Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-02-12 14:04:40

tytuł Wczesnowiosenny spacer wśród gorczańskich krokusów - 07.-08.04.

korechia

Zachęcamy do kontaktu osoby zainteresowane wczesnowiosennym spacerem wśród krokusów w Gorcach - wkrótce musimy zrobić wpłaty zaliczek 
Prosimy o kontakt na prywatną wiadomość lub na ciszazahozyzontem@gmail.com
Decyduje kolejność wpłat - ZAPRASZAMY
😎🌺🌞👌🏞🍀

Zapraszamy na wczesnowiosenny weekend w Gorcach od 07.04. do 08.04. Jeśli prognoza będzie deszczowa, postaramy się przełożyć wyjazd na kolejny weekend.

Spróbujemy zorganizować wyjazd dla około 20 osób z bezpośrednim dojazdem z dworca Łódź Widzew prywatnym wynajętym busem. Po drodze możemy zabrać ludzi z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Katowic i Krakowa. Mile widziane będą też osoby dojeżdżające z Warszawy i okolic - poniżej podajemy skomunikowane połączenia PKP.

W planach mamy dwa dni marszu po pięknych szlakach górskich, nie przemierzonych dotychczas w trakcie naszych wypraw po pięknych Gorcach. Maszerujemy bez plecaków. Powędrujemy też z wizyta do głównego bohatera pasma: Szczytu Turbacz (1310), należącego do korony gór polskich.

Fani górskich trekkingów mają szansę na spędzenie czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, dlatego śmiało dołączajcie w pojedynkę lub zapraszajcie też znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Koszt wyjazdu od osoby to 300 pln.

Kwota obejmuje:

- transport z Łodzi (lub miejscowosci do drodze: Bełchatowa, Częstochowy, Katowic, Krakowa) do miejsca rozpoczęcia i zakończenia szlaków (wraz z powrotem do Łodzi) busem wyposażonym w klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, rozkładane fotele, tv i dvd, indywidualne nawiewy i nagłośnienie, regulowane podłokietniki, ogrzewanie postojowe, ubezpieczenie
- nocleg w pokojach od 2 do 5 osobowych, łazienki w korytarzach
- obiadokolację w sobotę wieczorem po zejściu ze szlaku (trzy dania i kompot do posiłku)
- śniadanie w niedzielę przed wyjściem na szlak w formie szwedzkiego stołu
- opiekę przewodnika i mapy zaplanowanych tras
- ubezpieczenie NNW

Kwota nie obejmuje:

- śniadania na trasie z Łodzi i obiadokolacji w wieczór w trakcie powrotu (08.04.2018)
- prowiantu lub posiłków w schroniskach na szlakach (każdy powinien zadbać o niego we własnym zakresie)
- ewentualnych opłat za wstępy

Plan wyprawy:

Spotkanie w nocy z piątku na sobotę (07.04.), o 1:00, na parkingu dworca Łódź Widzew. Pociąg dla osób dojeżdżających z Warszawy dojeżdża o godzinie 00:37 (należy sprawdzać rozkład PKP czy nie ulegnie zmianie). Wyjazd busem z Łodzi Widzew o 1:30, przejazd w Gorce.

Sobota:

Po drodze, nad ranem, zatrzymamy się na stacji benzynowej by zjeść śniadanie, napić się kawy i przygotować się do wejścia na szlak. Bagaże zostawiamy w autobusie, zabieramy ze sobą tylko rzeczy na szlak.

Po dojechaniu wejście do miejscowości Rzeki wyruszamy na żółty szlak. Pierwszym punktem obserwacji będzie Jaworzynka (1026 m) na początku grani Kudłonia – Przysłop, następnie Polana Adamówka, Polana Gorc Troszacki i Polana Pustak. W ciągu 5 godzin powinniśmy przez Czoło i Halę Turbacz dostać się do kulminacyjnego punktu każdej wyprawy w Gorce. Stąd, przez Hale Wolnica, Długa i Wzorowa, położone przy czerwonym szlaku na grani biegnącej na wschód od schroniska na Turbaczu, dotrzemy do Kiczory, skąd ścieżką dydaktyczną „Znaki” zejdziemy do Ochotnicy Górnej. Tu czeka nas ostatnie dość strome podejście mało uczęszczaną przez samochody drogą asfaltową do naszego noclegu i na pyszną kolację :)

Całość trasy na sobotę to ok 8 godzin marszu.

Niedziela:

Po obfitym śniadaniu, o 10 rano kierowca zawiezie nas na szlak, który znów poprowadzi nas na Kiczorę. Stąd ruszymy na Polanę Jaworzyna Kamienicka przy zielonym szlaku, by znów popatrzeć na krokusy. Przez Turbacz udamy się do Polany Długie Młaki na południowym stoku pod schroniskiem na Turbaczu i szlakiem zielonym (przez Bukowinę Waksmundzką i Długą Polanę - ponoć dwa najpiękniejsze miejsca do obserwacji krokusów w Gorcach) lub żółtym (przez Polany położone przy szlaku do Oleksówki i Polanę Grajcarową) dojdziemy do Nowego Targu. Tu odbierze nas kierowca, by wyruszyć w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze zatrzymamy się na posiłek.

Całość trasy na niedzielę to ok 4,5 godzin marszu.


Dołączajcie i zapraszajcie znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Chętnych proszę o wysłanie emaila na adres ciszazahoryzontem@gmail.com z imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia (potrzebne do ubezpieczenia), informacją ile osób zgłasza się na wyjazd. Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproponowany plan jest ramowy i może ulec niewielkim zmianom.

typ: szukam chętnych na wyprawę

korechia

Powróć do ogłoszeń

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

02-03
Wymarzone Filipiny

El Nido położone w północnej części filipińskiej wyspy Palawan, od dawna było jednym z moich podróżniczych marzeń. Czy wyobrażenia znalazły potwierdzenie w świecie rzeczywistym? Jeśli chcesz znać odpowiedź na tak postawione pytanie, to poświęć kilka chwil na przeczytanie tego artykułu.

02-02
Dotknąć przyrody Afryki

Są miejsca na świecie, gdzie główną atrakcję stanowią zabytkowe budowle, ale są też takie, gdzie największą atrakcją jest przyroda. Bez wątpienia do tych drugich należy Republika Południowej Afryki.

02-01
Znikająca Wenecja...
12-28
Promuj swojego bloga na Globtrote...
12-23
Boże Narodzenie w Betlejem...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>