Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-04-15 07:46:07

tytuł Trekkingowo-ferratowy tydzień w Alpach

grzesiekodm

ALPINE EXPRESS [23.06-1.07]

-czyli szybki numerek w Alpach :)

Szybki, tygodniowy wyjazd trekkingowo-ferratowy w Alpy. Na wyprawie przewidziałem dwie wędrówki między schroniskami z elementami ferrat i ambitnego trekkingu, oraz jeden pobyt stacjonarny w schronisku z możliwością wykorzystania całego czasu na ferraty. Naszym pierwszym celem będzie austriacko-niemieckie pasmo Wetterstein z najwyższym szczytem Niemiec, Zugspitze (2966m npm). W tych górach spędzimy około 3 dni zataczając rozległą pętlę od punktu wyjścia do zejścia. Zugspitze będziemy zdobywać z doliny Hollental przez ferratę i lodowiec. Zejście doliną Reintal. Drugim celem naszej wyprawy będą Alpy Lechtalskie, w których zaplanowałem przejście wysokogórskiego szlaku Augsburger Hohenweg. Jest to niezwykle widokowy ale i dość wymagający szlak z elementami łatwych ferrat. Ostatnim celem naszej wyprawy będą Alpy Karnickie na pograniczu włosko-austriackim. Rejon ten obfituje w widokowe ferraty. Bazę zrobimy sobie w jednym ze schronisk na przełęczy Volaia, austriackim bądź włoskim. Naszym celem będzie najwyższy szczyt tego pasma Hohe Warte (2780m npm), który zdobędziemy ferratą z austriackiej strony. Zejście inną ferratą na austriacką stronę, lub szlakiem trekkingowym przez Włochy.

Wyjazd ma bardzo napięty program dlatego propozycja skierowana jest do osób zdyscyplinowanych i dobrze zorganizowanych. Wycieczki długie, wymagające dobrej kondycji i szybkiego tempa. Każdy z uczestników powinien posiadać podstawową wiedzę i doświadczenie w zakresie poruszania się w terenie wysokogórskim i umiejętność posługiwania się sprzętem. Na trasie nie ma alternatyw - jeśli ruszymy na szlak musimy go przejść do końca. Na wyprawie przewidziałem same komercyjne noclegi (schroniska, kampingi). Należy posiadać kompletny sprzęt ferratowy, raki i czekan. W górnych partiach gór i na lodowcach będzie zalegał śnieg.

Maksymalny koszt to 1000zł/os. (realnie 800zł) rozliczany po powrocie na podstawie przebytych kilometrów. Zadatek 50% gwarantujący miejsce w załodze, pozostałe 50% w dniu wyjazdu. Noclegi w schroniskach 8-10€/os ze zniżką AV. Wyżywienie we własnym zakresie.

Oto bezpośredni link do wątku na naszej grupie wyprawowej: www.facebook.com/groups/928021717248791/permalink/1806673326050288/

ZAPRASZAM!

Powróć do ogłoszeń

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

05-30
Z emigracji do Hiszpanii, czyli gdzie zamieszkać na emeryturze

Każdy pracujący człowiek, przynajmniej raz w roku potrzebuje dłuższego urlopu, by zregenerować siły, odpocząć psychicznie od codziennych zajęć i w miarę możliwości zrealizować marzenia. Może to być wycieczka do egzotycznego kraju, wyjazd do rodziny lub remont w domu. Tak czy inaczej, chodzi o to, by dzień urlopu nie przypominał dnia codziennego i przynosił zadowolenie. Z reguły urlop planuje się z wyprzedzeniem, śledząc oferty biur turystycznych, sprawdzając ceny biletów lub wolne terminy fachowców od remontów.

06-01
Urlop na Ukrainie, tak, nie?

Ile osób słysząc propozycje urlopowe dotyczące tego kraju tylko się uśmiechnie? Czy słusznie? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie opisując relacje z mojego pobytu u naszych sąsiadów.

05-10
ROSJA - rozmowy trochę nietypowe...
05-06
Gruzja jest piękna! Na pewno?...
05-04
Wokół Wysp Brytyjskich - część pi...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl