Ogłoszenia Globtroterów

Wybrane ogłoszenie:

2019-04-11 11:43:40

tytuł Główny Szlak Beskidzki

oletom1

Cześć,
po kilku latach uznałem, że pora na \\\"come back\\\" na ten szlak.
Postanowiłem więc napisać kilka słów - może akurat ktoś w tym samym czasie planuje wyjazd i uda się z kimś połączyć siły - choćby na części trasy :)

Coś o sobie i planowanej strategii:
Imię: Tomasz
Wiek: 46 lat
Doświadczenie turystyczne: duże

Zakładam przejście GSB w całości jednym cięgiem w oparciu o własny namiot rozbijany na dziko (ewentualnie wiaty); czasami obozowisko przy jakimś schronisku (wiadomo, od czasu do czasu trzeba wziąć porządny prysznic a nie tylko mycie się w strumieniach i się oprać), a już całkiem wyjątkowo (np. w przypadku dużych opadów deszczu) nocleg pod dachem w schronisku.

Również wyżywienie generalnie we własnym zakresie: do dyspozycji kuchenka, butla z gazem i kubek oraz kupowany na bieżąco prowiant.

Termin:
tu nie mam zbyt dużego pola manewru: maj 2019

Tempo:
moim mottem w górach jest: nigdzie się nie spieszę i nic nie muszę. To oznacza, że tempo będzie wręcz powolne z licznymi postojami i przerwami po drodze.
Generalnie, bez absolutnej potrzeby nie zamierzam wędrować dłużej niż 7-8 godzin (netto) marszu dziennie i są to raczej wartości maksymalne i nie na każdy dzień. Z tego powodu noclegi mogą wypaść w najmniej oczekiwanym miejscu - ale po to właśnie jest namiot.

Czas:
przy przyjęciu powyższych założeń czas przejścia całego szlaku powinien wynieść 22-24 dni. Do tego doliczam ewentualne dzień-dwa-trzy (w zależności od potrzeb) dni \\\"techniczne\\\" lub na przerwę w wędrówce z powodu złej pogody (opady w tak długiej perspektywie czasowej są nieuniknione, ale gdy wiadomo, że będzie cały dzień lać - wolę ten dzień przeczekać).

Dlatego na ten wyjazd przeznaczam cztery tygodnie urlopu.

Budżet:
nie przewiduję wydania więcej niż 1500-2000 zł, a myślę, że mniej - ale rezerwę trzeba mieć.

Kierunek:
zakładam przejście z Ustronia na wschód (tam musi być jakaś cywilizacja ;) Ale nie będę bronił tego jak niepodległości, więc to do ustalenia.


Podsumowanie:
Generalnie jestem samotnikiem, by nie rzec: introwertykiem i od zawsze gdy nie znajdowałem stosownego do sytuacji towarzystwa - górskimi ścieżkami podążałem samotnie.
Oznacza to, że - jeżeli świat się nie zawali - zrealizuję swój plan nie szukając przy tym towarzystwa na siłę.
Z drugiej jednak strony miło niekiedy do kogoś gębę otworzyć, ponarzekać lub kogoś opierdolić ;) ,a wieczorami milej wlewa się w siebie browarka czy inne procenty.

Jeśli ktoś wybiera się w podobnym terminie - proszę o kontakt - towarzystwo, wszelkie propozycje, uwagi i poprawki mile widziane. Zawsze też łatwiej znaleźć pokój dla dwóch osób niż dla jednej (oczywiście nie dotyczy to schronisk, gdzie nie ma tego problemu). Nie wierzycie? Spróbujcie zatem wynająć pokój dla jednej osoby na jedną noc w takich miejscowościach jak Rabka, Krościenko czy Krynica...

typ: szukam chętnych na wyprawę

oletom1

Powróć do ogłoszeń
Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

03-10
Bezpieczeństwo w Maroko

Czy Maroko to bezpieczny kraj? Czy jest się tam czego obawiać? O czym należy pamiętać, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w Maroko? Czy w samym Marrakeszu jest bezpiecznie?

03-05
5 powodów dlaczego warto odwiedzić Korsykę

Na początku 2018 roku postanowiliśmy przeprowadzić się na kilka miesięcy na Korsykę, w okolice miasta Ajaccio – stolicy wyspy. Ta francuska wyspa określana jest często jako Ile de Baute czyli Wyspa Piękna i zdecydowanie zasługuje na swoje miano. Szybko też zrozumieliśmy dlaczego! (...)

02-25
Trochę lata w środku zimy...
02-20
Kambodża...
02-15
Jak zostać wydalonym z Turcji prz...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl