Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-05-16 20:53:14

tytuł Alpejskie Trzytysięczniki [1-16.09]

grzesiekodm

ALPEJSKIE TRZYTYSIĘCZNIKI (dla zaawansowanych i początkujących) [1-16.09]

Propozycja wyjazdu skierowana zarówno do osób mających już pewne doświadczenie alpejskie, jak i do zupełnie początkujących miłośników alpejskich trekkingów. Naszym celem będą cztery alpejskie pasma górskie, w których spędzimy po 2-3 dni. Idea wyjazdu jest taka, że dzielimy się na dwie grupy. W pierwszej grupie będą osoby, które są obyte ze wspinaczką, oraz mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie. Celem tej grupy będą bezszlakowe szczyty, które będziemy zdobywać z wykorzystaniem własnej asekuracji. Drugą grupę będą stanowili początkujący alpiniści, którzy będą poruszać się wyłącznie po znakowanych szlakach turystycznych. Z myślą o nich przygotowałem kilka alternatywnych tras. Warto jednak podkreślić, że około 80% trasy i tak będziemy pokonywać wspólnie. Rozdzielać będziemy się dopiero pod szczytem, na wysokości powyżej 3000m npm.

Pierwszą grupą górską na naszej trasie będą Alpy Bergamskie. W pierwszy dzień zaplanowałem dojście do schroniska położonego na około 2000m npm. Na drugi dzień robimy szturm na dwa sąsiednie szczyty: bezszlakowy Pizzo di Coca (3036m npm - grupa zaawansowana) i znakowany Pizzo di Porola (2981m npm - grupa początkująca). Następnie wracamy na nocleg do schroniska na nocleg. Na trzeci dzień schodzimy do samochodu i przejeżdżamy we francuski Mercantour. W mojej prywatnej ocenie są to najpiękniejsze góry w Europie, zwłaszcza w jesiennych barwach! Byłem tam już parokrotnie i nadal z największą ochotą będę je odwiedzał. Naszym celem będzie zdobycie najwyższego szczytu pasma - Gelas (3143m npm). Wycieczka jednodniowa, bezszlakowa, zaczynająca się i kończąca na parkingu przy schronisku Madone de Fenestre. Osoby początkujące będą miały wybór, albo pójdą z nami pod Gelas dokąd będą w stanie dojść (może nawet na sam szczyt), albo zrobią sobie niewymagającą pętlę po szlaku. Następnego dnia przejeżdżamy w Brentę. Brenta imponuje już z daleka poszarpaną granią i wyniosłymi szczytami. Trudno się nią nie zachwycić! W tej grupie spędzimy trzy pełne dni. W pierwszy dzień wspólnie dojdziemy do schroniska Pedrotti, położonego na wysokości 2500m npm. W drugi dzień w planach jest zdobycie szczytu Cima Tosa (3173m npm) i powrót do schroniska. Na zdobycie szczytu i powrót potrzebujemy maksymalnie 4-5 godzin, więc pozostałą cześć dnia możemy dowolnie zagospodarować. A jest tu co robić! Lodowce, ferraty, eksponowane półkowe szlaki, które w zasadzie są do przejścia dla każdego. Każdy będzie mógł zdecydować, co mu pasuje. Na trzeci dzień schodzimy do samochodu. Kolejnym pasmem będzie austriacki Ferwall, gdzie spędzimy ostatnie trzy dni naszej wyprawy. Na najwyższy szczyt Hoher Riffler (3168m npm) prowadzi szlak turystyczny, co czyni go dostępnym dla każdego. Jedynie zdobycie wyższego, północnego wierzchołka wymaga użycia liny i pokonania kilkunastometrowej ściany. Poza tym góra nie nastręcza żadnych problemów. Na podejściu szczyt i na zejściu będziemy nocować w tym samym schronisku. W ostatni dzień opuszczamy schronisko, schodzimy do samochodu i kierujemy się w stronę domu.

Plan wyjazdu jest dość napięty dlatego propozycja skierowana jest do osób dobrze zorganizowanych. W tej chwili jesteśmy w czwórkę - 4 osoby z grupy zaawansowanej. Jeśli chcesz dołączyć do wyprawy, możesz wybrać zarówno grupę zaawansowaną jak i początkującą. Dla zawansowanych sprawa jest jasna, więc nie będę się rozpisywał. Jeśli chcesz wziąć udział jako początkujący nie musisz posiadać żadnego sprzętu. Wyposażenie takie same jakie zabierasz w polskie góry. Jedynie gdybyś chciał przejść ferraty na Brencie, postaraj się o zestaw ferratowy. Jeśli ktoś będzie czuł się zmęczony lub zechce odpocząć to w przypadku dwóch noclegów w tym samym schronisku istnieje możliwość pozostania w obiekcie bez konieczności wyruszania na szlak.
Maksymalny koszt to 1200zł/os.(realnie nie powinniśmy przekroczyć 1100zł/os). Zadatek 600zł, pozostałe 600zł w dniu wyjazdu. Rozliczamy się po powrocie wg wskazań licznika zgodnie z zasadą 30zł/100km przy 8-9 osobowym składzie lub 35zł/100km przy 6-7 osobowym składzie. Tam gdzie się da to będziemy spać w namiotach za darmo. Noclegi w schroniskach kosztują odpowiednio 8-12/€/os dla zrzeszonych lub dwa razy więcej dla niezrzeszonych (AV, DAV, CAF, CAI, itp.). Wyżywienie zabieramy w większości z domu wedle uznania. Istnieje możliwość uzupełnienia zapasów żywności na trasie przejazdu z jednych gór w drugie.

Zapraszam!

Bezpośredni link do wątku na naszej grupie wyprawowej: www.facebook.com/groups/928021717248791/permalink/1869099576474329/

Powróć do ogłoszeń

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

08-07
Prezent dla Podróżnika - 5 obłędnych pomysłów!

Niezależnie od kierunku, który obierzecie w tym roku, zachęcamy Was do odkrycia najlepszych globtroterskich akcesoriów i stylowych gadżetów, które w piękny sposób uzupełnią podróżniczy ekwipunek.

08-05
Dobry smartfon wody się nie boi, czyli o telefonach wodoszczelnych.

Jeśli nie nam samym, to z pewnością któremuś z naszych bliższych czy dalszych znajomych przydarzyła się feralna sytuacja, kiedy trzeba było łowić smartfon w wodzie niczym ryby. Ktoś inny z kolei mógł zapomnieć wyciągnąć go ze spodni przy gorączkowym nastawianiu pralki. Nie mówiąc o naglącej potrzebie skorzystania z jakiejś aplikacji pod strugami lejącego deszczu.

07-29
Do Charkowa na piwo i nie tylko...
07-28
Nie tylko Lofoty i Nordkapp...
07-25
Przejażdżka rowerowa z widokiem n...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl