Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-08-07 20:21:03

tytuł Powrót w Gorce u schyłku lata 01-02.09.

korechia

Zapraszamy na weekend w Gorcach u schyłku lata od 01. do 02.09.
https://m.facebook.com/events/385366781941589
Myślami wciąż tam jesteśmy po wiosennej wyprawie z krakusami :) Każdy, kto już raz zawitał w tych pięknych górach z cudownymi panoramami na sąsiadujące pasma i skosztował gościny Pani Eli Chrobak w Stacji Turystycznej Studzionki, będzie chciał powracać, tak jak my.

Spróbujemy zorganizować wyjazd dla około 20 osób z bezpośrednim dojazdem z dworca Łódź Widzew prywatnym wynajętym busem. Po drodze możemy zabrać ludzi z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Częstochowy, Katowic i Krakowa. Mile widziane będą też osoby dojeżdżające z Warszawy i okolic - poniżej podajemy skomunikowane połączenia PKP.

W planach mamy dwa dni marszu po pięknych szlakach górskich, trasa zbliżona do tej z maja zeszłego roku. Maszerujemy bez plecaków. Powędrujemy też z wizyta do głównego bohatera pasma: Szczytu Turbacz (1310), należącego do korony gór polskich.

Fani górskich trekkingów mają szansę na spędzenie czasu w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach, dlatego śmiało dołączajcie w pojedynkę lub zapraszajcie też znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Formularz zgłoszenia udziału w wyprawie:
https://docs.google.com/forms/d/1Xu57L-mm9bB4kbHkNcogazbANRDRRBlTw6taxd1kEHE/edit

Koszt wyjazdu od osoby to 300 pln.

Kwota obejmuje:

- transport z Łodzi (lub miejscowosci do drodze: Bełchatowa, Częstochowy, Katowic, Krakowa) do miejsca rozpoczęcia i zakończenia szlaków (wraz z powrotem do Łodzi) busem wyposażonym w klimatyzację, pasy bezpieczeństwa, rozkładane fotele, tv i dvd, indywidualne nawiewy i nagłośnienie, regulowane podłokietniki, ogrzewanie postojowe, ubezpieczenie
- nocleg w pokojach od 2 do 5 osobowych, łazienki w korytarzach
- obiadokolację w sobotę wieczorem po zejściu ze szlaku (trzy dania i kompot do posiłku)
- śniadanie w niedzielę przed wyjściem na szlak w formie szwedzkiego stołu
- opiekę przewodnika/ pilota i mapy zaplanowanych tras
- ubezpieczenie NNW

Kwota nie obejmuje:

- śniadania na trasie z Łodzi i obiadokolacji w wieczór w trakcie powrotu (02.09.2018)
- prowiantu lub posiłków w schroniskach na szlakach (każdy powinien zadbać o niego we własnym zakresie)
- ewentualnych opłat za wstępy

Plan wyprawy:

Spotkanie w nocy z piątku na sobotę (01.09.), o 1:00, na parkingu dworca Łódź Widzew. Pociąg dla osób dojeżdżających z Warszawy dojeżdża o godzinie 00:37 (należy sprawdzać rozkład PKP czy nie ulegnie zmianie). Wyjazd busem z Łodzi Widzew o 1:30, przejazd w Gorce.

Sobota:

Po drodze, nad ranem, zatrzymamy się na stacji benzynowej by zjeść śniadanie, napić się kawy i przygotować się do wejścia na szlak. Bagaże zostawiamy w autobusie, zabieramy ze sobą tylko rzeczy na szlak.

Po dojechaniu wejście na szlak z miejscowości Ochotnica Dolna. Jeśli kierowcy uda się nas podwieźć wyżej, zrobimy legendarny „skrót” i zaoszczędzimy trochę czasu i energii ;) Pierwszym punktem będzie szczyt Lubań, jeden z najwyższych szczytów w Gorcach, z charakterystycznymi dwoma wierzchołkami, o wysokości 1225 m wschodni i 1211 m zachodni. Z wieży widokowej rozpościera się wspaniała panorama Tatr, ciekawostką są ruiny dwóch schronisk i ich ciekawa historia.

Stad, czerwonym, najdłuższym szlakiem Beskidów dotrzemy Runek i Kotelnicę do naszego noclegu. Jeśli starczy sił i czasu, a także dla chętnych, po drodze, możemy zejść niebieskim szlakiem do Huby, tuż nad Jezioro Czorsztyńskie.

Niedziela:

Turbaczu, dotrzemy do Kiczory, skąd ścieżką dydaktyczną „Znaki” zejdziemy do Ochotnicy Górnej. Tu czeka nas ostatnie dość strome podejście mało uczęszczaną przez samochody drogą asfaltową do naszego noclegu i na pyszną kolację :)

Całość trasy na sobotę to ok 8 godzin marszu, plus przerwy.

Niedziela:

Po obfitym śniadaniu, o 10 rano kierowca zawiezie nas na szlak, który poprowadzi nas na Kiczorę. Przez Turbacz, i znów czerwonym szlakiem, udamy się do schroniska PTTK Stare Wierchy. Dalej zejdziemy niebieskim szlakiem do wsi Obidowa. Tu odbierze nas kierowca, by wyruszyć w drogę powrotną do Łodzi. Po drodze zatrzymamy się na posiłek.

Całość trasy na niedzielę to ok 5 godzin marszu, plus przerwy.

Dołączajcie i zapraszajcie znajomych, których mógłby taki wyjazd zainteresować.

Chętnych proszę o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w wyprawie:
https://docs.google.com/forms/d/1Xu57L-mm9bB4kbHkNcogazbANRDRRBlTw6taxd1kEHE/edit

Wszelkie pytania prosimy kierować na ciszazahoryzontem@gmail.com lub przez prywatną wiadomość na https://m.facebook.com/ciszazahoryzontem/

Liczba miejsc jest ograniczona. Zaproponowany plan jest ramowy i może ulec niewielkim zmianom.

typ: szukam chętnych na wyprawę

korechia

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-20
W magicznym domu na Sumatrze

Dziwne buczenie niczym spięcie w przewododach elektrycznych, dudnienie na dachu, jakby stado bawołów przebiegało, wedrujacy po podłodze dywanik, kaleki gecko szczekajacy juz barytonem, świecące w nocy zielone oczy w łazience - tak jest w moim magicznym domu, wszystko się zdarzyć może...

10-16
Kair Siwa i Piramidy cz 14 ostatnia

chyba najdłuższy odcinek. Mam nadzieję, ze kilka osób dobrnie do końca... Tym razem Mokattam i Heliopolis z polską perełką... Dużo informacji o Koptach.

10-14
Na krótko w Holandii...
10-12
Mołdawia i delta Dunaju...
10-10
W krainie prawdziwego Ceausescu i...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl