Forum dyskusyjne

Sytuacje awaryjne w pracy pilota i przewodnika

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

Aleksandraa dołączył
04.12.2020

Aleksandraa 19:15 | 04.12.2020

Proszę o informacje jak postąpiłby pilot lub przewodnik w danej sytuacji
1. Na lotnisku w czasie odprawy biletowo-bagażowej jeden z uczestników imprezy turystycznej ma nadbagaż. Jak w tej sytuacji postąpi pilot?
2. W czasie oprowadzania grupy przewodnik muzealny znacznie przedłuża czas zwiedzania. Pilot obawia się, że może to spowodować opóźnienie w realizacji programu. Turyści wykazują coraz większe zniecierpliwienie i znudzenie. Na uwagę pilota przewodnik odpowiada, że należycie wykonuje swoje czynności. Jak w tej sytuacji powinien zachować się pilot?
3. Podczas podróży autokarem kilku uczestników wycieczki, w ramach zawarcia bliższej znajomości, proponuje pilotowi wypicie kilku kieliszków
wódki. Jak zareaguje pilot?
4. Po przyjechaniu z grupą do hotelu, okazało się, że zabrakło miejsc dla trzech uczestników wycieczki. Jakie decyzje powinien podjąć pilot w tej sytuacji?
5. Część uczestników wycieczki w czasie nocnej jazdy autokarem prosi kierowcę o włączenie video w celu obejrzenia filmu. Po uruchomieniu video okazuje się, że pozostała część grupy zaczyna domagać się wyłączenia filmu, gdyż nie może usnąć. Jak powinien zachować się pilot w tej sytuacji?

longin1974 dołączył
22.08.2013

longin1974 10:45 | 06.01.2021

Nie wiem, jak powinien postąpić pilot, ale mogę odpowiedzieć kierując się ogólnymi zasadami:
1. Jeżeli waga była podana wcześniej, a ktoś się nie zastosował, to płaci za nadbagaż.
2. Ja wynajmuję i ja ustalam zasady. Na początku informuję przewodnika ile ma czasu i tego wymagam. Niestety, musiałem kiedyś to wyegzekwować jako uczestnik wycieczki, bo pani pilot się bała. Tak samo, jeżeli przewodnik pokazuje pierdoły zamiast rzeczy ważnych. Ja się niestety prawie do każdego wyjazdu przygotowuję.
3. Jestem w pracy, nie piję.
4. Najczęściej hotele mają jakąś rezerwę. Moim obowiązkiem, jako pilota jest zadbać o turystów.
5. Jeżeli jest nocny przejazd, to tak jak w domu obowiązuje cisza nocna od 22.00 do 6.00.
Nie wiem, czy to będzie pomocne, ale ja to tak widzę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl