Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2018-11-05 22:08:43

tytuł Niezapomniana wyprawa po Mali.

[fb] Paulina Kwapis

#afryka #mali #wyprawa
[MALI 2-13.02.2019]
Chcesz poznać magię prawdziwej Afryki?
Z nami odwiedzisz miejsca, których nie zobaczysz z biurem podróży.
Limitowana do 8 osób jedyna w swoim rodzaju wyprawa do Mali. W zeszłym roku Mali odwiedziło 300 turystów, chcesz być jednym z nich??

Dzień 1 (02/02/2019): Lądujemy w Bamako, po powitaniu przez przewodnika wspólny posiłek. Nocleg w Hotelu Tamana.
Dzień 2(03/02): Wyjazd z Bamako do Djenne w godzinach porannych samochodami 4x4, po drodze do krainy Dogonów będziemy mijać piękne wioski z domami budowanymi z gliny oraz spotkamy się z mieszkańcami wsi którzy opowiedzą o tradycji uprawy prosa oraz o tradycyjnych ubiorach szytych z lokalnej bawełny. Kolacja oraz nocleg w Hotelu w Djenne. Następnego dnia pyszne śniadanie na zacienionych tarasach.
Dzień 3-6(04-07/02): Djenne, Dogoni i ich autentyczne wioski - Poranne zwiedzanie Djenne i poznawanie jego bogatej historii, z największym i najpiękniejszym glinianym meczetem w Afryce i na świecie. Poniedziałek jest dniem barwnego cotygodniowego targu, na którym można znaleźć piękne tradycyjne tkaniny, koszyki itp. Będziesz przechadzał się wąskimi uliczkami, aby odkryć majestatyczne gliniane budynki w Sudańskim stylu. Djenné jest idealnym miejscem, aby podziwiać różnorodność grup etnicznych zamieszkujących dolinę rzeki Niger. Obiad w lokalnej restauracji. Popołudniowy wyjazd po obiedzie do wiosek i klifów w krainie Dogonów. Zmiana scenerii: 3 dni, wśród wiosek Dogonów z ich unikalną kulturą i wielowiekowymi tradycjami. Wycieczka wzdłuż klifów spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek, wizyta w tajemniczej osadzie Tellemów Odkryjesz tradycje tkania bawełny(bogolan), a także rzeźbienia drewnianych masek i rzeźb płodności. W każdej wiosce znajduje się Tougouna, miejsce spotkań i dyskusji, zwane "domem słów". Odkrywamy klif Bandiagara zamieszkiwany orzez Dogonów, płaskowyże i równiny poprzez trekking. Noce spędzamy w bezpiecznych, wygodnych obozowiskach we wsi. W dniu 6 jedziemy do Mopti, a następnie zwiedzamy miasto z lokalnym przewodnikiem, zobaczymy skrzyżowanie szlaków handlowych nad rzeką Niger. Zobaczymy jak budowane są lokalne łodzie. Będziesz zaskoczony elegancją i niepowtarzalnymi kolorami każdej z nich. W ten sposób miasto Mopti zyskało prestiżową nazwę "Wenecja Mali". Po spacerze po mieście, weźmiemy prywatną łódź na wycieczkę i zjemy lunch na rzece Niger.Spotkanie z rybakami z plemienia Bozo, zwiedzanie wiosek i obserwowanie wędzenia ryb. Kolacja i nocleg w hotelu Ya Pas de Problème (uroczo nazywane, There is no Problem Hotel).
Dzień 7(08/02): Mopti - Festiwal w Segou Poranny wyjazd do Ségou. Będziesz zachwycony olbrzymimi baobabami rosnącymi wzdłuż dróg, a także wioskami Bambara i Bobo. Zatrzymamy się na chwilę, by podziwiać meczet w San i zjeść obiad na trasie. Przyjazd do Segou późnym popołudniem; obiad w hotelu Esplanade, wieczór na słynnym Festival sur le Niger.
Dzień 8(09/02): dzień spędzamy na festiwalu.
Dzień 9(10/02): Poranne zwiedzanie Ségou, będziesz miał/miała okazję odkryć ceramikę wykonaną przez spółdzielnie kobiet na rynku oraz dom farbiarski, w którym każdy może ufarbować swój bogolan. Po lunchu Popołudnie rekreacyjne w hotelu położonym nad rzeką Niger. Wieczorem więcej muzycznych atrakcji.
Dzień 10( 11/02): Ranny przejazd do Bamako (około 3 godziny jazdy), lunch w lokalnej restauracji po drodze. W Bamako zwiedzanie miasta: dom rzemieślników, targ z owocami i przyprawami, Muzeum Narodowe.
Dzień 11(12/02): Czas wolny, zwiedzanie Miasta, wieczorem wyjscia do lokalnych klubów z żywą muzyką
Dzień 12(13/02): Przygotowania do wylotu. Wylot ok 23:00 wieczorem


Koszt wyprawy 2650 euro.
Cena zawiera:
- wynajem pojazdów oraz paliwo,
-wynajem łodzi,
- wszystkie noclegi,
- trzy posiłki dziennie,
- podatki,
- bilet na festiwal
-lokalnych przewodników i kierowców
Nie zawiera:
- dodatkowych napojów
-biletu lotniczego ok. 3300zł pomagamy przy zakupie oraz znalezieniu najtańszej opcji
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze, pozostałe szczepienia zalecane ale nie wymagane( DiPerTe, wirusowe zapalenie wątroby A i B, dur brzuszny, meningokowe zapalenie mózgu, ewentualnie wścieklizna)
Nasz Przewodnik zarejestrowany jest Responsible Travel w USA

Więcej informacji z chęcią udziele w wiadomości prywatnej.
Zapraszam do kontaktu :)

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-20
W magicznym domu na Sumatrze

Dziwne buczenie niczym spięcie w przewododach elektrycznych, dudnienie na dachu, jakby stado bawołów przebiegało, wedrujacy po podłodze dywanik, kaleki gecko szczekajacy juz barytonem, świecące w nocy zielone oczy w łazience - tak jest w moim magicznym domu, wszystko się zdarzyć może...

10-16
Kair Siwa i Piramidy cz 14 ostatnia

chyba najdłuższy odcinek. Mam nadzieję, ze kilka osób dobrnie do końca... Tym razem Mokattam i Heliopolis z polską perełką... Dużo informacji o Koptach.

10-14
Na krótko w Holandii...
10-12
Mołdawia i delta Dunaju...
10-10
W krainie prawdziwego Ceausescu i...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl