Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-02-12 13:58:52

tytuł Powitanie wiosny w Górach Stołowych, uzdrowiskach i twierdzach ziemi kłodzkiej, 24-25.03.

korechia

Zapraszamy na powitanie wiosny pośród najbardziej fascynujących formacji skalnych Gór Stołowych, a także historycznych uzdrowisk oraz tajemniczych, wspaniałe zachowanych twierdz, pałacu, kaplicy i sanktuarium.

Spróbujemy zorganizować wspólnie wyjazd dla około 20 osób z bezpośrednim dojazdem z dworca Łódź Widzew prywatnym wynajętym busem. Po drodze możemy zabrać ludzi z Pabianic, Zduńskiej Woli, Sieradza, Oleśnicy i Wrocławia. Mile widziane będą też osoby dojeżdżające z Warszawy i okolic - poniżej podajemy skomunikowane połączenia PKP. Wycieczka nie jest komercyjna, wszelkie propozycje będą mile widziane.

W planach mamy dzień marszu po pięknych widokowo szlakach, bez plecaków oraz dojazdy do i zwiedzanych perłach Dolnego Śląska.

Fani górskich trekkingów oraz wycieczek krajoznawczych mają szansę na spędzenie czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, dlatego śmiało dołączajcie w pojedynkę lub zapraszajcie też znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Koszt wyjazdu od osoby to 300 pln.

Kwota obejmuje:

- transport z Łodzi (lub miejscowosci do drodze: Pabianic, Zduńskiej Woli, Sieradza, Oleśnicy i Wrocławia wraz z powrotem do Łodzi) busem wyposażonym w klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, rozkładane fotele, tv i dvd, indywidualne nawiewy i nagłośnienie, regulowane podłokietniki, ogrzewanie postojowe, ubezpieczenie
- nocleg w bardzo komfortowych pokojach 2- lub 3- osobowych z prywatnymi łazienkami, dostępem do wifi oraz TV
- obiadokolację w sobotę wieczorem po zejściu ze szlaku (trzy dania, zimne i gorące napoje bez limitu do posiłku)
- śniadanie w niedzielę przed wyjazdem na zwiedzanie w formie szwedzkiego stołu
- opiekę przewodnika i mapy zaplanowanych tras
- ubezpieczenie NNW

Kwota nie obejmuje:

- śniadania na trasie z Łodzi i obiadokolacji w wieczór w trakcie powrotu (08.04.2018)
- prowiantu lub posiłków w schroniskach na szlakach i kawiarniach w odwiedzanych miasteczkach (każdy powinien zadbać o niego we własnym zakresie)
- ewentualnych opłat za wstępy - Szczeliniec Wielki i Błędne Skały (po 10 pln), Kaplica Czaszek (5 pln), Aquapark (11-22 pln), Twierdza Górna + Podziemia (25 pln), Srebrna Góra (17 zł).

Plan wyprawy:

Spotkanie w nocy z piątku na sobotę (07.04.), o 1:00, na parkingu dworca Łódź Widzew. Pociąg dla osób dojeżdżających z Warszawy dojeżdża o godzinie 00:37 (należy sprawdzać rozkład PKP czy nie ulegnie zmianie). Wyjazd busem z Łodzi Widzew o 1:30, przejazd w Góry Stołowe.

Sobota:

Zaczniemy od porannej kawy i śniadania na stacji benzynowej, tu przygotujemy się też do spędzenia dnia na szlaku. Następnie odwiedzimy miejscowość Wambierzyce, zwanego śląskim Jeruzalem, by zobaczyć sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, z lat 1695–1750 oraz zespół kalwarii, kaplice na górze Tabor i górze Kalwaria, kaplice i bramy na obszarze miasta, z XVII w. Stąd ruszymy do Karłowa, skąd kierowca, po dowiezieniu nas, pojedzie na wypoczynek. Wtedy też wyruszymy na treking po Górach Stołowych. Zdobędziemy wspaniały Szczeliniec Wielki i przejdziemy przez zapierające dech w piersiach Piekiełko. Następnie przez cześć Szczelińca Małego, niebieskim a potem czerwonym szlakiem dojdziemy do zaskakującego rezerwatu Błędne Skały. Stąd pomaszerujmy w dół do Kaplicy Czaszek. Następnie pozostaje nam już tylko ok 20 min spaceru do naszego wyjątkowego miejsca noclegowego w Kudowie Zdrój by spożyć wspaniały, obfity, trzydaniowy obiad (około godziny 15) oraz by w komfortowych 2- lub 3- osobowych pokojach z prywatnymi łazienkami, dostępem do wifi oraz TV odpocząć po trudach spaceru.

Całość trasy przemarszu zajmie nam około 7 godzin.
Popołudnie i wieczór jest nasz w tym pełnym atrakcji miasteczku!! Głównymi punktami turystycznymi Kudowy jest położona w dzielnicy miasta CzermnaKaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie (kaplica wyłożona czaszkami i piszczelami ludzi zmarłych w czasie wojny trzydziestoletniej oraz zarazy), odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe) i Aquapark.

Aquapark szczyci się wodą solankową, nie chlorowaną (zasolenie jak w Bałtyku), dającą doskonałe właściwości lecznicze. Dostępne: pełnowymiarowy basen pływacki, 92-metrowa zjeżdżalnia, jacuzzi, rekreacyjne masaże, gejzery, sztuczna rzeka, sauna (w cenie).

Kudowa również posiada trzy wody źródlane, dwie z nich (Marchlewski i Śniadecki) są umieszczone w budynku (wejście za opłatą) a trzeci (Moniuszko) jest umieszczony niedaleko stawu (w Parku Zdrojowym, bez opłat), niestety nie ma podziału na zimną i ciepłą jak dwa poprzednie obiekty.

W miasteczku dostępne są też przeróżne kawiarnie, restauracje i bary na wieczorne biesiady.

Niedziela:

Po obfitym śniadaniu w formie szwedzkiego bufetu, o 9:30 wyruszymy do Kłodzka. Tu czeka nas moc atrakcji: zwiedzanie twierdzy oraz jej podziemi, podziemna trasa turystyczna 1000 lecia Państwa Polskiego, odrobina czasu na spacer Starówką do średniowiecznego mostu Wita Stwosza, porównywanego do praskiego Mostu Karola.

Dalej ruszymy do Bożkowa by, niestety tylko przez siatkę, podziwiać majestatyczny wielki, niestety niezmiernie zaniedbany pałac należący do hrabiowskiej rodziny von Magnis.

Ostatnim przystankiem w wyprawie będzie popularna twierdza Don Jon, zbudowana w XVIII przez pruskich inżynierów, polecana wielokrotnie przez obserwujących nasze wyprawy podróżników :)

Około godziny 15:00 wyjedziemy do Łodzi Widzew, z ewentualnym postojem na posiłek.

Dołączajcie i zapraszajcie znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Chętnych proszę o wysłanie emaila na adres ciszazahoryzontem@gmail.com z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia), informacją ile osób zgłasza się na wyjazd. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproponowany plan jest ramowy i może ulec niewielkim zmianom.

typ: szukam chętnych na wyprawę

korechia

Powróć do ogłoszeń

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe

Do Rosji a konkretnie do Republiki Kałmucji wybrałem się dla tulipanów. Brzmi to pewnie dość dziwnie ale są tam regiony (w Kałmucji) gdzie na przełomie kwietnia i maja na stepach kwitną dzikie tulipany. Widok podobno bajkowy, tak przynajmniej można było wywnioskować po obrazkach z netu i dlatego tam pojechałem. Niestety tamtego roku wiosna przyszła wcześniej i kiedy przyjechałem, tulipany już przekwitły.

05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?

Przyznaje, że tytuł relacji jest dość prowokujący. Pytanie. Ile razy rozmawiając o wakacyjnych wojażach, kiedy pada słowo Gruzja słyszycie zdanie “Gruzja jest piękna”? Jak jest naprawde wie ogromna rzesza naszych rodaków odwiedzających corocznie ten kraj. Dla mnie jest to trzeci wypad do tego kraju. Pierwszy był w roku 2014, potem w 2016 i teraz, mam więc trochę wyciągniętych wniosków, porównań i przemyśleń.

05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...
05-03
Skiathos – przerwa na nicni...
05-01
Wokół Indii i Nepalu...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec