Forum dyskusyjne

Artykuły do usunięcia

kategoria uwagi do forum i serwisu

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 12:01 | 22.11.2020

Kiedyś interweniowałem w sprawie użytkownika Stecana ( www.globtroter.pl/forum/watek,80594,usuniecie,artykulu.html  ). Niestety takich plagiatorów i kryptospamerów na tym portalu jest więcej.

Dziś chciałbym zaprezentować użytkownika Lelnard (www.globtroter.pl/konto/user.phtml?user_id=74209  ), który zamieścił artykuł o Sri Lance ( www.globtroter.pl/artykuly/4480,tajwan,sri,lanka,trasa,po,sri,lance,i,  zalecenia,dla,najlepszego,kierowcy.html ).
W rzeczywistości jest to nieudolnie przetłumaczona z języka angielskiego relacja młodych Koreańczyków zamieszczona na Tripadvisorze ( www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g293962-d12959455-r724842869-Sri_L  ankan_Riders_Holiday_Tours-Colombo_Western_Province.html ).

Przykład:
Lenard: "Trzeciego dnia pojechaliśmy bezpośrednio do Nilaveli. po drodze Sandeep pokazał nam świątynię Koneshwaram i port Trincomalee itp., a następnie zameldował się w hotelowym popołudniu. Następnego dnia rano odwiedziliśmy wyspę gołębi. snorkeling tam"

John Steven: "3rd day we directly droveto Nilaveli. on the way, Sandeep showed us Koneshwaram temple, and Trincomalee harbor, etc.. then checking into the hotel relaxnoon there. next day morning we visited pigeon island. did snorkeling there."

Proszę Administrację portalu o niecackanie się z użytkownikiem (jak było w przypadku Stecana) tylko natychmiastowe usunięcie konta.

Wodniak dołączył
29.10.2015

Wodniak 05:37 | 23.11.2020

Gratuluję spostrzegawczości! Ja też nie znoszę plagiatów i spamerów.

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 08:16 | 24.11.2020

Dziękuję za spostrzegawczość :)
Konto oraz artykuł zostały usunięte.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:10 | 28.11.2020

Proszę o analizę "twórczości" innego użytkownika. LidiaR www.globtroter.pl/konto/user.phtml?user_id=75126  zamieściła artykuł pt. "Bliskie spotkanie z Devils Tower" www.globtroter.pl/artykuly/4554,usa,bliskie,spotkanie,z,devils  ,tower.html
Rzuciłem okiem na artykuł Chrisa Kalmana pt. "It’s Time to Rethink Climbing on Devils Tower" www.outsideonline.com/2419064/everest-summits-easier-climate-c  hange z lipca 2018 r. i widzę uderzające podobieństwo zdań i fraz.

Wersalikami zaznaczyłem słowa kluczowe.

Chris Kalman: IN THE SPARSELY POPULATED NORTHEAST CORNER OF WYOMING, a massive pinnacle of stone explodes, for NO APPARENT REASON, out of the prairie.
LidiaR: W SŁABO ZALUDNIONEJ PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ CZĘŚCI STANU WYOMING z płaskich, niekończących się mil prerii wystrzeliwuje nagle w niebo BEZ WYRAŹNEJ PRZYCZYNY ogromny kształt.

Chris Kalman: The name that the monolith was OFFICIALLY DESIGNATED when Theodore Roosevelt made it America’s first national monument in 1906 is Devils Tower.
LidiaR: Imię, które NADANO MU OFICJALNIE podczas proklamacji w 1906 r. tego pierwszego Narodowego Pomnika USA przez prezydenta Theodore Roosevelta to „Devils Tower”

Chris Kalman: FOR THE CROW PEOPLE, it is the place where a rock rose beneath two sisters, delivering them SAFETY from the attack of an enormous bear.
LidiaR: DLA LUDÓW z plemienia KRUKÓW SKAŁA WYROSŁA ZA DWIEMA SIOSTRAMI, oddzielając je BEZPIECZNIE od Wielkiego Niedźwiedzia.

Chris Kalman: THE LAKOTA SIOUX CALL THE TOWER MATO TIPILA (BEAR LODGE), AND CLAIM IT IS WHERE Hu Nump (THE GREAT BEAR) IMPARTED LANGUAGE AND HEALING ceremonies to the human race.
LidiaR: LAKOTA SIOUX NAZYWAJĄ GÓRĘ MATO TIPILA (BEAR’S LODGE) I TWIERDZĄ, ŻE TO TU WIELKI NIEDŹWIEDŹ PRZYNIÓSŁ INDIANOM JĘZYK I moceLECZNICZE.

Chris Kalman: CLAIMING that the ban WAS IMPLEMENTED FOR RELIGIOUS REASONS, and hence VIOLATED THE FIRST AMENDMENT
LidiaR: UTRZYMUJĄCY, że zamknięcie POGWAŁCIŁO PIERWSZĄ POPRAWKĘ DO KONSTYTUCJI, ponieważ ZARZĄDZONE ZOSTAŁO Z POWODÓW RELIGIJNYCH

Chris Kalman: One year later, the PARK SERVICE CONDUCTED AN ETHNOGRAPHIC STUDY that recommended that climbing on the Tower should be prohibited altogether
LidiaR: W międzyczasie SŁUŻBY PARKU PRZEPROWADZIŁY ETNOGRAFICZNE BADANIE, którego rezultaty jasno przekonywały, że wieża powinna być zamknięta dla wspinaczy przez cały rok.

Chris Kalman: "It’s disrespectful," WAYLON BLACK CROW Sr. told Krista Langlois in a recent article for Outside. "It would BE LIKE CLIMBING A BIG OLD CROSS. They wouldn’t climb that."
LidiaR: W jednym z artykułów dla lokalnej prasy WAYLON BLACK CROW mówi dziennikarce, że wspinanie się na Świętą Górę Indian jest wyrazem całkowitego braku szacunku. Porównuje Devils Tower do ogromnego krzyża – “To jak sportowa WSPINACZKA NA GIGANTYCZNĄ ZABYTKOWĄ ŚWIĘTĄ FIGURĘ KRZYŻA. Czy pozwolono by komuś wspinać się na wielki zabytkowy krzyż?"

I tak dalej.

Dla mnie te zbieżności stanowią podstawę do wyjaśnienia pochodzenia tekstu LidiaR.

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 16:34 | 29.11.2020

Napisałem do Lidii z prośbą o wyjaśnienia.
Dajmy jej kilka dni.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:36 | 29.11.2020

A ja mam takie pytanie do ludzi doświadczonych w kwestii plagiatów, po co ludzie to robią na portalu wiedząc, że to nie przyniesie im żadnych korzyści finansowych? Przecież to obciach. Dowartościowują się w ten sposób ? Tak się pytam, bo mnie to męczy, chce zrozumieć.

LidiaR dołączył
20.03.2020

LidiaR 03:00 | 30.11.2020

Dzień dobry,

Usiłowałam odpowiedzieć tutaj, ale zdaje się, że system "połknął" wszystkie wcześniejsze argumenty, więc jeszcze raz i w skrócie.

1. Dziękuję za czujność. Artykuł Chrisa Kalmana podrzucił mi po powrocie z naszej podróży mąż i czytałam go kilka razy, więc najwyraźniej "został" ze mną w postaci kilku fraz i otwierającego obrazu, który był dokładnie moim doświadczeniem, bo Devils Tower naprawdę "wystrzeliwuje" w niebo i nie ma na to lepszego słowa, choć Kalman użył de facto "eksploduje" (podobnie z innymi podobieństwami leksykalnymi, które przywołuje komentujący użytkownik). Dotyczył bardzo ważnego dla mnie tematu spuścizny Lakota i innych plemion, więc poruszyłam również ten temat. Powinnam była dodać link do artykułu w przypisach, bo rzeczywiście skorzystałam z kilku informacji, które przywołuje Kalman. Biję się w piersi, na swoje usprawiedliwienie mam to, że było późno gdy kończyłam i wrzucałam ten artykuł.

2. Nie jest to w żadnym stopniu plagiat, bo nasze artykuły są o czymś kompletnie innym, napisane są w innym stylu, mają inną tematykę, formę, oparte są na innym pomyśle. Inne są początki, zakończenia, środki; materiały opowiadają o innych sytuacjach, doświadczeniach, podróżach, z inaczej rozłożonymi akcentami, zawierają inne refleksje, przemyślenia, bohaterów, odczucia, wrażenia i myśli (za wyjątkiem fragmentu, w którym cytuję wypowiedź z artykułu Kalmana - tu również powinnam była podać źródło). W masie całości obu artykułów podobieństwo użytych słów i fraz jest znikome. Informacje w artykułach zawsze czerpiemy SKĄDŚ, nie biora się one wyłacznie z naszych własnych doświadczeń. Ja z reguły przed i podróżami dużo czytam na temat miejsc, które odwiedzam - w książkach i internecie. Z wielu informacji korzystam - tak jak wszyscy piszący online - bez podawania wszystkich źródeł (np. skąd znam wysokość góry, a skąd jej położenie geograficzne, a skąd jej historię, a skąd geologię, a skąd historię rozporządzeń dotyczących wspinaczek, a skąd trasę z Rapid City, itd. - nie tylko z doświadczenia, prawda?), bo można by je podawać w nieskończoność. Żyjemy w świecie, który ma palimpsestowy charakter i w kulturze zbudowanej na zapożyczeniach i korzystaniu z wielu różnych źródeł informacji.

3. Mój sposób pisania określiłabym jako reportażowy, eseistyczny, felietonowy, literacki, z wstawkami filozoficznymi czy dotyczącymi duchowości, a nie typowo podróżniczo-informacyjny czy opisowy. Jest to dość unikalna komilacja stylów, czasem też "trąci" tekstem blogowym. Stąd wzbogacanie relacji, artykułów o inne teksty i konteksty. Wszystkie moje teksty napisane są charakterystycznym dla mnie stylem, co łatwo zauważyć, czytając inne moje materiały w tym portalu, teksty na moim blogu fotograficznym (nawet w innym języku łatwo dostrzec podobieństwa) oraz moje podróżnicze opowieści na portalach polonijnych. Ich autorstwo nie powinno budzić wątpliwości. Nie są podobne w stylu i charakterze do artykułu Chrisa Kalmana.

4. Nie wiem, czy komentujący użytkownik zarzuca mi tylko plagiat tekstu Kalmana, co jest zarzutem nie tylko bezpodstawnym, ale i absurdalnym, proszę porównać choćby pierwszy akapit każdego z artykułów, a potem każdy kolejny, czy w ogóle kwestionuje moje autorstwo artykułów na portalu czy w ogóle podważa fakt moich podróży - nie bardzo rozumiem, co ma znaczyć enigmatyczne i pogardliwe "i tak dalej", więc nie wiem, jak się ustosunkować do takich zarzutów, proszę zajrzeć na mój Instagram czy inne media (Twitter, FB), może będzie jaśniejsze, czym się zajmuję, co robię i jak to robię.

5. Zmodyfikowałam otwarcie artykułu (dwa zdania, które rzeczywiście brzmiały trochę podobnie do zdań z artykułu Kalmana), dopisałam artykuł Kalmana jako materiał źródłowy w sprawie informacji nt. wspinaczek i stanowiska Indigeneous People (choć jest takim tylko dla tego jednego wątku), podałam link, przywołałam w artykule w akapicie, gdzie był cytat. Mam nadzieję, że zaspokaja to wymaganie rzetelności i wskazania źródeł odwołań. Dokonałam poprawek w następujących miejscach:

W wyludnionej północno-wschodniej części stanu Wyoming pośrodku monotonnego płaskiego krajobrazu wyrasta nagle prosto w niebo ogromny kształt.

W jednym z artykułów dla lokalnej prasy, który przywołuje w swoim tekście "Why It's Time To Rethink Climbing Devils Tower" Chris Kalman, Waylon Black Crow mówi dziennikarce, że wspinanie się na Świętą Górę Indian jest wyrazem całkowitego braku szacunku. Porównuje Devils Tower do ogromnego krzyża: „To jak sportowa wspinaczka na gigantyczną zabytkową świętą figurę krzyża. Czy pozwolono by komuś wspinać się na wielki zabytkowy krzyż?”... Ale brak szacunku dla świętych miejsc nie jest jedynym problemem Indian z pobliskich rezerwatów. Rezerwat Pine Ridge jest najbiedniejszym regionem w całych Stanach. Bieda, epidemie i alkoholizm są smutną puentą historii wielu związanych z górą potomków rdzennej ludności. Kontrast pomiędzy biedą tych, którzy pragną, by górę pozostawić nietkniętą a uprzywilejowaniem społecznym amatorów wspinaczek, którzy z reguły są ludźmi bogatymi (koszt sprzętu!), jak zauważa w swoim artykule o wspinaczkach na Devils Tower Kalman, i najwyraźniej niezainteresowanymi „zabobonami” i „legendami” Native Americans, wybrzmiewa u podnóży Devils Tower może nie głośniej niż jej specjalna, pełna mocy cisza, ale także w sposób szczególny. Szczególnie bolesny.

*W artykule korzystałam m.in. z informacji podanych przez Chrisa Kalmana w artykule "Why It's Time To Rethink Climbing Devils Tower": www.outsideonline.com/2329411/why-its-time-rethink-climbing-ba  n-devils-tower#close

akras dołączył
16.01.2019

akras 02:33 | 30.11.2020

Bynio, lepiej się zająć czymś innym niż zgłębianiem tego czym ludzie się motywują żeby być szczęśliwymi. Bo chyba do tego to wszystko się sprowadza, nawet jeśli są szczęśliwi na chwilę przed wywaleniem z portalu Globtroter 😊. Pozdrowienia.

Klim dołączył
26.10.2019

Klim 02:53 | 07.12.2020

Wg mnie LidiaR kreci i to malo przekonywujacao.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 09:32 | 30.11.2020

Podoba mi się odpowiedź LidiiR i chwała jej za to że się chciało. Jestem przekonany, że znaczna cześć informacji opisujących fotki na Globie pochodzi z Wikipedii i itp. , ale nie przypominam sobie abym widział jakieś przypisy. Ja od razu też przyznam się bez bicia, że nie zmierzyłem osobiście żadnej góry i nigdy nie podałem źródła tych informacji. Moja kulpa.

Co nie jest plagiatem:
"Stosowanie podobnych wyrazów – nie można nikomu zabronić stosowania określonych zwrotów, wyrazów, zabiegów stylistycznych (prawo autorskie chroni treść , a nie to, jak została ona technicznie zapisana)".

Zobacz więcej: poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-plagiat-i-jakie-sa-jego-k  onsekwencje

akras dołączył
16.01.2019

akras 12:47 | 01.12.2020

Dzień dobry :-)
uważam, że skoro na Globtroter jest zasada, że używamy nicków, to póki ta zasada się nie zmieni powinno się ją stosować.
Myślę też, że pani LidiaR w pełni wyjaśniła sytuację. Dziękuję za artykuł.
Pozdrawiam

LidiaR dołączył
20.03.2020

LidiaR 07:53 | 01.12.2020

Dziękuję za zrozumienie! Nie chciało mi się, bo nie lubię internetowych dyskusji, zwłaszcza z nieznajomymi i anonimowymi osobami, ale nie chciałam zostawiać pomówienia o plagiat bez komentarza, a poza tym uważam, że rzeczywiście powinnam była dać gdzieś odwołanie do artykułu Kalmana w swoim artykule - i tu wdzięczna jestem Piotr-Krk za zwrócenie mi uwagi, bo artykuł na tym zyskał.

A jeszcze o plagiacie i parafrazie

"Parafraza" i plagiat

Jeśli piszemy na podstawie jakiegoś źródła (a w przypadku Wikipedii, zgodnie z zasadą Weryfikowalności, zawsze powinniśmy pisać na podstawie źródeł), łatwo jest do tekstu artykułu, często bezwiednie, przenieść zdania czy sformułowania pochodzące ze źródła. W praktyce przy korzystaniu ze źródła, o ile nie przepisuje się z niego dosłownie, tworzy się zawsze nowy tekst, który jest od strony prawnej utworem inspirowanym lub zależnym – zależnie od stopnia podobieństwa obu utworów. Utwór pochodny może mieć postać streszczenia najważniejszych informacji lub rodzaju parafrazy, czyli napisania w zasadzie tego samego, ale innymi słowami.
(…)
Nie istnieją niestety ścisłe i powszechnie przyjęte normy, określające, od jakiego stopnia podobieństwa tekstów zaczyna się plagiat. W serwisie plagiat.pl normą, od której uznaje się tekst za plagiat, jest przepisanie, czy też "pseudosparafrazowanie" jednym ciągiem tekstu ze źródła o długości ponad połowy strony maszynopisu, jeśli automatyczne porównanie obu fragmentów wykazuje tzw. ogólny współczynnik podobieństwa (czyli użycie identycznych słów) przekraczający 50%. Przy krótkich tekstach lub gdy tekst jest "zmiksowany" w ten sposób, że nie ma w nim długich, ciągłych fragmentów pochodzących z jednego źródła, za potencjalny plagiat uznaje się sytuację, kiedy test wykazuje, że w tekście występuje więcej niż 5% identycznych fraz, liczących więcej niż 25 słów. Są to jednak tylko wartości sugerowane i ostateczna ocena, czy ma się do czynienia z plagiatem, wymaga oceny przez człowieka[6]. W internecie dostępnych jest wiele programów, pluginów do edytorów tekstów i serwisów on-line umożliwiających obliczenie stopnia podobieństwa tekstów[7]

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 09:15 | 30.11.2020

LidiaR - bardzo dziękuję za merytoryczne ustosunkowanie się się do zarzutów.

Globtroterzy - bardzo proszę o dyskusję na poziomie. Posty niemerytoryczne i "wycieczki osobiste" będą moderowane.

Pozdrawiam,
Glob-Admin

LidiaR dołączył
20.03.2020

LidiaR 07:57 | 01.12.2020

Dziękuję za profesjonalne podejście, email z prośbą o ustosunkowanie się do uwag i odpowiedź!

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 08:40 | 01.12.2020

Aby nie usuwać postów w tej dyskusji, pozwoliłem sobie w jednym z postów na zmianę "imienia i nazwiska" na "nick".

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 13:07 | 01.12.2020

Koleżanka odpowiedziała i chwała jej za to. Też uważam, że to nie jest plagiat. Teraz każdy może sam osądzić. Bezproduktywne bicie piany i cytowanie się nawzajem, przytaczanie kolejnych definicji nie spowoduje, że to będzie bardziej lub mniej plagiat.

Mam nadzieję, że Admin wywali wszystkie wycieczki osobiste nic nie wnoszące do wątku. Łącznie z tym wpisem powyżej.

Nareszcie zrobiło się tu normalnie. Apeluję do Admina: zabij to w zarodku żeby nie wrócił ten syf, który tu królował przez ostatnie lata.

Pozdro. Paweł

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 19:10 | 01.12.2020

Ufff, posprzątałem pozostawiając ogólny sens dyskusji oraz wnioski/podsumowania.
Pozdrawiam, Glob-Admin

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:36 | 05.12.2020

Proszę o rozważenie i ewentualne usunięcie nw postu

Sytuacje awaryjne w pracy pilota i przewodnika

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 14:43 | 06.12.2020

Przez chwilę się nad tym zastanawiałem. Proszę, podziel się swoimi uwagami, dlaczego ten post powinien zostać usunięty.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 15:21 | 06.12.2020

Sam post może i nie jest tak do końca do usunięcia lecz by ewentualnie wymagał drobnej moderacji. Zawarte w nim pytania moim zdaniem nie mają istotnego związku z podróżowaniem. Pytania które są w nim zawarte odnoszą się do sytuacji które bezpośrednio nie wpływają na cel lecz są to sytuacje dotyczące samej małej grupy uczestników.
-czy pilot odpowiada za nadbagaż
-każdy przewodnik ma wyliczony czas na oprowadzenie wycieczki
-wypicie kilku kieliszków?
-rezerwacja jest uzgadniana wcześniej i potwierdzana
Moim odczuciem to autor postu jest sam pilotem i miał problem bo się chyba źle przygotował a teraz szuka szuka wyjścia z tej sytuacji bo może uczestnicy wycieczki roszczą do nie go pretensje za źle zorganizowany wyjazd. Takie jest moje odczucie.

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 15:59 | 06.12.2020

W treść postów nie ingerujemy (poza wyjątkowymi sytuacjami).
Autor posta pyta o to, jak powinien się zachować pilot wycieczki i oczekuje odpowiedzi bazujących na doświadczeniach lub oczekiwaniach uczestników takich wyjazdów.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 19:29 | 14.12.2020

Proszę o usunięcie nw postów:
www.globtroter.pl/forum/watek,92233,,get,an,international,loan  ,offer,now,27788523569,usa,uk,london,south,africa,and,country,wide,get ,international,loan,today,and,get,first,pay,check,to,your,account,call ,27788523569.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92232,,from,18,70years,call,king  ,27715451704,how,to,join,illuminati,society,in,south,africa,and,uk,for ,money,fame,wealth,and,power,100,in,tembisa,thohoyandou.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92231,,make,your,dreams,come,tru  e,27788523569,how,to,join,illuminati,secret,society,in,uganda,south,su dan,canada.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92230,,sure,100,27670236199,how,  to,join,illuminati,without,human,sacrifices,how,to,join,illuminati,soc iety,in,uganda.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92229,,27670236199,mbolo,best,pe  nis,enlargement,cream,working,100,johannesburg,lenasia.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92228,,27715451704,selling,of,pu  re,gold,nuggets,and,gold,bars,for,sale,at,great,price,amp,8217,amp,821 7,in,sweden,saudi,arabia,dubai,kuwait,qatar.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92227,,for,only,serious,buyers,2  7715451704,best,hager,werken,embalming,compound,powder,for,sale,amp,18 7,amp,39,pink,and,white,100,hot,botswana.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92226,,27715451704,m,u,w,a,best,  automatic,ssd,chemical,solutions,and,activation,powder,for,cleaning,of ,black,notes.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92225,,27670236199,m,u,s,u,best,  ssd,chemical,solutions,and,activation,powder,for,cleaning,black,money, notes,for,all,currencies.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92224,,get,an,international,loan  ,offer,now,27788523569,usa,uk,london,south,africa,and,country,wide,get ,international,loan,today,and,get,first,pay,check,to,your,account,call ,27788523569.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92223,,from,18,70years,call,king  ,27715451704,how,to,join,illuminati,society,in,south,africa,and,uk,for ,money,fame,wealth,and,power,100,in,tembisa,thohoyandou,umlazi.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92222,,make,your,dreams,come,tru  e,27788523569,how,to,join,illuminati,secret,society,in,uganda,south.ht ml

www.globtroter.pl/forum/watek,92221,,sure,100,27670236199,how,  to,join,illuminati,without,human,sacrifices,how,to,join,illuminati,soc iety,in,uganda,kuwejt.html

oraz o zablokowanie na stałe autora.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:20 | 15.12.2020

Proszę o zablokowanie najlepiej numeru IP komputera użytkowania : Priesty Joseph, z tego sięgam pamięcią to już nie pierwszy raz wstawia jakieś bzdury, zmienia tylko on tylko nick.

h

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 22:32 | 15.12.2020

Wątki usunięte i IP zablokowane.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 14:32 | 23.12.2020

Proszę o rozważenie usunięcia nw postu

www.facebook.com/groups/2912914802271750 

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 14:19 | 26.12.2020

Czy można to też usunąć oraz zablokować użytkownika

www.globtroter.pl/forum/watek,92270,,amp,50724,amp,54588,amp,5  0416,opss41,amp,12685,net,amp,49440,amp,47497,amp,50724,amp,54588,amp, 9828,amp,49440,amp,47497,amp,50504,amp,47560,amp,2451,amp,49440,amp,47 497,amp,53412,amp,49828,amp,48169,amp,8645,amp,49440,amp,47497,amp,550 92,amp,44172,amp,53588,amp,9782,amp,49440,amp,47497,amp,47532,amp,5062 0,amp,46028.html

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 17:05 | 26.12.2020

Posprzątane. :-)
Pozdrawiam

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 15:03 | 30.12.2020

Czy można z tym z robić porządek i wyciepać łącznie z autorem

www.globtroter.pl/forum/watek,92279,,abortion,pills,for,sale,i  n,witbank,27788676511,alaska.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92278,mpumalanga,27609335000,ssd  ,chemical,solution,in,durban,27609335000,abchazja.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92277,,24,hrs,divine,lost,lover,  spell,caster,psychic,in,uk,usa,27724481232,alaska.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92276,,27788676511,amp,34,amp,34  ,amp,39,permanent,amp,34,penis,enlargement,pills,and,cream,in,gauteng, abchazja.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92275,e,27788676511,join,illumin  ati,u,g,society,in,u,k,now,for,money,fame,and,power,afganistan.html

www.globtroter.pl/forum/watek,92274,best,way,of,joining,illumi  nati,in,u,k,27788676511,how,2,join,illuminati,society,in,uganda,nikara gua.html

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 17:06 | 30.12.2020

I już. Proszę zaznaczać takie posty funkcją zgłaszania do moderacji.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 10:24 | 31.12.2020

dziękuję za interwencję, Lecz co do zgłaszania takich postów które w tytule mają jakieś dziwne krzaczki funkcją zgłaszania do moderacji jest samo w sobie niebezpieczne. Wiele takich postów po kliknięciu i otworzeniu tematu może zainfekować komputer tak że już możemy go sobie wyrzucić lub stracić dużo pieniędzy na przywrócenie jego do stanu używalności. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić zamiarów autora oraz co zawiera post, więc chyba najlepszym sposobem jest tylko jego skopiowanie. Ewentualnie można by pomyśleć o dodaniu takiej funkcji bezpośrednio przy temacie.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 09:03 | 19.01.2021

Moder, znów szambo wylało, poproszę o interwencję

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 20:31 | 19.01.2021

Moder zamarzł ?

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 21:19 | 20.01.2021

Pewne procesy, nawet jeśli niebłyskawiczne, są nieuniknione :-)
Posprzątane.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 14:18 | 27.01.2021

www.globtroter.pl/forum/watek,92364,kup,zweryfikowany,paszport  ,europejski,amerykanski,brytyjski,dowody,osobiste,wizy,prawo,jazdy,wha tsapp,237673528224.html

poproszę o posprzątanie tego wątku oraz jego autora

Glob-Admin dołączył
28.08.2001

Glob-Admin 11:21 | 29.01.2021

ok

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl