie to robią na portalu wiedząc, że to nie przyniesie im żadnych korzyści finansowych? Przecież to obciach. Dowartościowują się w ten sposób ? Tak się pytam, bo mnie to męczy, chce zrozumieć.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl